Skocz do zawartości
czanczanek

Niedobór lub Nadmiar nawozów?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich, mam problem z liściami, pojawiły się zolte przebarwienia (plamki) i brązowe końcówki listków, i mam wrażenie że sie zatrzymały w kwitnieniu, ale może jestem przewrażliwiony 

Oswietlenie Led 40 cm nad roślinami Lampa Hydro Mars Ts1000 

Druga lampa Hilvert grow 300w swiatlo niebiesko biało różowe 

Rośliny mają ok plus minus 70/80 dni 

Nawozy Biobizz:

Calmag 

Topmax

Biobloom 

Biogrow 

Ph up 

Ph down 

I robię takie dawki: na 7l wody 

Biogrow 4ml x7 = 28 ml

Biobloom 4mlx7 = 28ml

Calmag 1mlx 7 =7 

Topmax 2ml lx7 = 14ml

Podlalem już 4 razy takimi dawkami i coś nie pasuje albo mi się wydaje, bo liscie są całkiem inne niż wcześniej może jakiś nie dobór czego lub nadmiar ? Prosiłbym o pomoc 

ROSLINY AUTOMATY 

 

20230613_110926.jpg

20230613_110848.jpg

20230613_110832.jpg

Edytowane przez czanczanek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dziurawy no dobrze dziurawy, ale co dalej zwiększyć potas ? Czy zrobić flusha i zobaczyć co będzie bo krążąc po necie to wygląda bardziej jako przenawozenie tylko teraz nie wiem właśnie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@czanczanek z moich zdjec rysunkow zdrapek nie mam pojecia szczegolnie ,ze kazdy lisc wyglada inaczej ? ciezko mi to gdzies porownac , musi sie ktos madrzejszy wypowiedziec , a najlepiej wlaz na zakonczone fotorelacje i szukaj bankowo ktos mial podobna sytuacje jak ty , albo daj wiecej zdjec 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dziurawy no nie wszystkie wlasnie jedna to juz bym kosil, ale szczyt sie zatrzymal i przezroczyste sa trichomy jszcze, tak za 4 tyg chcialem kosic bo jeszcze trzeba flusha zrobic

@dziurawy ja pierdole, dziurawy ta strone co wyslales to każdy niedobor wygląda tak samo hehe jestem zielony z tego póki co, napisz mi co byś zrobił na moim miejscu teraz 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@czanczanek no ale jak jest kosa ? to co ty chcesz nawozy podawac ? i palic je potem a gdzie 2 tyg plukania ? (miodem ) ja bym zrobil to 

@Udyr @Zielone krainy @grolsch3 @Katastrofedens @Bob drzewny @Monako @cejerowski21 wezcie pomozcie ziomusiowi cos na lisciach ma ? a to nie jest mery mery !

a poza tym !!! kurwa zakladasz 10 tematow ni huj nie wiadomo, co podawales ile po co na co z czym ? ciezko , zaloz potem jedna relacje i kazdy bedzie mogl sobie obczaic , wiesz ze tutaj ludzie spaleni sloncem sa i nie chce im sie szukac 😉 

 

moim zdaniem tych gornych nie masz co ratowac ? bo tam jest jeden lisc ? czekaj zaraz zbierze sie ekipa i cos podpowiedza a ty nie siedz tylko szukaj po zakonczonych fotorelacjach bankowo ktos tak mial jak ty 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@czanczanek tak co bylo ostatnim razem?  ale wczesniej co lales ile ? jakie ph bylo ? co robiles jeszcze ? bo chyba pisales ze plukales roslinke ?ja mam nawozy canny sa inne nazwy sklady , a teraz w ciagu poludnia uczyc sie troche lipaa innych nawozow 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dziurawy no masz rację tak , ale pisałem że 4 raz już podlewam dawkami które są podane u góry, fakt przelałem roślinę jedna woda z miodem bo myślałem że jest gotowa ale szczyt jes cały w włoskach i postanowiłem za radą ziomka z forum potraktować ją dalej nawozem i teraz nie wiem co robić bo jednak do ścinki jeszcze trochę, robie to wszystko 1 raz 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@czanczanek pamietaj ze polowa z tych  co doradzaja nie maja nawet jednej roslinki za soba !!! miej to miedzy uszami , pamietaj weryfikuj pytaj szukaj , 

te pierwsze zdjecie wygladaja jak by byla juz gotowa ? ale ale GDZIE LUPA ? JAKI KOLOR TRICHOMOW ?? 

