Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Mnie dużo te klony nauczyły . Pozwolily mi na mniejsze przejmowanie się ^^ i pokazaly konsekwencje cego .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[Dzień 49/0/0]

29-30⁰C | 55-60% RH | 700-800 ppfd | 1000 ppm CO2

Przez tą ostatnią falę upałów było mi strasznie ciężko utrzymać sensowną temperaturę w namiocie, szczególnie że pracuje w domu i komputer podczas pracy dodatkowo dmucha mi ciepłem do pokoju, przez co w boxie temp ciągle wokół 29-30⁰C. Postarałem się podbić ppfd przy takiej okazji, żeby mocno przyspieszyć metabolizm roślinki, ale o te 10% przesadziłem i zaczęły się delikatne objawy stresu cieplnego, innych objawów nie widzę, oprócz jednej plamki na liściu, ale nie potrafię zdiagnozować skąd się wzięła i czemu akurat na jednym szczycie.

Podlewana była 3x razy, bo akurat tak wyszły dni. 2 razy było 1.5L wody 6.2 pH + 4ml/L roots + 3ml/L activera + 3ml/L bioheaven od dołu. Raz było od góry to samo co wyżej, ale na dodatek 2ml/L fishmix + 1ml/L płynnego krzemu + 1ml/L calmag + 2ml/L algamic + 0.3g/L microbes. Na następny raz będzie już 2L, bo 26L donica materiał za szybko wyparowuje tą wodę.

Roślina już ma ustalone wszystkie szczyty, jest ich 12 i na zdjęciu widać jak to mniej więcej będzie szło, te wokół uciekną jeszcze nieco do zewnątrz, żeby w środku miały miejsce 4 szczyty i każdy przestrzeń dla siebie. Doły niewycięte jeszcze to gówno widać, ale od rantu doniczki szczyty mają 25cm wysokości na ten moment, zobaczę jak to będzie za tydzień i na tej podstawie podejmę decyzję, czy przełączanie w 60 czy 65 dniu. Na zdjęciu opadnięte dość, bo po całym dniu ciężkiej pracy :classic_biggrin: 70% na wysokości 35cm to jeszcze nie dla nich

 

P_20230629_014701_1_1.jpg

P_20230629_015152.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[Dzień 56/0/0]

28⁰C | 60% RH | 600 ppfd | 1000 ppm CO2

No i zaczęły się problemy, w ostatnim tygodniu zauważyłem dziwną plamkę na liściu, 4 dni temu zauważyłem 10 liści z purpurowymi plamkami, ogonki liści mocniej zaczerwienione niż dotychczas. Trochę mi zajęło zdiagnozowanie problemu, przez co niestety roślina była zablokowana przez 3-4 dni, zaczęła żółknąć, opadanie liści + brak wzrostu na wysokość + szczyty bardzo chude liście, końcówki żółtawe.

Okazało się że pH gleby zbyt niskie, od początku leję odmierzone 6.2 i o ile to jest dobre pH na wega, to nie jest przeznaczone na 50 dzień, roślina głoduje na calmagu i fosforze, jeżeli jest taka stara i siedzi w pH 6.2. Podlałem 3 razy roślinę 6.6pH i odblokowała się.

W tym tygodniu podlewane od góry 2x 1.5L 6.5pH + 1ml/L calmag + 1ml/L płynny krzem + 3ml/L rootjuice + 3ml/L bioheaven + 2ml/L activera + 2ml/L algamic + 3ml/L biogrow + 0.3g/L microbes. Od dołu 1.5L 6.6pH + 1ml/L calmag + 1ml/L płynny krzem + 4ml/L rootjuice + 3ml/L bioheaven + 2ml/L activera.

Roślina miała duży stres przez tą blokadę, więc  muszę zmienić plany. Za 2-3 wycinam doły i przełączam w 63 dniu, na siatki już chyba za późno, więc będę jakoś kombinował żeby nie przewalily się topy w przyszłości (chyba że nie będzie takiego problemu, bo wyjdą chude bobki:classic_biggrin:).

Uważajcie na swoje pH! Pamiętajcie że jak macie mocno zasadową wodę, to raczej lejcie 6.5pH i nie schodźcie niżej, bo roślina wam się zablokuje na późnym wegu

 

 

P_20230706_010416.jpg

P_20230706_010512.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie ja odkryłem 3 dni temu że mi pH metr źle pH mierzy po 40 dniach od kalibracji... coś mi nie pasowało bo rośliny zaczęły żółknąć i sprawdziłem papierkiem jakie im leje pH 🙂 coś koło 5.0-5.5 pH. Polecam raz na miesiąc sprawdzić sobie papierkiem czy nasz pH metr nie trzeba skalibrować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bob drzewny no Ładnie Ci to wyszło jestem ciekawy czy będzie ponad 200 gr  z takiego Wega 😊

@Noob jest coś takiego jak płyn do sprawdzenia czy miernik dobrze wskazuje ja sprawdzam co dwa tyg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Noob  w sumie może masz rację, z tym miernikiem adwa ad12 byłem już 2 razy na reklamacji, dwie sondy pod rząd miałem zepsute, pierwszą growshop mi wymienił na swój koszt, a za drugim razem cały miernik poleciał na reklamacje i niby przysłali nowy, ale zauważyłem że po prostu sonda zmieniona. Skalibruje jutro i zobaczę czy rzeczywiście była szansa na rozjechane pH (papierki też mam, ale te cholerstwa mają dobre 0.5 granicy błędu :classic_biggrin:)

