Skocz do zawartości
Kordi44

NorthernLight auto

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim. 

Zdecydowałem się nauczyć uprawiać własne roślinki i zobaczymy co mi z tego wyjdzie.

Nasiona Northern Light auto, ziemia Biobizz lightmix, doniczki 10 l materiałowe, podlewane przefiltrowana i odstana kranowka, zbijana ph- od plagrona. Nawozy mam "mycoterra pandora" ( strasznie śmierdzi gownem), "alga bloom" pk 13/14. Na razie podlewana samą woda. Będę wdzięczny za wszystkie porady i wskazówki. 

Roślinki rosną sobie na balkonie, skierowanym na wschód, slonce mają od 5 rano do 12. Nie liczę na duży plon, nastawiam się raczej na naukę, jestem ciekaw co z tego wyjdzie. Roślinki mają 7 i 3 dni. Pozdrawiam.

20230606_175128.jpg

20230606_175148.jpg

20230606_175225.jpg

20230606_175209.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba za dużo wody lejesz, za wilgotno na balkonie może? A tak to proponuję nie zbijać ph, nie filtrować kranówki. Pk lać jak będzie trzeba i z nauki wyjdzie Ci fajny organik. A pandore masz w płynie jak określasz zapach nawet? 😁 Bardzo fajny ze słonecznej Hiszpanii dodatek. Nie czekałbym tylko zaaplikował jak najszybciej, medium szybciej Ci się aktywuje. Powodzenia i owocnej nauki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, grolsch3 napisał:

Chyba za dużo wody lejesz, za wilgotno na balkonie może? A tak to proponuję nie zbijać ph, nie filtrować kranówki. Pk lać jak będzie trzeba i z nauki wyjdzie Ci fajny organik. A pandore masz w płynie jak określasz zapach nawet? 😁 Bardzo fajny ze słonecznej Hiszpanii dodatek. Nie czekałbym tylko zaaplikował jak najszybciej, medium szybciej Ci się aktywuje. Powodzenia i owocnej nauki

Ziemia szybko przesycha, na balkonie trudno wysiedzieć do południa, bo slonce mocno grzeje. Kranowka ma ph powyżej 8, dlatego zbija do 6 ( 4 krople na 1l wody). Pandora mam w plynie, zaaplikuje przy kolejnym podlaniu. Ziemię psikam zraszaczem i co kilka dni podlewam mała ilością wody dookoła roślinki ale z dala od korzenia/roslinki

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testem kropelkowym i płynem helliga. Na razie nie chce inwestować w miernik elektryczny, więc to musi mi wystarczyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Roślinki powolutku rosną, ostatnie dni były deszcowe  więc miały mało słońca. Starsza (2 tyg.) dostała 1/2 zalecanej dawki Pandory, młodsza (1 tydz.)  dostanie Pandore, kiedy przeschnie ziemia. Młodsza Roślinka (zdj. 3 i 4), lepiej i szybciej rosnie od starszej koleżanki. 

 

20230611_120904.jpg

20230611_120918.jpg

20230611_120926.jpg

20230611_120938.jpg

Edytowane przez Kordi44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Roślinki powolutku rosną, podlewane są przefiltrowana I odstana kranowka zakwaszana ph-, co 2 tyg. dostają niepełne dawki Pandory. Zrobiłem wstepne LST i spryskalem je asahi sl, będą stopniowe doginane. Pozdrawiam.

20230624_210456.jpg

20230626_100519.jpg

20230626_100524.jpg

20230626_100545.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie mam. Czy oprócz Pandory lać im jakiś nawóz? Gdzieś czytałem, że na początku kwitnienia dobrze jest podlać je nawozem z dużą zawartością azotu. Mam coś takiego jak na zdjęciach poniżej. Dzięki i pozdrawiam.

 

20230626_194124.jpg

20230626_194102.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na kwitnienie mam alga bloom i pk 13/14, chodzi mi o to, czy dać im nawoz z azotem na początku kwitnienia?

A jeśli chodzi, o podlewanie, to żadko podlewam, bo wyczytałem, że lepiej je przesuszyć  niż przelać, więc zwiększę ilość wody I częstotliwość podlewania. Dzięki.

Edytowane przez Kordi44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kordi44 one jak na razie mają dobry kolor, więc na pewno nie będzie brakowało im azotu jeszcze, to wstrzymaj się z tym nawozem jeszcze z 2-3 tygodnie. I to też jest bardziej taki nawóz "wszystko na raz" zamiast głównie azot

A co do podlania to nie wiem czy za mało czy za dużo, jedno z tych ale raczej właśnie za mało, bo roślina posmutniała, a masz duże donice + są materiałowe więc bardzo ciężko je będzie przelać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bob drzewny tak jak pisałeś, roślinki odżyly po podlaniu i liscie nie sa juz tak oklapniete, pomimo tego, ze przez noc i rano padal deszcz, a niebo jest dzisiaj zachmurzone. Dzieki za rade, kolejna wazna lekcja dla mnie. Do mojego ogródka, tydzień temu, dołączyła kolejna dziewczynka. Pozdrawiam.

 

20230627_162622.jpg

20230627_162629.jpg

20230627_162703.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kordi44 staraj się lać wokół łodygi coraz większym promieniem, czyli np w pierwszym tygodniu życia podlewaj 3-5cm od łodygi wokół, następny tydzień 5-7, kolejny 7-9 i prowadź tak korzenie coraz bliżej krawędzi donicy. Takie materiałowe doniczki też bardzo ciężko przelać, szczególnie jak stoją na dworze, to prawie jest to niemożliwe jak lejesz rozsądne dawki wody. Jedynie wtedy możesz wraz ze zbyt duża ilością wody dodać też za dużo nawozów.

Na kwitnieniu też możesz podlewać takie doniczki materiałowe od dołu, czyli wsadzasz donice do jakiejś podstawki i wlewasz wodę do podstawki i czekasz aż kulturalnie sobie roślina wsiąknie tą wodę, wtedy korzenie będą kierować się ku dołu doniczki, dzięki czemu szybciej ją zapelnisz korzeniami

A no i ten typ podlewania nie sprawdza się za dobrze w ziemi allmix, to nie biorę odpowiedzialności za to jakbyś tak robił w wysoce nawożonej ziemi :classic_biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kordi44 wygląda na zdrową, ale dla pewności masz calmag jakiś? To można jej zarzucić dla świętego spokoju dawkę która jest na butelce przez 2 kolejne podlania. Ale nie wygląda jakbyś miał jakiś niedobór

Edytowane przez Bob drzewny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bob drzewny Nic nie rób bo tylko możesz zaszkodzić jest ładna kolor jest ok końcówki nie są popalone a te kropki to nimi się nie przejmuj nic strasznego każda roslina ma jakieś minusy 

Ile ona ma dni? 

Nawozy dawaj co 2-3 podlanie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo. Z nawozów mam taki, jak na zdj. poniżej, dam jej 1/2 dawki i będę obserwowal. 

Roślinka ma rowny miesiac, wyszła z ziemi 29 maja, do tej pory dostawała odstana, przefiltrowana kranowka, zakwaszoną ph-, 2 razy mycoterra pandora w niepełnej dawce, a poza tym trochę deszczu.

20230626_194102.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...