Skocz do zawartości
Czupakabrr

Diagnoza liści

Rekomendowane odpowiedzi

@Mr.Green

Na wegu wszystko było ok do 4tyg wtedy ją przelałem chyba kilkukrotnie potem przesuszylem o oto efekt. Podlewalem co 2 dni to raczej było tam wilgotno cały czas. 

W niedzielę dostała 400ml wody, znów za dużo już to rozpoznaje bo oklapla. 

We wtorek dałem jej tylko 100ml tym razem liscie nie opadły. 

Dzisiaj delikatnie się podwijały wiec dałem 150ml teraz wygląda znowu ok, na prostowała się w miare tylko ten kolor liści się nie poprawia, powiedziałbym że postępuje. Może trzeba jej chwili po tych przelaniach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po liściach wydaje się jakby brakowało jej też calmagu, jeżeli masz go od biobizz to zwróć uwagę, że jak butelka poleży to robi się w cholerę osad. Przez podaniem dobrze jednak jakby to było w tym co podajesz, a nie 15cm niżej w butelce.

Jak dla mnie brakuje jej też PK, jak się zerknie na tabelkę z niedoborami, to praktycznie pokrywają się z tym co widać na zdj. Czy azotu brakuje to nie wiem, zostaw dawkę taką jak dotychczas.

Staraj się też nie mieszać nawozu na cały tydzień podlewania, niby to wygodne, ale lepiej niwelować kolejne możliwe komplikacje zamiast je dodawać jako niewiadome.

Według mnie też taka roślina powinna wypić co 3 dni z 300ml, no i wiadomo pamiętaj o badaniu gleby palcem. Co do drenażu spójrz czy nie są te dziurki zwyczajnie zatkane jakąś bryłką, czy czymkolwiek.

Ale wolałbym żeby ktoś bardziej rozgarnięty się wypowiedział, bo moje "porady" przy tak niskim doświadczeniu mogą Ci i zaszkodzić i pomóc, Loteriada😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green liczyłem na choć dyche swojego, przeliczyłem? 

Co powiecie o tym daje jej tego blooma icalmaga ale dalej tak to wygląda.

W czwartek dałem jej 150ml wody

3ml/l grow 4ml/l bloom 0.5ml/l calmag

Dziś 300ml wody przed samym zdj. 4ml/l grow i 6ml/l bloom 0,8ml/l cal mag ale dalej pokazuje braki zaraz braknie jej wiatraków i nie zbiorę nic. 

Dosypałem jej po brzeg ziemi 0.5l słoja weszło jeszcze. 

Te zdj są pod Ledami ale i tak widać problem.

 

 

Screenshot_20230318-132147.jpg

Screenshot_20230318-131758.jpg

Edytowane przez Czupakabrr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było by więcej jak dycha ale ciężko żeby ona odżyła. Może mieć jakiś problem z korzeniami. Coś ją męczy ewidentnie. Masz jej zdjęcia od początku ? Jak była sadzonką ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green mam

Przed lst 14 dzien w ten sam dzień było lst. 

21 dzien

I 28  na nim już widać że konkretnie przesadziłem z woda to ten 4 tydzień pamiętny 

 

Screenshot_20230318-133849.jpg

Screenshot_20230318-133852.jpg

Screenshot_20230318-133854.jpg

 

IMG_20230318_134429.jpg

 

Lepsze jakości zdjęć nie mam. Robione kalkulatorem 😁

Edytowane przez Czupakabrr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green@Mr.Green na tym lst? ciemno zielone liscie była nabita azotem to chyba dobrze? 😅 Wiesz ogólnie podejrzewam że tu nie był problem samego przelania. Gdy wlewałem mieszankę z 6.3 pH to wypływy były a poziomie 6.8 czyli startowo w glebie musi być wyżej niż 7 aby dało 6.8 niższa mieszanka. Robiłem testy gleby płynem heliga pokazywało między 6 a 7 na moje oko więc nie wiem co jest grane. 

@Udyr

@Zielone krainy

@Tester

Dzień 45 pomóżcie mi ją ratować niech puchnie choć z 2 tygodnie jeszcze to może coś akurat porobi jak zdechnie. 

OK to po kolei.

Podlewana w sobotę rano 300ml 4ml/litr grow 6ml/l bloom 0.8/l cal mag od bio bizz plus w juz maksymalnych zalecanych dawkach cannazym i rootjuice. 

We wtorek Przesadziłem ją do ciut wyzszej i szerszej donicy. Zyskałem 2cm szer 1cm gł i 3/4cm wys. Poprawiłem lst aby było wszystko niżej. Mają jakieś 10cm do żarówek. Środkowy szczyt zdusilem i podłamalem bo nie miałem jak go zgiąć do boku. Nie wyciągnę jej z tego boxa do końca uprawy bo ledwo to tam upchalem, urywając jeden listek z kwiatem... Korzenie nie gniły. Nie wypełniły całkowicie starej bryły. Nie wiem jak jest w środku. W nowej donicy mam 2 otwory wielkośći 5zl.

W dzień przesadzenia podlałem 300ml z 6ml/l grow 6ml/l bloom 1ml/l pk 13/14 od canny 0.8/l calmag i max cannazym plus rootjuice. Tylko jednym otworem wyleciało z 20ml wody. Mam jeszcze top max? 

Obecną donica ma 4,5l więc tamta mogła mieć 3 max 3,5l. 

Dziś 2 dzień od podlania i wygląda jakby już chciała pić. Miałem zamiar jej dawać co 3 dni a nie 2 te 300ml wody. Czy te 300ml to dla niej za mało na 3 dni w tym okresie zycia? Co robić suszyć do jutra czy może to być dla niej gwoździem do trumny na tym etapie? 

Te liscie robią się czerwone/brązowe. To blueberry od dutch passion. 

 

 

Screenshot_20230323-080629.jpg

Screenshot_20230323-080635.jpg

Screenshot_20230323-080640.jpg

Screenshot_20230323-080647.jpg

Screenshot_20230323-080651.jpg

Screenshot_20230323-080657.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Czupakabrr jak chcesz to ratować. To ponawiercaj donice. "Ala airpot" p ile ju zgnilizną na korzenie weszła. Napewno mieszaka nisko żeby przesuszył glebę. Mi przy niedoborach florovit uratował dupe

@Zielone krainy Dzięki! 😁😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...