Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@Bob drzewny jak dla mnie to kasacji to wykonałeś bardzo ładnie wyglada i tez nie będzie wysoka 😊😊 jak ja dobrze dokarmiać to może zielonego rekord pobijesz 😊😊

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Monako  porównuje sobie właśnie do zielonego, bo prawie taki sam trening (ja scrog rozwiąże za pomocą sznurków), też jedna roślina na box, tylko że u mnie organiczne nawozy i dłuższy weg o dużo. U zielonego bardziej obiecujący był "szkielet" od dołu, jednak dokarmiał blisko ideałowi, ja się miotałem z pH + EC nie jestem w stanie zmierzyć, bo organika:classic_biggrin:

Strzelam że tu będzie 100 suchego, ale to się dopiero okaże, na razie walczę z wilgocią :classic_biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bob drzewny w organice nie ma co mierzyć. Dosypuj do koryta aby nie brakło. Jak będzie za mało to roślina Ci pokażę i będziesz wiedział na przyszłość.  Na tym polega między innymi organika. Nie da się wszystkiego zmierzyć i ustawić jak przy sztucznych nawozach i mieć totalną kontrolę nad wszystkim. 

Kurczak zamknięty na hali co słońca nie widział a lampa świeci mu dwa razy dziennie nad dziobem to wynik pełnej kontroli, optymalizacji oraz obłąkanej chęci udoskonalenia nawet za ceną jakości. Tam wiesz wszystko..

Kurczak z wolnego wybiegu.. chodzisz i patrzysz co on je? Czy ufasz naturze i wiesz że on sobię tam poradzi na podwórku.. coś tam pogrzebie wiadomo.. jak to kurczak.. 😄 i cos tam żere 😄

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green właśnie staram się, żeby roślinie niczego nie brakło i mogła rozwijać pełny potencjał, bo właśnie miotam się między organiką a mineralką, ale chyba jeszcze raz będę próbował organikę, tym razem bez błędów z tego growa i z kręceniem łodygi, zobaczę jak to hula :classic_biggrin: Ciekawy jestem tych różnic w płonie i łatwości hodowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bob drzewny hoduje to się świnie 😄 baczke się uprawia 😛

Główna różnicą między organika a mineralnymi jest w jakości produktu końcowego. Organika miażdży jeżeli chodzi o smak i zapach. Jakość palenia jest na bardzo wysokim poziomie jeżeli wszystko dobrze zostało zmontowane 😛

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Bob drzewny napisał:

z kręceniem łodygi

Polecam, najlepiej przy długim lst jako naturalny 'proces' obkręcać

22 godziny temu, Mr.Green napisał:

Nie da się wszystkiego zmierzyć i ustawić jak przy sztucznych nawozach i mieć totalną kontrolę nad wszystkim. 

Da się 😉 tylko trzeba zainwestować. Są sondy do gleby które mierzą wszystko łącznie z ec, ale jak nie robisz komercyjnie...to kilka grow na tym samym setupie, poznanie głównie słoneczka i wpływu z ustawieniami na rozwój chwastów i do przodu. Później to już tylko testowanie medium /specyfików.

Pozdro Ziomeczki👊

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[Dzień 62/7/0]

29⁰C | 60% RH | 30 cm 75% | 900 ppm CO2

Od teraz będę pisał wysokość i moc lampy. Roślina za 2-3 dni zakwitnie, bo widzę że formują się włoski. Strasznie wystrzeliła w górę po przełączeniu, w tydzień doszło 15 cm średnio. Wyciąłem znowu doły, resztę zostawiam.

Podlewana 2x razy od dołu 2L 6.5pH + 0.5ml/L calmag + 0.5ml/L płynny krzem + 3ml/L activera + 3ml/L rootjuice + 3ml/L bioheaven + 1ml/L topmax.

Raz od góry 2L 6.5pH + 0.5ml/L calmag + 0.5mp/L płynny krzem + 3ml/L rootjuice + 3ml/L bioheaven + 3ml/l activera + 2ml/L algamic + 1ml/L topmax + 1.5ml/L biogrow + 0.3g mikrobów.

Z problemów jakie widzę, to niedobór PK, doły ciemne się zrobiły, a góra powoli jaśnieje + purpurowe ogonki liści wchodzące na żyły + purpurowe ślady przy węzłach. Jutro podlewam, to wleci pełna dawka biogrow i trochę blooma. I też dwa szczyty główne z prawego górnego rogu coś nie chcą podskoczyć w górę, mam na środku trochę miejsca do manipulowania najwyższymi szczytami, to coś tam wymyślę :classic_biggrin:

Wysokość od gleby 52cm

 

P_20230719_195732.jpg

P_20230719_195816.jpg

P_20230719_195932.jpg

Edytowane przez Bob drzewny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[Dzień 62/8/6]

28⁰C | 60% RH | 25cm 85% | 1000 ppm CO2

Roślina kwitnie kulturalnie, ale jednak rzeczywiście brakowało jedzenia głównie PK, objawy się pogłębiły przez podbicie światła i podałem za małe dawki nawozów, zobaczę jak to będzie w następnym tygodniu. Z objawów są żółtawe liście szczytowe + purpurowe ogonki + kropki na jednym liściu najbardziej oświetlonym

W tym tygodniu wlałem 7L wody 6.5pH + 5 ml calmag + 5ml płynnego krzemu + 18ml rootjuice + 18ml bioheaven + 18ml activera + 12 ml algamic + 7ml topmax + 9ml biogrow + 6ml bloom + 1.2g mikrobów.

