Skocz do zawartości
Arturas

Dziwne plamki na liściach

Rekomendowane odpowiedzi

@Arturas najważniejsze są kwiaty na szczytach, bo to one będą najbardziej masywne, więc nie możesz dopuścić do sytuacji, że będą przypalane. Zacznie Ci się foxtail albo co gorsza pleśń na chorych liściach

I musiałbyś pokazać szczyt tej jednej przymulonej jak wygląda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Arturas napisał:

wyczytałem tu na forum że 24/24 też spoko nie wiem czy chce zmieniać już 2 tygodnie gdzieś zostały.

Stary to dopiero zaczyna kwitnąć. 2 miesiące a nie 2 tyg. I nie zawsze co tu przeczytasz wcielaj w życie. Najlepiej poszukać informacji gdzie indziej i zweryfikować. Zawsze dwa źródła to nie jedno. Ale wiem czasami się nie chce i idzie się na łatwiznę. Przy flo ważne jest wyższe ph, lepiej się wchłaniają pierwiastki, odżywek nie odstawiaj bo ona i głodna i poblokowana przez za niskie ph. Na moje oko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grolsch3 zweryfikowałem to czy 24/24 może być Rogal queen seeds to moje drugie źródło informacji , nie problem wyłączyć światło na 4 godziny. pH nie może być przecież większe niż 6.20, to co podlewać wszystkimi odżywkami co 3-4. Ja już sam Zgłupiałem każdy pisze co innego, 5 strona tematu i z 30 teorii i weź tu bądź mądry już nie wiem sam co mam robić.  Od 6 lipca są już pod lampą są. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Arturas no jak rqs tak zaleca to jedziesz. Mnie to nie przeszkadza. Ale to nie robot tylko żywa roślina. A w niej zachodzą pewne biochemiczne reakcje. No i noc, nawet krótka, raczej jest potrzebna. Ja ekspertem nie jestem, nigdy nic nie narzucam... Zawsze co człowiek to teoria. Najważniejsze że wszystkie są zbliżone. Przeczytałem cały temat, a ostatnio u mnie jest problem żeby się zebrać na wertowanie tych wszystkich wpisów. Więc jeśli ktoś ma czas i ochotę to Ci napisze. Co z tym zrobisz to już Twoja sprawa. Kokos traktujesz jak hydro a w mojej ocenie to błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grolsch3 po reputacji raczej dobrze wiesz co mówisz bo przetestowałeś to pewnie w praktyce 😁 więc co byś zrobił na moim miejscu. Mam kokos 75% perlit 25%, organiczne donice 15L mam je 4, w 3 donicach po 1 roślinie i w 1 donicy mam 2 rośliny z czego 1 to ziarenko znalezione w sprzęcie chyba męskie chce usunąć nie bardzo wiem jak. Podlewam co 3 dzien na zmianę z odrzywkami a kolejny raz woda pH 5,80 - 6,20  w 3 donice leje 1,5 litra w 4 leje więcej bo są 2 rosliny lampa Hlg-100-h-a  wiatrak w środku maty węgla aktywnego i to siedzi w growboxie 60x60x140, temp 20 - 26°C wilgotność 60czasmi do 80 nie wiem czym zbić za bardzo mam pochłaniacz ale huj daje bo jako uprawa Uk

IMG_20230724_170009.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Arturas nie robiłem w czystym kokosie, bo umówmy się to medium co masz to czysty kokos z dodatkiem przewiewu. Przede wszystkim ph powyżej 6, obojętnie czy idzie woda czy ze specyfikami. A jak nie chcesz 2 w jednej donicy to ja bym uciął przy glebie (u mnie by robaki zjadły resztę) a Tobie życzę żeby cannazym pomógł rozkładać organiczne resztki tak jak go reklamują. Wyrywać bym nie wyrywał bo i tak dolne korzenie zostaną w medium i na pewno są już częściowo ze sobą poplątane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Arturas przerwa w oświetleniu przynajmniej na 4h podobno ZAWSZE daje lepsze rezultaty, ale niektórzy nie mogą sobie na to pozwolić (np w zimę kiedy box stoi w chłodnym pomieszczeniu). Co 3 dni 1.5 litra jest okej, ale to w cholerę zależy od typu doniczki, temperatury, wilgotności powietrza

No i od samego rozmiaru rośliny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...