Skocz do zawartości
WBB

4xDos Si Dos 33 Barney's Farm, 400W HPS

Rekomendowane odpowiedzi

@WBB bloombastic to nie będzie coś w stylu biobizz activera? Osobiście trzymałbym się nawozów z jednej stajni, bo może się okazać że bloombastic będzie miał bardzo podobne działanie do bioheaven i nie będziesz miał czegoś, co zajęłoby się obszarem działania nawozu biobizz activera. Czyli upraszczając, człowiek potrzebuje jeść pić i spać, a Ty nie będziesz dawał mu picia, ale w zamian podwoisz jedzenie :classic_biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Bob drzewny napisał:

bloombastic to nie będzie coś w stylu biobizz activera

Nie nie :) activera to prawdziwy booster, prawie bez npk. Za to bio Bloombastic od atami to booster z największą na rynku plynna mocą pk, ja lekko popaliłem kiedyś końcówki. A może popiół się wkręcił za szybko bo też wtedy sypałem. W każdym bądź razie to nie to samo i bazy produktów wykorzystanych do produkcji sa na pewno inne. :)

12 minut temu, Bob drzewny napisał:

bloombastic będzie miał bardzo podobne działanie do bioheaven

Tak, mają poodbne działanie ale jako booster. Tylko kupowanie Bloombastic jako booster mija się z celem bo nie odseparujesz pk, a jest to naprawdę mocne stężenie. Lepiej to traktować jako nawóz pk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bob drzewny @grolsch3 no i robi się ciekawie tylko czemu na moim przykładzie 🙂

Ja od dawna próbuję zrozumieć cała linie produktów BioBizza i jakie ma zamienniki biorąc inną firmę. Jestem tu mocno niedouczony a koledzy widzę maja ogarnięte to już na wyższym poziomie.

Ja sam sobie taki zestaw skomponowałem bo nie było innych sugestii jak zamawiałem 🙂 Ale nie wiem np co jest odpowiednikiem słynnego PK13/14 w przypadku BioBizz.... i brałem mocne Atami. Ja potrzebuję lecieć na ilość/wagę/masę 🙂

 

ActiVera nie wiem czy wogóle miałem kiedyś, jeśli tak to jedną buteleczkę (pewnie nie porwał mnie opis produktu w growshopie 🙂 ).

Te Bloombastici są chyba 3 rodzaje. Zielony (chyba Bio)(PK8-12), fioletowy (PK14-15) i czerwony Rokzbastic (PK10-20).

 

Jakbyście koledzy coś mi tu pozmieniali to będę wdzięczny.... bo musze "już" zamawiać. Nigdy nie miałem ukorzeniacza (bo tani nie jest) a stwierdziłem, że zbędny. A praktycznie u każdego widzę leci coś na korzenie. Dzisiaj wykopię te ostatnio korzenie żeby sprawdzić jak wyglądają. 

Ze starej ziemi z ostatniej uprawy niczego nie dosypywać? Wywalić ją i lepiej całą nową zamówić? Mam jeszcze 50L starej 7-letniej ziemi ale ją by trzeba jakoś ożywić a za duże ryzyko jak mi się nie uda 🙂

Edytowane przez WBB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WBB  ja robię tak ze kupuje ziemie Plagron GrowMix nasiono wkładam do 2 l doniczki po 10/12 dniach daje już do 11 l oczywiście z nowa Ziemia GrowMix (nawozu ma na 3tyg ) i na wegetacji mi potrzebny Ukorzenicz z Canna jest konkretny ale mocny wiec dawka początkowa w 6 dniu 0,7 ml/l i tez enzymy tez od canna są konkretne ze roślina pachnie już od 3 tyg weg  I Call Mag ale to tez z dwa razy na cały weg czyli ok 1ml/l i z dwa razy może użyje Canna Vega ale to tez dawka 2.0ml/l MAX 3.0ml/l

A znow na kwitnienie jest dobry Plagron Bloom czyli podstawa NPK i zamiast PK13/14 daje Green Sensation to jest stymulator kwitnienia i ma duża dawkę PK ale w razie co to PK13/14 powinieneś mieć 

zestaw Plagron 180zl starcza na m2 ale dokupić trzeba CallMag i PH minus ja jeszcze stosuje Canna  Cure oraz ziemie okrzemkowa 

 

bo z tego co zaobserwowałem ze ludzie CallMag biorą od BioBiz  ja tez go kupuje  jest tani i dobry ale znów podstawę NPK biorę z tej już lepszej pułki i tez trzeba patrzeć co ma w sobie dodatkowego 

 

Edytowane przez Monako

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Monako czyli prawie połowę płacisz mniej na start niż ja. 

Ja nasiono po 24h w wodzie wkładam w easy plugi, kiełka później w plastikowe kubeczki i później już do docelowej z AllMixem.

A ten CalMag od BioBizza biorą ludzie bo on nie ma w składzie azotu...

 

Tylko jeszcze dochodzi to, że ja na mineralnych nigdy nie robiłem i nie wiem co bym odwalił za pierwszym razem 🙂

Edytowane przez WBB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedną rzecz bym wywalił. Albo root Juice albo top max. To sa dwa te same produkty, o innych nazwach. Na dwie różne fazy. Ale to nie jest nic innego jak rozwodnione kwasy humusowe, huminowe, fulwowe. Serio. Jak jedziesz biobizz to kup bio Bloombastic, żeby było bio. Ja tak to widzę. Biobizz nie ma noc mocnego na flo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grolsch3 root juice droższy... ale to już nie chodzi o 20pln w tą czy w tą stronę.