czemu nie odszukasz jakiejs fotorelki ktora jest najlblisza twojej ? nawozy ? zeby ci bylo latwiej ? czekanie nic nie da ogladanie szukanie czytanie niestety , ja tez jestem w trakcie 1 uprawy , ale nie mam nawozow bio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dziurawy dobra dziurawy od początku hehe, jedna roslina rosła ponad miesiąc na parapecie zanim kupiłem boxa sprzęt itd.. I ona jest najstarsza i tak masz rację wygląda jak do kosy już ale szczyt nie dojrzał i tak jak by się zatrzymał boczne dolne topy wyglądają na dojrzałe ale nie dokonca posiadają jeszcze biale włoski, kupiłem lupę jubilerska 40x trochę mało ale widać trichomy są jeszcze przezroczyste roslina ponad 4 miechy co już dawno powinna byc ścięta, ale ze była w złych warunkach to postanowiłem ja ratować, triochomy przechodzą w bursztyn ale tylko na liściach nie mam jak zrobic zdjęcia bo lupa jest za mała i jak przyłożę telefon? 

Nie wiem po prostu co mam robić teraz jest jakiś niedobor lub przenawozenie i nie wiem teraz właśnie co robić, zaraz co wyślę zdjęcia jak wygląda szczyt w jednej a jak dolne topy i boki tej samej rośliny:) a z forum jestem zielony bo nigdy nie korzystałem dlatego zakładam tematy co chwilę to rozumiem że mam się podłączać? Pod inne czy założyć jedna i cały czas o wszystkim pisać na jednym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problemem twoich zdjec jest to, ze trudno z z nich odczytac ich realna wielkosc podajesz dawki nawozow ale brak informacji o wielkosci rosliny mocno utrudnia stwierdzenie, czy dawki moga byc poprawnie dobrane czy nie. postaraj sie robic bardziej swiadomie to co robisz. obserwuj liscie caly czas, nie tylko jak lejesz nawoz. wiadomo ze kazdy w swojej pierwszej chce miec wszystko git ale nie zawsze sie uda. to, jaka reakcje w sobie wyrobisz na pojawiajace sie problemy w uprawie, na podstawie kojarzeniu faktow tylko zaowocuje w przyszlosci. btw nazywa sie to inteligencja i doswiadczenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@czanczanek a co mowi lupa jubilerska ? jakie kolory sa ? to jest jedna roslina ? czemu bob boczny lepiej wyglada niz gorny co jest ? poczekaj do wieczora bedziemy miec 5 teorii cos sie wymysli , ludzie z pracy wracaja dopiero chwila czekaj czasu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dziurawy tak te 3 zdjęcia co wysłałem z roznica to jest jedna roslina, właśnie nie wiem dlaczego szczyt jest nie dojrzały, a Dolne i boczne topy już praktycznie zbrazowialy nie wiem czemu tak jest, lupa mówi że są przezroczyste trichomy na każdym topie jedynie bursztynowe są ale na liściach zaraz koło topka ale powinny być na kwiatach też tak, ok to czytam dalej forum może coś znajdę też, bo dzisiaj muszę podlać już bo jedna roslina już ma liscie ku dołu z powodu braku podlania tylko jak tu podlać teraz jak są takie jaja z liśćmi, a i ph wody ma ok 6.3 6.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@czanczanek

Czyste pierwiastki przeznaczone do stymulowania kwitnienia

PK 13/14 to wysokiej jakości mieszanka fosforu i potasu, która jest dodawana w trakcie fazy kwitnienia. Oba pierwiastki odgrywają ogromną rolę w takcie fazy kwitnienia u roślin szybko rosnących. Dzięki specjalnemu procesowi produkcji CANNA odniosła sukces przy połączeniu czystego fosforu i potasu w bardzo wysokim stężeniu, co sprawia, że PK 13/14 jest szybko i bezpośrednio dostępny dla roślin.

@czanczanek ale co ty dzieciak porownujesz ? nie wiem czy to jest ta sama odmiana ? nawet jak tak ? to ja mam 4 takie same i kazda ma inny wzrost ? jak to mozliwe ze jedna juz prawie dochodzi a drugiej daleko jeszcze OCB ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...