Skocz do zawartości
Przedzior

LSD Auto - Barneys Farm

Rekomendowane odpowiedzi

41 minut temu, dziurawy napisał:

@MiraiiNikki nie widzialem nigdzie jeszcze maty grzewczej na podlodze ale ale , ja mam na sciance mate grzewcza i daje rade , wczesniej mialem grzejnik rurowy nie dzialal nic wiec kupilem mate 

Mata do terrarium lub kabel grzewczy pod dodatkową podłogą (pomiędzy obszyciem a dodatkową podłogą).  Ścianka z kabla grzewczego. Różnie to stosuje. Trzeba namiot zabudować cienkim styropianem i wyciągającym manewrować obrotami, metodą prób i błędów każdą temperaturę da się utrzymać. Zależy od temperatury otoczenia growboxa. Wokół mogę mieć 5° a w namiocie 25°. Tylko trzeba pomyśleć 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Przedzior sorry ziomek że tu Ci robimy syf😉 @dziurawy nie walczę, bez urazy ale jak coś to oznacz mnie u siebie lub atakuj w moich tematach żeby mi nie umknęło 😉 ja też mam trochę inne podejście i filozofię uprawy. Ale plechy indoor nigdy nie miałem. Więc ph 6.5-7 to podstawa na flo, dobra wichura z mieszaków i już powinno być po problemie. Można stosować canna cure lub biobizz leaf coat, oba na naturalnych składnikach - cynamon, olej neem i parę innych naturalnych środków które spotkasz na forach ogrodniczo-botanicznych(z głowy nie pamiętam) ale stosowałem tylko out leaf coat i do listopada nic je nie łapało. Za bardzo zdemonizowany ta plecha w namiotach jest. Wysokie ph i dobra wentylacja i normalnie robię deszcz na kwiaty i nic się nie działo. Kto będzie chciał niech wierzy. Nikogo też do swoich racji na siłę nie przekonuje. Pozdro 🖐️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz na chwilę oświetlenie i zrób nam bez lampy zdjęcie. Przejrzałem na szybko fr i już zaczynała lewa z tyłu jaśnieć na wcześniejszym upie. Wszystko to może być, bez dołowania odstaw an na następne uprawy. Ale obstawiam blokady w pierwszej kolejności bo końcówki liści trochę paliło. Nie używasz ph metru przy podawaniu jedzenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy @Udyr - dzięki chłopaki, ogólnie nawożone tak samo. Ciekawe czemu tamte tak wyglądają a jedna jest ok 😛

@grolsch3 - nie używam ponieważ główne nawozy same robią z wody pH 6,5 czy to kran czy ro

Jutro jak wstanę to zrobię lepsze foty, i jeszcze muszę wiatraki oberwać. Półtorej tygodnia byłem w PL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Przedzior  Tam masz"duchy" prawie, w sensie tego, że one są tak wyjedzone, że za chwile będzie po roślinie, jak tego nie ogarniesz, a brakuje praktycznie wszystkiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Przedzior napisał:

@Zielone krainy @Udyr - dzięki chłopaki, ogólnie nawożone tak samo. Ciekawe czemu tamte tak wyglądają a jedna jest ok 😛

@grolsch3 - nie używam ponieważ główne nawozy same robią z wody pH 6,5 czy to kran czy ro

Jutro jak wstanę to zrobię lepsze foty, i jeszcze muszę wiatraki oberwać. Półtorej tygodnia byłem w PL.

Wierz w co chcesz wierzyć 😁 jak nie mierzysz to na słowo ufasz tylko firmie, nikomu więcej. Jak gdzieś oglądałem fr z an to raczej nikt nie odpuszczał mierzenia ph nawet z formuła ph perfekt. Mogło mi się to przyśnić na potrzeby tego wpisu 🙈 Tamte nie są przypadkiem lepiej doświetlane przez panel? Tak po zdjęciu widać. Dla mnie to nie tyle głód co nie pobiera Ci składników. Ale to moje skromne zdanie. Liście już długo się świecą od azotu jak psu jajka. Azot w mineralnych stężeniach też blokuję przyswajanie calmagu, ale to cały czas tylko dywagacje osoby która nie uprawia już na żadnych płynnych nawozach 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze zamówiłem dziś sobie mierniki od adwa (miał być prezent na urodziny ale będzie prędzej), ale rozrobioną mieszankę zbadałem testem kropelkowym od rybek i kurcze wynosi mi 6,5. Myślę sobie może fart, rozrobilem kolejna "5" dla roślin w domu i też wychodzi 6,5...

