Skocz do zawartości
Arturas

Dziwne plamki na liściach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 7 roślinek dzisiaj zauważyłem u 2 dziwne plamki leje woda z kranu po odstaniu 2 dni. Nie daje nawozów mają tydzień 

IMG_20230712_204901.jpg

IMG_20230712_204840.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Arturas Mierzysz ph wody przed wlaniem do ziemi? Moga być zablokowane złym ph, kolorystycznie wygladają na za jasne, więc są głodne. Do tego nie masz warunków odpowiednich , wilgotność musi się nie zgadzać w stosunku do temperatury otoczenia. Do tego braki światła, bo rośliny są lekko wyciągnięte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kiełkowała. To poszedłem spać  nie widziałem nic a następnego dnia wieczorem już takie były. Mam lampę wiatrak są w growboxie. 26°C i 50 wilgotności mają 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Arturas Ph ziemi zmierz i zawsze przed wlaniem sprawdzaj ph wody, powinno być około 6,2 ph.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam ziemi mam 75% kokosa i 25% perlitu. A mogę zmierzyć mniej więcej pH wody urządzeniem do pomiaru ppm ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Arturas  To kokos jest jałowy nie ma w nim żadnych nawozów, w kokosie karmi się od początku inaczej roślina nie będzie rosła, ale padnie z głodu. Ph mierzy się albo elektronicznym miernikiem do ph , lub płatki lakmusowe z apteki, a do ziemi krople Heliga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz podpowiedzieć jakie nawozy do kokosa mam kupić. Wrzucę więcej zdjęć jutro pomożesz ogarnąć tą kuwetę 1 raz to robię 😁

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały zestaw bym chciał od a do z. Teraz w UK jestem więc wolał bym tu kupić bo nie mogę czekać za długo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widac, ze nie masz pojecia co robisz. Jako nowicjusz kup po prostu ziemie i przesadz je. Widziales kiedys dorosla rosline konopii? jak wg ciebie one sie pomieszcza w tym boksie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyczytałem tu na forum że 4 mogę wsadzić bez problemu i mam 4 automaty i 3 miałem w karaniu to sobie od tak wrzuciłem. Jedni piszą że w kokosie i perlicie drudzy że w ziemi sam już nie wiem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim cokolwiek zrobisz powinienes poogladac ukonczone fotorelacje zobaczyc jak to wyglada u innych. Co stosuja, jak to wyglada w ogole w praktyce. Z jakimi problemami sie spotykaja. PIS JOL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo się wyciągają, aj światło trochę bliżej

A te plamki to tak jakby niedobór fosforu, ale nie dawaj nawozów dopóki nie sprawdzisz ph. Bo to ph może być przyczyną niedoboru, a nie brak pierwiastka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za tak szybką odpowiedź, już do pH zamówiłem ma być w poniedziałek chyba że tu gdzieś znajdę ale będzie ciężko. Pomoże ktoś z odżywkami 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Arturas  Plagron Coco A i B , do tego enzymy np. Cannazym od Canny, Rhizotonic od Canny, jako ukorzeniacz, do tego pk 13/14 , albo stymulator od Plagron green sensation.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz żółte się robią, na nawozy tez będę musiał poczekać gdzieś do wtorku, aktualnie w UK jestem i tu raczej zamawiać trzeba  na miejscu ciężko kupić 

IMG_20230714_082149.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...