@Monako eee coś Ty, ja strzelam że będzie ze 100g:classic_biggrin: Już teraz zaczęły się problemy z pH, a jeszcze całe kwitnienie przede mną. Dziś w cholerę wygoliłem w stylu top to down lollipoping, zostały mi suche badyle z czapkami jak jakieś grzyby i mam nadzieję że teraz przez 5 dni i indukcję wystrzelą w górę, bo jak nie to będę miał topy na długość po 10 cm :classic_biggrin: A indukcja będzie trwała pewnie chwilę przy tak długim wegu, bo już każdy węzeł pokazał płeć i chęć kwitnienia

Edytowane przez Bob drzewny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Noob a ja polecam nie sprawdzac a skalibrowac 🙂 

@Bob drzewny 16 ml roznych plynow? powiem ci ze ja tyle chyba na 4 nie leje co ty na jedna wariat 🙂 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dziurawy  tam same organiczne stymulatory, nawóz tylko jeden:classic_biggrin: Testuję sobie aktualnie jak wygląda organiczna roślina na pełnych sterydach w porównaniu do mineralnej, bo nie wiem czy w przyszłości się przenosić na mineralne. Ale boje się że za duży lollipoping zrobiłem, bo roślina w szoku i oby mi się nie zatrzymała na stałe :classic_biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego rośliny po deszczu szybciej rosną? Bo woda deszczowa jest nasycona CO2. CO2 nie da się przedawkować, dlatego wskazane jest dla lepszego wzrostu do podlewania wrzucić tableteczkę, na pewno nie zaszkodzi, a ułatwi roślinie przyswajanie nawozów i znoszenie wysokich temperatur. Trzeba tylko pamiętać, że rośliny przyswajają CO2 tylko w dzień, a CO2 utrzymuje się w widzie do 6 godzin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Glut78 właśnie nie wiem jak być nastawiony do CO2 w glebie, bo to jednak liście odpowiadają za wymianę gazową przez aparaty szparkowe i np stężenie powyżej 2000 ppm prowadzi już do zagotowania rośliny, bo zbyt wolno uchyla aparaty szparkowe(bo nie ma po co oddychać) przez co nie odparowuje temperatury

No a korzenie z tego co kojarzę to głównie zasysają tlen. Chyba że może chodzi o to, że jak CO2 jest rozpuszczone w glebie, to z niej paruje i wtedy liście go wyłapują. Ciężko mi się wypowiedzieć, bo widziałem właśnie tabletki CO2 ale nie zgłębiałem mocno tematu

Edytowane przez Bob drzewny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CO2 w butelkach to widziałem do spawania i do robienia napoi, a do podlewania roślin to w tabletkach nawet kupuję, do pomidorów też, bo jak upały dłuższy czas się utrzymują to rośliny lepiej je znoszą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[Dzień 62/1/0]

28⁰C | 60% RH | 500 ppfd | 1000 ppm CO2

W końcu przełączona na indukcję. 4 dni temu wyciąłem całe doły i zostawiłem po jednym/dwa liście na każdym ze szczytów, żeby miały siły na regenerację. Zostawiłem 3 górne piętra i resztę wyciąłem. Roślina posmutniała na 2 dni i zacząłem na liściach widzieć objawy spalenia światłem, co akurat mnie dziwi, bo strasznie mało daje jej światła. Ale chyba złożylo się na to parę czynników, 1 za mało podlewałem, 2 za dużo mogło być stymulatorów itd i liście działają na zbyt wysokich obrotach, 3 cholera nie wiem, dałem mniej światła i przyspieszyła:classic_biggrin:

Podlewana 3 razy, dwa razy od dołu 2×1.5L 6.5pH + 0.7ml/L calmag + 0.5ml/L płynny krzem + 3ml/L rootjuice + 2ml/L activera + 3ml/L bioheaven + 2ml/L biogrow. Raz od góry 2L 6.5pH + 0.5ml/L calmag + 0.5ml/L płynny krzem + 3ml/L rootjuice + 2ml/L activera + 3ml/L bioheaven + 2ml/L biogrow + 2ml/L algamic + 1ml/L topmax + 0.3g/L mikroby

Będę jeszcze wycinał te liście dolne w 1 tygodniu kwitnienia, na razie dam jej wskoczyć na kwitnienie, starając się ją łaskotać topmaxem:classic_biggrin: 37 cm od poziomu gleby na 1 dzień indukcji, zobaczę jak będzie na koniec

 

P_20230712_185129.jpg

P_20230712_185320.jpg

P_20230712_185410.jpg

Edytowane przez Bob drzewny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green właśnie takie dość ciekawe objawy pokazywała, niby to spalenie światłem, bo końcówki tylko żółte zamiast brązowawych jak przy przesadzeniu z nawozami, tu coś podobnego do braków calmagu, tu lekkie objawy zbyt wysokiej temp.

Ale chyba właśnie wymęczyło ją zbyt mocne światło walące zbyt długo na to samo piętro liści, bo trochę tam z tym pH poleciałem wcześniej i za mało podlewana na te upały. Teraz wygląda jakby dostała nowe życie po tym przełączeniu, ciekawy jestem ile ta indukcja będzie trwać, bo zapowiada się że z 3 dni jak patrzę w okolicy węzłów :classic_biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WBB  ciekawy właśnie jestem, bo niby im starsza roślina tym szybsza indukcja, ale lollipoping mocno stresujący, to cholera wie jak zniesie jeszcze indukcje

@Monako nieee właśnie oleje ją tym razem, chce zobaczyć czy ten krzem rzeczywiście na tyle pomoże, żeby się nie przechylały topy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...