Sprawdzałem też tą lampę, jest cholera na środku idealnie na środku. Na dobrą sprawę pewnie jakaś blokada musiała wpaść 😞

Za chwilę zrobię im fryzjera, dałem również revive do krzaczków. Ciekawi mnie okropnie fakt dlaczego dwie tylne są w takim stanie a ta z przodu jest ok...

@grolsch3 @Zielone krainy @Udyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Przedzior ja nie chce się upierać, ja tylko przejrzałem Ci relacje i obserwowałem zdjęcia. I dla mnie jest coś nie tak z pobieraniem. Jakby nie było pokarmu w medium to roślina wołała by przez liście jeszcze chce. A one i cały czas pomimo stanu w jakim są, na moje oko nie wyglądają na głodne. Ale mówię, ja się ekspertem nie czuje jedynie z czystym sumieniem staram się podpowiedzieć co moja głowa i zmysły widzą. Na pierwszy rzut oka, widzą że brakuje wszystkiego, no bo tak to wygląda. Ale czemu, dlaczego, jak to się stało? Jedna w boxie stoi, chociaż na dolnych partiach też żółknięcie wchodzi i plamy brązowe(mam dobre oko nie) to ma najlepszą strukturę topów i wygląda powiedzmy na zadowoloną. Chociaż to na niej masz końcówki popalone lekko i się najbardziej świeciła.

Naprawdę trudny orzech do zgryzienia.

Może ph pożywki faktycznie wlewasz dobre, ale medium masz rozwalone przez nagromadzone sole w nim? Może nie problemem jest pożywka a medium. Tam może być za niskie ph na przykład.

Mam nadzieję że zamówiłeś adwe z pomiarem ec😉 pytaj @Zielone krainy to on tutaj rozpierdala system i ph i ec ma w małym paluszku. Ja i @Udyr (chyba) nie bawiliśmy się w takie rzeczy, ale teorie w jednym paluszku chyba mamy.

Fajnie że można podyskutować, zawsze szkoda że ktoś ma wtedy przejebane. Pozdro i oby się udało wyprowadzić 🖐️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja lubię krytykę czy też dyskusję na temat uprawy lub hodowli. Tak to jest zostawić coś pod opiekę ale no cóż jakoś mam nadzieję wyjdzie coś z tych dwóch. Ale jak ogrywałem liście to widać różnicę i to znaczną. Dostały papu jak wspomniałem wcześniej z revive, mam nadzieję że będzie dobrze.

IMG_20230528_133506.jpg

IMG_20230528_133459.jpg

IMG_20230528_133454.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, Przedzior napisał:

Ja lubię krytykę czy też dyskusję na temat uprawy lub hodowli. Tak to jest zostawić coś pod opiekę ale no cóż jakoś mam nadzieję wyjdzie coś z tych dwóch. Ale jak ogrywałem liście to widać różnicę i to znaczną. Dostały papu jak wspomniałem wcześniej z revive, mam nadzieję że będzie dobrze.

IMG_20230528_133506.jpg

IMG_20230528_133459.jpg

IMG_20230528_133454.jpg

Teraz to już inaczej wygląda 🙈 już sam się pogubiłem. Z oświetleniem szłoby mówić o blokach, bez oświetlenia o głodzie 🤷🏻‍♂️ nie wiem jak tam z tymi an do konca jest, co mają w sobie a co nie tak dokładnie. Mogę jedynie głośno myśleć. Najbliżej lampy mają się gorzej od tych partii niżej. Więc co niemobilne składniki? Czy roślina karmi się sama zamiast z dołów to najbliżej kwiatostanu? Na pewno brakuje jej i wapnia i magnezu. I jeśli się karmi sama ze szczytów, to przy wielkości kwiatostanu, najbardziej jej brakuje potasu. Mam nadzieję że nie zbijam Cie z tropu, sam mam niezły rozpierdol teraz w głowie jak na nie patrze 🙂

Sorry zaśmiecę Ci fotorelacje😁 uczmy się wzajemnie 😉

imageproxy.jpeg

KRuFnY4-1022x1024.jpg

Ph dla wapnia i magnezu, zwróć uwagę na to od kiedy następuje odpowiednie przyswojenie dla rośliny, jakie ma mieć medium ph. Przynajmniej w teorii. Pozdro 

Edytowane przez grolsch3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż pożyjemy zobaczymy, dzisiaj jeszcze oprysk z b52 + revive ofc jak zgasną światła. Gdybym sam nadzorował uprawę to też bym więcej mógł powiedzieć. Możliwe że źle mieszał pożywkę 😛

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...