Skocz do zawartości
czanczanek

Niedobór lub Nadmiar nawozów?

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tam nie wiem do końca jak podlewasz i ogólnie gdzie to trzymasz. Bez ironii. Zdjąłbym te niebieskie gumki co obtaczają Ci łodygi, będą lepiej się czuły. Poza tym na przyszłość, feminizowane nasiona lubią bardziej róż... No bo wiesz niebieski to taki naturalny bardziej, na jakieś regi. Tu chłopiec tu dziewczynka.

Na pewno masz za mało gleby, z czasem jak się ubija po podlewaniu to dosypujemy pod rant. Tak szybko nie wysycha. I roślina jest stabilniejsza, więcej miejsca na rozrost korzeni. Jak korzenie są rozrośnięte to więcej składników mogą pobrać ... Itd itp. Temat na wypracowanie.

Medium jest za suche, czy roślina usycha z braku wody czy braku składników. Pewnie z tego i z tego. Może po prostu bio życie nie jest rozchulane i nie ma jak pobierać składników. Jechałbym na samej wodzie na razie i obserwował. Nic nie dodawał a utrzymywał wilgoć. Bez bagna żeby nie iść na drugi biegun z kolei... Pozdro

Edytowane przez grolsch3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@czanczanek Nie dawaj im grow, one juz kończą swoj żywot to automat, a jest 80 dzien. Zaraz będą o ile juz nie sa gotowe do ścięcia, sprawdz tricho, podłej je 7ml bloom 2ml pk 0,8calmagu. Jeśli będziesz robił wc to lej nawozy do konca, jeśli nie to sprawdz trichomy jak będą 100% mleko albo nawet troche bursztynów to lej wode/ wode z miodem 1ml miodu na 100ml wody, miod jakikolwiek, lipowy jest dobry bo jest bardzo lejący da się go nabrac strzykawka 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@czanczanek nooo w dupe powiem tak detektyw z ciebie pizda , tak delikatnie mowiac ? w polacz pary tez chyba nie grales w dziecinstwie ? dalem ci fajny poradnik ze zdjeciami ??!! mowisz ze nic sie nie zgadza !!! aa tu zobacz na twoje zdjecie co wyslales dla boba 2 i 3 zdjecie a potem wejdz na moj poradnik co ci wyslalem i zobacz zdjecia potasu IDENTYCZNE JAK TWOJE !!! aa katosdrefens mial racje w 1 komentarzu ze brakuje pk na topyy !!! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cejerowski21 muszę je przelać fest bo zakwasilem glebe bio upem, wstrzymały kwitnienie co widzę po czasie że są takie same jak tydzień temu, i też pisze właśnie ze growa już nie dawać tylko same na kwitnienie a i jeszcze calmag muszę dać bo niedobor może być, a trichomy przezroczyste wszystkie lekko wchodzą w bursztyn ale tylko na liściach 

@dziurawy no w nocy to obczajalem dopiero bo siedzialem cały czas wiem że tak samo jest jak to co wysłałeś, ale też przekwasilem wode 

@grolsch3 dzięki za info, w boxie sa caly czas i niestety musze zrobic płukanke bo za duzo dalem jednego z nawozów 

@cejerowski21 możesz mi to bardziej wyjaśnić to pk i biobloom to nie to samo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dziurawy uzywam i daje juz maksymalne dawki. Tylko chciałem ph podbić i wjebałem za dużo bio upa i zakwasilem wode i przy okazji glebę bo w jednej doniczce jest cała mokra ziemia od 5 dni tak jak by nie pobierała wody i w cale się nie dziwię, ale w jednej już klapły  liscie bo już wczoraj powinienem podlać, ale z względu na tą sytuację czekałem na Wasze opinie i zaraz je płukam  wszystkie 

Edytowane przez czanczanek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@czanczanek powiem ci ze ja mialem podobna akcje z bio biz minus leje leje leje leje leje leje i huj nie spada dopiero jak wlalem 20 ml na litr zadzialalo ???!!! ale nie wlalem tego roslinkom kupilem nowy miernik a okazalo sie ze miernik jest ok cos z tym bio bizem ph min jest pojebane i kupilem plagron 3 kropelki i spada w dol na 6,2-6,5 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dziurawy to centralnie zrobiłem właśnie jak ty, wlewam na wozuy patrze patyczkiem na ph no ni huja nie ma 6.3 nawet mysle sobie mało, wiec leje leje leje w koncu wjebalem 5 ml bo sie juz wkurwilem, patrze na patyczek lakmusowy dupa troszkę podniosło, myślę sobie leje w kwiatki i dopiero Bob mi powiedział że tego już nie będzie widać a tak na prawdę to podniosło Gruuuuubo do góry nawet nie chce wiedzieć ile heheh, i tak właśnie zakwasilem wszystko jak tego się daje 0.1 ml i obniżą ph o 0.5 to jak wałem 5 ml to wiesz jaki kwas tam był 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@czanczanek co ci moge powiedziec , dales dupyyy ale ale kazda lekcja jest cenna , a jak bys przeczytal poczatek mojej fotorelki a to bylo w kwietniu to tam byla opisana ta sytuacja ---- minus dla ciebie bykuu !!! 🙂 🙂 😛 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dziurawy no cóż nikt nie jest idealny hehe, dalem dupy to prawda, ale na błędach się człowiek uczy, tylko tak się zastanawiam czy Płukac je czy sama woda podlać po prostu ale czy ruszą dalej tylko po podlaniu woda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dziurawy ok, spoko i tak plukam wszystkie dopiero jak wlalem 5 l wody do doniczki zaczal syf leciec 

@grolsch3 przelałem wszystkie, nawozy niestety poszły w kanał razem z tą płukanka, a orientujesz się teraz czy przy następnym podlaniu mogę dać nawoz już? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@czanczanek napisałem na PW, ale jakby ktoś na przyszłość potrzebował to raczej nie robić flusha jak raz wleje się złe pH, szczególnie na późnym kwitnieniu. Chyba że ktoś ma solidną wiedzę jak uzupełnić potem pierwiastki

Edytowane przez Bob drzewny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bob drzewny za późno już bo przelałem wszystkie poszlo 30 litrow na rosline i tak nie do konca, bo dalej leciał syf ale mam nadzieje ze chociaż trochę kwas wyleciał bo na pewno było za dużo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@czanczanek  ogólnie też biobizz down zakwasza wodę (obniża pH, czyli jest bardziej kwasowy odczyn 0.1ml na litr przy wodzie 7.0 obniży do 6.5), a biobizz pH up robi coś na odwrót, zwiększa zasadowość gleby (czyli zwiększa pH, jak wleje się 0.1ml na litr przy wodzie 7.0, to podwyższy do 7.1).

Warto pamiętać, że pH down obniża 5 razy mocniej niż pH up podwyższa.

A co do flusha to teraz znowu będzie problem z tym ile nawozów dawać :classic_biggrin: Ale akurat o flushu mało co czytałem, to mogę się mylić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bob drzewny i wlasnie ph upem zjebalem wszystko, bo w wodzie się podnosił a na patyczku nie i to mnie zgubiło ph down nie używam w ogóle bo z kranu mam wode coś ok 6.5 6.7 coś takiego m, ale po wlaniu nawozów swirowalo mi ph dlatego zjebałem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...