Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

16 godzin temu, Bob drzewny napisał:

@dam1995 nie widać za bardzo objawów przegrzania, pilnuj żeby nie podlewać za mało w takie upały i według mnie to nawet obniż trochę lampę, tych końcówek żółtych praktycznie nie ma, przynajmniej na tych zdj

@Bob drzewny wysokość lampy od górnych kwiatów mierzona metrem 30 cm.Nie będzie to zbyt ryzykowne jeśli obniże i wyjdzie jakieś 20-25 cm hm ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bob drzewny

19 godzin temu, Bob drzewny napisał:

@dam1995  ja bym dał 25cm i obserwował, z dnia na dzień Ci się nie spalą :classic_biggrin:

Spoko spróbuję 🙂 Mam pytanie w sprawie podlewania , kurde czytam po forach i jest wojna pytanie brzmi Lepiej Podlewać RANO Czy WIECZOREM  jedni piszą rano drudzy że lepiej przed gaszeniem lamp bo mniej paruje bo mniejsza temperatura w boxie , niektórzy mówią że rano lepiej przyswaja pierwiastki Co Wy mi powiecie na ten temat ?? 

W dniu 22/08/2023 o 00:26, Bob drzewny napisał:

@dam1995 nie widać za bardzo objawów przegrzania, pilnuj żeby nie podlewać za mało w takie upały i według mnie to nawet obniż trochę lampę, tych końcówek żółtych praktycznie nie ma, przynajmniej na tych zdj

 

@Glut78

@Monako

@vego1989

@dziurawy

@WBB

Edytowane przez dam1995

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dam1995 ja ogólnie podlewam wieczorem,  przed zgaszeniem światła godzinkę lub dwie, chyba, że są upały i podaję CO2 wtedy podlewam rano bo CO2 jest przyswajane przez rośliny tylko w dzień. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie jeżeli jest wojna, to znaczy że w zasadzie nie ma jednej reguły :classic_biggrin: Bo załóżmy że jeden powie "ja podlewam wieczorem, bo wtedy lampa jest zgaszona, więc jest mniejsza temperatura i mniej paruje". Tylko czy to ma sens? Te 15 czy ileś litrów ziemi w doniczce przez cały dzień skumuluje jakąś temperaturę i będzie ją wydzielać do powietrza wraz z wodą, a z rana taka gleba ma "nocną" temperaturę zanim dobrze się nagrzeje. Co jak co, ale takiej objętości za łatwo nie da się nagrzać samym powietrzem w boxie. No i co według mnie super ważne, to całe pojęcie "relative humidity", które nas interesuje w uprawie.

Bo możemy mieć w dzień 30⁰C i 60% RH, ale to nam mówi "w powietrzu o temperaturze 30⁰C mamy rozpuszczone 60% tego ile da się maksymalnie rozpuścić wody w powietrzu o tej temperaturze". No i tu jest w cholerę ważna rzecz, żeby nie dopuścić do powstania "rosy", czyli że w dzień będziemy mieli 30⁰C i 65% RH, a w nocy 20⁰C i 100% RH, gdzieś ta woda będzie musiała się osadzić i zrobi to na topach, przez co w cholerę szansa na plechę.

Nie mam pojęcia kiedy lepiej podlewać, ja podlewam w dzień tak 4 godziny po odpaleniu lamp, żeby kontrolować cały czas wilgotność i nie doprowadzić do sytuacji, że w nocy mi wzrośnie wilgotność do nienormalnych wartości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,mam pytanie jedna z nich wykazuję jasne liście ,podam wam zdjęcie i oceńcie czego może jej brakować podaje bio grow bloom top max callmag i alge mix , raz-dwa woda nawozy ,czasem raz woda dwa nawozy mniejsze dawki , wszystko z bio bizz ( 5 tydzień flo) czy według was brakuje jej azotu ?Screenshot_2023-08-26-09-44-03-09_6012fa4d4ddec268fc5c7112cbb265e7.thumb.jpg.f1bbf0f0835ccf222d55df3e2e72499d.jpg

@Monako

@Bob drzewny @Glut78 @vego1989

Edytowane przez dam1995

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dam1995 to normalne że w 5tyg już zacznie ssać pokarm z liscin i będą robić się żółte. Nie widac jakiejs tragedi, mozesz rzucic jej troche azotu przy nastepnym podlaniu i zobaczysz jak zareaguje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@vego1989

5 minut temu, vego1989 napisał:

@dam1995 to normalne że w 5tyg już zacznie ssać pokarm z liscin i będą robić się żółte. Nie widac jakiejs tragedi, mozesz rzucic jej troche azotu przy nastepnym podlaniu i zobaczysz jak zareaguje. 