A no i zapomniałem że cały czas robię opryski przed ciemnią z wody 6.5 pH + 2ml/L algamic + 1ml/L activera od góry i od dołu liści

Do następnego update trochę bardziej je rozłożę, ale nie wiem jeszcze co zdecydować z przyszłym popcornem, czy starać się jak najlepiej go rozwinąć czy wywalić i dbać tylko o główne szczyty. Ogarnę chyba też wieszaki na rogi, bo z każdej strony liście przytulają mi się do ścianek, a biorąc pod uwagę to że codziennie przed ciemnią robię im opryski, to wolę nie ryzykować.

Wydaje mi się że stanęły w miejscu, 62cm średnio wysokości szczytów od ziemi

P_20230726_195849.jpg

P_20230726_195904.jpg

P_20230726_195951.jpg

Edytowane przez Bob drzewny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Monako z tak długim wegiem bez szans, bo tu roślina jest już na cały namiot i zostało miejsce tylko na samych rogach, ale tam właśnie mam takie najniższe szczyty co najdłużej się rozwijały i jeszcze nie wiem czy będę usuwał czy zostawić.

A co do nawozów to organiczne można mieszać, jedynie nie do końca jestem pewien co do płynnego krzemu + calmag w tym samym momencie.

Gorzej jak się okaże, że to nie PK, wtedy jestem nieco w dupie, bo zbyt szybko nie wyleczę rośliny na organice :classic_biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bob drzewny u mnie tez niedobór się zrobił dałem już dwa razy PK Terra Floresa już z 3 razy dalej ma taki sam kolor ale jeszcze dwa tygodnie i zaczynam nie podawać pokarmu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Bob drzewny napisał:

Z objawów są żółtawe liście szczytowe + purpurowe ogonki + kropki na jednym liściu najbardziej oświetlonym

Odpuściłbym wapń

 

6 godzin temu, Bob drzewny napisał:

nie wiem jeszcze co zdecydować z przyszłym popcornem, czy starać się jak najlepiej go rozwinąć czy wywalić i dbać tylko o główne szczyty.

Jak doświetlisz to zostaw, jak nie chcesz mocno golić to raczej wywal. Musisz sam decydować. Oszronia ładnie to wszystko będziesz chciał zostawić 😁

 

6 godzin temu, Bob drzewny napisał:

Wydaje mi się że stanęły w miejscu

Nie lej wapnia 🙂

 

3 godziny temu, Bob drzewny napisał:

płynnego krzemu + calmag w tym samym momencie.

Krzem nie jest antagonistą calmagu

 

3 godziny temu, Bob drzewny napisał:

Gorzej jak się okaże, że to nie PK,

Raczej nie jest to pk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Monako czasem dzikie są te niedobory i cholera wie o co chodzi roślinom :classic_biggrin:

@grolsch3 w sumie możesz mieć rację jak tak patrzę, pH leję całkiem wysokie, bo 6.4 i też calmag podaje cały czas 0.5-0.7ml/L. Też tym razem mam zupełnie inne kropki (małe) niż przy wcześniejszym niedoborze przy niższym pH(duże plamy).

Jutro podlewam, to zarzucę roślinie wodę o pH 6.0 bez calmagu już, zerkne też czy nie zorganizować jakiegoś manganu do oprysku, póki jeszcze mogę pryskać roślinę. Wolę uniknąć flusha, bo jak miałoby to być robione po bożemu, to bym musiał 50 litrów wody przelać

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grolsch3  przy podlewaniu zauważyłem, że w biobizz ph up jest 0.25% manganu i w zasadzie to jedyny pierwiastek wymieniony w składzie. Myślisz że dodanie do oprysku mogłoby pomóc szybciej ogarnąć niedobór? Szczególnie, że roślina jest już po okresie intensywnego wzrostu, to muszę zachować jak najwięcej zdrowych liści

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bob drzewny myślę że wystarczy jak odstawisz na kilka podlań calmag. On jest w glebie tylko nie może zostać pobrany. Przy tym co lejesz na pewno więcej go tam nie potrzeba. Up nigdy nie miałem w ręce, down to sam kwasek cytrynowy więc średnio na oprysk 😁 chyba, ale up to jeden z niewielu produktów biobizz którego nie dotykałem 😎

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grolsch3 też właśnie nigdy nie używałem, nie wiem jaką bym musiał mieć wodę, żeby po odstaniu trzeba było jeszcze podbijać w górę pH :classic_biggrin:

Zrobię oprysk taki jak do tej pory, tylko podbije activere 2 razy i dla testu jeden szczyt najbardziej zaatakowany spryskam pH upem, ma tam i mangan i kwasy humidowe podobno, to niby obydwa mają się przydać. Polecę z pH 6.5 do oprysku, żeby za dużo nie walić pH down, bo po cholerę ta cytryna roślinie :classic_biggrin:

Jak coś zepsuje, to szczyt zawsze mogę usunąć cały, a nauka na pewno się przyda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...