Skocz do zawartości
WBB

4xDos Si Dos 33 Barney's Farm, 400W HPS

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Monako napisał:

@WBB No niby odpowiednia jest 18/20 C wilgotność ok 55%

Mi się coś 22 stopnie kojarzy.... ale mogę się mylić. Wilgotność albo 90% albo 50%. Ten 90 kłamie (Tuya)🙂 Potrzebuje jeszcze ze 2 wilgotnościomierze i wysłałbym fotkę do sprzedawcy niech przysyła inny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, WBB napisał:

Chujnia trochę.... akurat z suszeniem trafiłem w taką pogodę.... 17-18 stopni się to suszy i wczoraj znalazłem plechę w dwóch kolejnych topach. Największy top z boxa jest z plechą....

Jak już bym miał tak poważne problemy z suszeniem to bym się nie pierdolil i wysuszył w suszarce na grzyby. Później w słojach wilhotnosc się wyrówna, kup bovede albo integre i będzie ok. Chyba że wolisz zeby wszystko już skislo....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@vego1989 no też dzisiaj coś musi być zadziałane. Czekam aż brat łaskawie się zjawi bo mu chcę szkolenie z pleśni zrobić i niech on cos wymyśli... bo nic chuj nie zrobił jeszcze... zmęczył się trymując jednego krzaka na pół ze mną 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WBB ogólnie koleszka na swoim kanale mówi ze najlepsze warunki na suszenie są 16/18 C RH 58/62% i najlepiej suszyć w całości daje to dłuższe suszenie podwiesić w namiocie pod sufitem w ciemności i włączyć wiatrak mieszający pod nie skierowany na roślinę takie są odpowiednie warunki do suszenia 

ja mam termometr zwykły za 40 zł i porównując w nawilżaczy jest takie samo RH 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Monako napisał:

ja mam termometr zwykły za 40 zł i porównując w nawilżaczy jest takie samo RH

Ja muszę mieć wifi bo ja muszę na bieżąco znać warunki bo u mnie są raczej ciężkie 🙂

Wysuszone się ciężko trymuje.

No to może warunki do suszenia są ok... ale ciulstwo pleśnieje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak suszyłem i mi jeden top zaszedł plechą, to chodziłem kilka razy na dobe i suszarką dogrzewałem co by zmniejszyć wilgotność, później włączyłem lampę w boxie a kwiatki zasłoniłem tekturą co by po nich nie świecić.

Działaj kolego bo szkoda Twojego czasu i wysiłku włożonego w projekt, a niestety jak tego nie naprawisz to może Ci plecha załatwić cały zbiór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Winę za to zwalam na moje gówniane mieszające wentylatory. A ja od początku mówiłem, że one są gówniane. Ale zamiast kupić jeden normalny to dokupiłem drugi taki sam 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WBB w Castoramę masz za 55 zł mieszające i to dobre mieszające 

teraz to weź jak kolega napisał do suszarki a pozniej caring zrób na saszetkach cytrusowych 

Edytowane przez Monako

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Maniek123 napisał:

Ja jak suszyłem i mi jeden top zaszedł plechą, to chodziłem kilka razy na dobe i suszarką dogrzewałem co by zmniejszyć wilgotność, później włączyłem lampę w boxie a kwiatki zasłoniłem tekturą co by po nich nie świecić.

Działaj kolego bo szkoda Twojego czasu i wysiłku włożonego w projekt, a niestety jak tego nie naprawisz to może Ci plecha załatwić cały zbiór.

Tak suszyłem ostatnim razem ale teraz jest za dużo na raz tematu i takie suszenie jak teraz jest wygodniejsze. Szkoda to najbardziej kasiory bo tam 500W przez 4 miechy szło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tym bardziej nie możesz patrzeć na "wygode" 4 miesiące opieki, wydatków... tym bardziej musisz zakasać rękawy na ostatniej prostej.

Na mnie już żona patrzyła z pod byka jak wracałem po pracy i odrazu biegłem do boxa z jej suszarką, ale myślę sobie " huj z tym, nie po to 4 miesiące pracowałem żeby to zjebać ostatnim tygodniem" takie moje zdanie.

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Maniek123 Ja to raz nie wiedziałem czy lecieć za swoją jej wpierdolić przy boxie czy co. Bo wpadła w jakąś furię jak się spizgałem znowu i poleciała do boxa. Zaczaiłem się tylko czy nie rozpierdala niczego i przeczekałem 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech ktoś powie że to łatwe rośliny do uprawiania ... Jebiesz się 4 miesiące z temperaturą, wilgotnością, nawozami, odpowiednią wodą, wiatrem, masz loteriade czy Ci nie zachorują na coś, a na koniec plecha Ci może wejść jakby nigdy nic. Wiadomo, to przez wilgotność, no ale co zrobić w taką pogodę, musisz mieć osuszacz powietrza bo bez niego bez szans

Edytowane przez Bob drzewny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podsumowanie:

0.64m2, 400W HPS, 34weg/14/80flo = 360g.

2 automaty: 68g

3 sezony: 290g

Nie liczę podebranych sampli z 15g

 

Niedosyt jest.... przy 500g byłbym zadowolony...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Gibexnator napisał:

@WBB masz spokój na rok czasu 😁

Teoretycznie tak 🙂

Ale ja teraz muszę teraz sobie powyciągać wnioski czy to dużo, mało i co zrobić żeby swój wynik podbić.

Czytam teraz, że z tych DosSiDosow na stronie podają 700g/M2... to mój wynik byłby w granicach normy...

Ps. Nie wiem czy tu fotę całości pokazywać 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...