Zapodam mu jutro większą dawkę bio grow jak zawsze daje 1ml na litr jutro rzucę mu 3 ml na litr tam główny skład azot , jeśli ma ktoś coś jeszcze na uwadze proszę pisać 🙂

Edytowane przez dam1995

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dam1995 ja przeważnie daje nawóz następnnm razem woda. Ale ja to w ogole kombinuje z bio i mineralnymi. Bio w czasie vega i do 2tyg kwitnienia, później ładuje stymulatory, albo pk albo greensensation. Pewnie wielu mnie zlinczuje ze tak mieszam, ale palonko fajne mi wychodzi 😀

Edytowane przez vego1989

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Bob drzewny napisał:

@dam1995 ciężko ocenić przy lampie, bo te mars hydro dają żółtą poświatę na liście. Zależy w jaki sposób wydają Ci się jasne, chodzi tylko o szczytowe liście? O dolne, czy może takie najbliżej centrum światła

@Bob drzewny chodzi o te górne bo dolne są okej te przy kwiatach 

Screenshot_2023-08-26-17-34-21-27_6012fa4d4ddec268fc5c7112cbb265e7.jpg

Edytowane przez dam1995

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dam1995 ciężko powiedzieć, może być przyblokowana przez za dużo calmagu, może też być za mało PK (wtedy byłyby też czasem plamy purpurowe na liściach), ale wtedy doły by były ciemne też. Jak masz doły ciemne, to na pewno nie jest to azot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Bob drzewny napisał:

@dam1995 ciężko powiedzieć, może być przyblokowana przez za dużo calmagu, może też być za mało PK (wtedy byłyby też czasem plamy purpurowe na liściach), ale wtedy doły by były ciemne też. Jak masz doły ciemne, to na pewno nie jest to azot

@Bob drzewny Okej, czyli tak jak mówisz sprawdziłem ją dokładnie brak plam nic z tych rzeczy,dół zielony góra jasna faktycznie mogłem przesadzić z Call magiem wstrzymuje go na razie ,podam tylko pół dawki bio bloom i top max i tyle , jeśli sprawa się pogorszy będe szukać dalej tylko ta jedną coś z nią nie tak ta drugą piękna jest .Na pewno nie jest przelana czekam aż wyschnie ale też mi się wydaje że już zaawansowany poziom fazy kwitnienia i to też normalne że liście tracą barwę ale zobaczymy co będzie z dwa trzy dni wszystko się okaże ona dość szybko reaguje na nawozy i zmiany . Kontrolnie pokazuje kilka fotek zerknij sobie 

Screenshot_2023-08-27-11-50-37-57_6012fa4d4ddec268fc5c7112cbb265e7.jpg

Screenshot_2023-08-27-11-50-27-12_6012fa4d4ddec268fc5c7112cbb265e7.jpg

Screenshot_2023-08-27-11-50-17-59_6012fa4d4ddec268fc5c7112cbb265e7.jpg

Screenshot_2023-08-27-07-46-55-76_6012fa4d4ddec268fc5c7112cbb265e7.jpg

Edytowane przez dam1995

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Bob drzewny napisał:

@dam1995  a podniosła się po podlaniu? Bo nie może mieć takich opadniętych liści, będzie cały czas w stresie

@Bob drzewny tak podniosły się ale mija jeden dzień, półtora dnia i znowu troszkę klapną.Ale obserwacja była po nocy więc mogła się jeszcze nie podnieść po tym jak włączyło się światło ??

Edytowane przez dam1995

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...