Skocz do zawartości
WBB

"Przesunięcie" nocy...

Rekomendowane odpowiedzi

Mam ustawione światło 18/6 tak, że od 6 rano do 12 w południe jest noc, a pozostałe godziny jest dzień.

Czy mogę to przesunąć żeby noc była np od 11 do 17? Mogę zmieniać stopniowo, dziennie o godzinę.... ale czy coś się nie spieprzy...

Zastanawiam się nad tym bo jak będzie więcej słońca to czuję, że nie wyrobię z temperaturą.... jednak strych to jest ch.. miejsce na boxa, a jeszcze niedawno twierdziłem inaczej 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WBB wydaje mi się, że jeśli będziesz zmieniał codziennie co godzinę to nie powinno się nic stać. Ale manewrowałbym tylko długością światła, a nie ciemni, aby dojść do ramów czasowych, które Cię interesują. Z dwojga złego zawsze to lepiej kiedy jest dłużej jasno niż ciemno. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Kolbertus napisał:

Ale manewrowałbym tylko długością światła, a nie ciemni, aby dojść do ramów czasowych, które Cię interesują. Z dwojga złego zawsze to lepiej kiedy jest dłużej jasno niż ciemno. 😉

W takim razie nie rozumiem tego. Zrozumiałem, że mam stopniowo wydłużać dzień.... czyli dojdę tym do 12/12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, WBB napisał:

W takim razie nie rozumiem tego. Zrozumiałem, że mam stopniowo wydłużać dzień.... czyli dojdę tym do 12/12

Wydłużaj stopniowo dzień, a godziny ciemni trzymaj takie same. Przykładowo skoro dzisiaj w godzinach 6-12 masz noc to nazajutrz wyłącz światło o 7 i odpal 13. Pojutrze wyłącz światło o 8 i odpal o 14. Aż dojdziesz do ramów czasowych 11-17. Dzień chwilowo będziesz mieć dłuższy o godzinkę, ale noc pozostanie taka sama.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pierdziele.... jest kupa innych problemów i jakiś pistile nie chce jeszcze dodatkowo 🙂

Ale z drugiej strony nie opanuję temperatury...

Edytowane przez WBB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Udyr napisał:

@WBB pistile to żeńskie narządy kwiatowe. Zwyczajnie zacznie pewnie przełączać się na kwitnienie po kombinacji z czasem świecenia.

Aaaaa.... 🙂

Co byś zrobił na moim miejscu? Kombinował byś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świeć do tej godziny którą chcesz przestawić i dopiero nockę zrób, np. od dziś od południa do jutra do 11.

Dłuższy dzień im nie zrobi krzywdy, za to dłuższa noc może w hormonach rośliny już namieszać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde nie mam jak sprawdzić czy się lampa wyłączyła.... a po temp co widzę wygląda jakby świeciła.

Jeśli świeci to już napewno coś się zdupcy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr @doominikratujcie....

Co teraz zrobić jeśli o 11 nie włączyła mi się dzisiaj noc.... przy boxie będę o godz 17.

Mogłem pojebać ON z OFFem na programatorze...

Edytowane przez WBB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WBB nic, ciągnij dalej do następnego dnia. Najwyżej lampę odrobinę podnieś w górę żeby dzienne zapotrzebowanie na światło nie było przekroczone.

Jak już wrócisz do 18/6 to obniżysz jak była.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...