Teraz patrzę na tabelkę i RootJuice zalecają podawać tylko w 1 tygodniu życia, a TopMaxa od 3 tygodnia do końca.....

 

A Bloombastica tego zielonego bo tylko przy nim pisze Bio...

I chyba zastosuję się do Twoich rad i nie będę podważał rad mistrza od nawozów 😛

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WBB tu nie chodzi o to czy mistrz czy nie ale biobizz zrobiłem kiedyś dokładną analizę, a atami biobloombastic tez używałem. Serio robia nas w chuja i producenci i growshopy(one akurat sprzedają to a pewnie nawet nie wiedzą po co to jest) tylko dla zysku bo niszowy mamy sport, do tego 'nielegalny'. Za to płacimy

Edytowane przez grolsch3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grolsch3 ja zdaje sobie z tego sprawę, że nas dymają ale nie ma im się co dziwić skoro mają na to popyt.

A co do mistrza... po Twoim referacie o nawozach można co nieco sobie wywnioskować... 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WBB  w sumie jak tak myślę, to Ty szefie lecisz na wynik z plonu i smak jest na 2 planie, to o wiele lepiej wyszłyby Ci chyba mineralne po prostu. Kupić EC miernik i masz wszystko pod kontrolą, większe plony, mniejsza cena za nawozy i gorszy smak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bob drzewny no właśnie z takiego założenia wyszedłem czy nie było by lepiej. Ale zapomniałem, że to miernik by musiał być.... 

Ale już wczoraj zakupy zrobione na start.... 360pln podłoże, pestycydy z BioBizz, Bloombastic i 200pln zboże od Barneya i jakieś tam inne.

 

Ostatni grow było inwestycji jakieś 1100-1200pln. Wtedy jakoś nie porwał mnie ten Barney..... ale może nie wykorzystałem potencjału ziarna.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz ostro analizujemy MarsHydro TS1000. TS2000 odpada bo za drogo..... więc się zastanawiam jak ta TS1000 wypadnie w porównaniu z moim HPS400W i jak ogarnie powierzchnię 80x80...

TS1000 za 580zł jest... ktoś tu dzisiaj trop dał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Mr.Green napisał:

@WBB niby 70x70 ma szarpać  🙂

No... 10cm mniej niż mój namiot. Czy to zrobi jakąś znaczącą różnicę?

Bo wyższy model 3 razy droższy i raz więcej mocy bierze...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WBB ja jestem w stanie. Ty też. Wystarczy chcieć i sprawdzić stronę producenta 😛

i tak o to mamy dwie lampy. Jedną małą druga dużą. Jedna żre 150 wattsonow a druga żre 300 wattsonow.. wieeec wychodzi na to że jedna jest dwa razy mocniejsza niż te druga. Śmiało można wyjść z założenia że skoro jest dwa razy więcej mocy to może i będzie dwa razy więcej efektu.. czy to w boxie, pracy lub nawet jebabiu baby 😄

Samo takie myślenie moze się wydawać zbyt banalne i tu właśnie rodzą się nasze wątpliwości.. czy to cokolwiek da.. ta dodatkowa moc..  Warto więc udać się do źródła by zaczerpnąć wiedzy. Producent podaje że różnice są widoczne gołym okiem 🙂

150w ma współczynnik max 2 gramy z 1 watt

300w ma współczynnik max 2.3 gramy z 1 watt

150watt x 2 gramy z watt = 300 gram

300watt x 2.3 gramy z watt = 690 gram

Więc.. chyba coś jest na rzeczy ziomek 😛

 

Screenshot_2023-08-31-15-43-09-454_com.android.chrome.jpg

Screenshot_2023-08-31-15-43-31-286_com.android.chrome.jpg

Do tego masz możliwość regulacji mocy więc nie musi nakurwiac non-stop pełen ogień 🔥 😛

Kupisz kiedyś większy namiot i zaraz będą te same kombinacje że za słaba lampa.. i trzeba nowa większą lampę. 

Po prostu mówiąc.. że 150w nie wycisniesz tego co byś chciał i będziesz rozczarowany 🙂 ja już to wiem 🙂 że będzie tu na forum niezadowolenie z twojej strony 😄

Dlatego doradzalbym mocniejszą lampę z którą można już powalczyć 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green dzięki. Zaskoczyłeś mnie powiem szczerze. -50g z całości bym przeżył ale -50% ni chuja. Kurwy by tu później latały po forum.

Więc raczej Leda nie będzie, zostanie 400 HPS.

Ps. Nie idzie na raz dać 3 blantów ale poradziłem sobie inaczej 😉

 

 

 

Sztuczna inteligencja też tak mi odpowiedziała :):):)

 

"W growboxie o wymiarach 80x80 cm, lampa hydroponiczna Mars TSW 2000 prawdopodobnie będzie lepszym wyborem do uzyskania większych plonów. Ze względu na większą moc i zasięg oświetlenia TSW 2000, będzie ona w stanie lepiej pokryć całą powierzchnię growboxa, dostarczając roślinom więcej światła i energii potrzebnych do fotosyntezy i wzrostu.

Jednak pamiętaj, że uzyskanie większych plonów zależy nie tylko od lampy, ale także od innych czynników, takich jak odpowiednie nawadnianie, poziom CO2, składniki odżywcze i ogólna opieka nad roślinami. Warto również dostosować oświetlenie do wymagań konkretnych roślin, które planujesz uprawiać."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...