Skocz do zawartości
obimichgg

1x Afgan kush auto || żarówka led 10w 2700k ŻARÓWKA LED GROW LIGHT DO UPRAWY ROŚLIN 50W E27|

Rekomendowane odpowiedzi

moge ci zasugerowac rozwiazanie ale na pc boksa na pierwszy raz to przerost formy nad trescia bedzie. rozbijasz namiot w piwnicy,  wrzucasz tam pc boksa i jakis osuszacz. tylko musi miec jakas wentylacje ten namiot. Powinno zbic do 50-60. A teraz sie zastanow czy mzoe warto zabrac to do warunku pokojowego, wymienic wentyl na jakiegos pctowego, np noctue. te za stowe daja duza moc,zywotnosc i daja 25 decybeli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego ile tam wody wlewasz. Jak jest za mokra ziemia, wręcz błotnista to daj jej lekko przeschnąć. 

W takim małym boxie to ciężko o jakieś tipy. Tylko konkret przygotowanie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po co chcesz wilgotność obniżać? Zostaw, jak ziemia przeschnie to wilgotność sama spadnie. Moim zdaniem nie ma co na siłę utrzymywać stałej wilgotności. Rośliny w naturze stałej wilgotności nie mają…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@obimichgg  powiem Ci że nie wiem co do tego nawozu, myślałem że będzie skład z tyłu, musiałby się ktoś inny wypowiedzieć.

Co do LST ja bym już powoli robił, bo to jednak automat i nie masz czasu na spóźnienia, możesz dać jej ten dzień czy 2, żeby nieco przeschła i była bardziej giętka.

Wilgotność możesz zmniejszyć na 2 sposoby albo większa wentylacja boxa albo mniej podlewaj. Też nie powinno nic wiać w stronę gleby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bob drzewny  tak sobie kminie, że gdyby to była to ta żarówka, to raczej poparzenie/ zbyt duża temperatura spowodowałaby "naostrzenie pazurków" i zwijanie w słomkę do wewnątrz, a tu mamy flaczka takiego trochę.
Może przelanie i ma za wilgotno w korzeniach?

@obimichgg Jaka temperatura i wilgotność w boxie, ile i co jaki czas podlewasz? Ja to bym jakiś wentylatorek dorzucił, który by sobie smyrgał powierzchnię ziemi dla lepszego odparowania.

Edytowane przez MiraiiNikki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, MiraiiNikki napisał:

@Bob drzewny  tak sobie kminie, że gdyby to była to ta żarówka, to raczej poparzenie/ zbyt duża temperatura spowodowałaby "naostrzenie pazurków" i zwijanie w słomkę do wewnątrz, a tu mamy flaczka takiego trochę.
Może przelanie i ma za wilgotno w korzeniach?

@obimichgg

własnie podlewam mało jak ziema jest sucha a wilgotność spadła do stłych 60% więc nie dokońca wiem o co chodzi . wyjołem tą żarówkę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu kupiłbym "Asahi sl" i spryskal jej liście. Widać, że ta ziemia nie jest za bardzo odpowiednią, wygląda, że jest gliniasta i robi się twarda po podlaniu. Biohumusem, ani żadnym innym nawozem bym jej nie podlewał, jedynie zastanów się nad tym Asahi sl i ewentualnie mycoterra pandora, dorzuciłbym też co2.

Jeszcze pytanie mam, woda spływa do podstawki tej doniczki, masz tam wystarczająco dużo otworów na dnie doniczki? Jak dasz radę, to zrób fotkę dna doniczki.

Pozdrawiam i zapraszam do mojej fotorelacji.

https://marihuanaforum.pl/topic/11914-northernlight-auto/

Edytowane przez Kordi44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MiraiiNikki  właśnie wygląda jak mocno podwiędła, tak jakby straciła z wnętrza wodę, a tylko żarówka doszła nowa. Tylko teraz tak myślę, że było też LST i nie została zrobiona kontra na samym dole łodygi w drugą stronę, to może naderwał korzenie takim położeniem rośliny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i mam jeszcze pytanie to jest auto czyli kiedy mogę spodzieać się pierwszych oznak kwitnienia? .

kiepska sprawa ponieważ za parę dni muszę wyjechac na tydzień ale kombinuje nad podlewanie chyba zrobię butelkę z sznurkiem a przed wyjazdem podleje nawozem i czy przy kwitnieniu zapach wydziela się odrazu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@obimichgg pamiętaj żeby kontynuować LST, roślina ma mieć odsłoniętą łodygę, żeby rosły nowe szczyty z niej. Co do podlewania nie wiem jak chcesz to rozwiązać, trzeba by było coś wykombinować, ale tydzień bez wody raczej nie ogarnie. Kwitnienie zaczyna się tak +/- w 35 dniu. A co do zapachu, to tak, dość szybko jest wyczuwalny

Edytowane przez Bob drzewny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, obimichgg napisał:

Dzień 25 poprawiłem lst i podlałem roślinkę i testuje system nawadniania ( ta plama na ziemi jest po podlewaniu ) 

dzien_25.thumb.jpg.7ec029862fd700deee769576bd08eb09.jpg

Daj znać jak dział ten system nawadniania, bo też wyjeżdżam na 2 tyg. I testuje różne sposoby. Ten sposób z odwrócona butelka w ziemi nie zdaje egzaminu, bo wystarcza na 2-3 dni. Ten z butelka i sznurjuem wydaje się lepszy, ale ten sznurek przeciagnalbym przez rurkę silikonowa, jest na YouTube filmik jak to zrobić, nazywa się system nawadniania kropelkowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...