Skocz do zawartości
cieemany

Co się stało? automaty zatrzymały się w rozwoju

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka . 

Mam problem z dwoma auto dzien 35-36. A mianowicie zatrzymały się w rozwoju .. od paru dni zero zmian.  

I gdy jest tak 2-2.5h do wyłączenia lampy liście opadają. Rano po włączeniu stoją jak druty .. 

Lampa ts1000 70% mocy 55cm od szczytów " była niżej podniosłem, bez zmian "

Doniczki ~8 l 

Podlane raz zestawem od An 1ml na 1l wody i raz cal mag od bio biz 1ml na 1l wody . To wszytko z nawozów.  

Podlewane woda z pH 6.4-6.6 

Nie są przelane ani nie mają sucho.  

Tem w dzień 25 Rh 48 noc tem 20 Rh 40 

Zbliża się dzień podlania bo już mają sucho . Zrobić flusah? 

Niektóre liście są trochę ciemne za dużo azotu ? 

Dzięki. Piona 

 

Screenshot_20230227_193642_Facebook.jpg

Screenshot_20230227_193645_Facebook.jpg

Screenshot_20230227_193650_Facebook.jpg

20230227_193710.jpg

20230227_193707.jpg

Pierwsze 3 foto to jak jest wszytko okej . Ale stoją w miejscu . Dwa ostatnie z teraz jak już są klapnięte. @Udyr

Zmniejszyć moc sloneczka ? 

@Zielone krainy może ty pomożesz.  Rzucisz wskazówka 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysokość lampy zostaw, zwiększ na 100% i jak po tym nie rusza, to szukaj w warunkach namiotowych. Jak się nie mylisz co do podlewania i wilgotności gleby to zostaje tylko powietrze. Ja na Twoim miejscu wyłączył bym wtłaczający i zostawił pasywny wlot powietrza. A po drugie na tą kubaturę to chyba trochę mocniejszy wyciąg powinien być. Inna sprawa w jakim pomieszczeniu (nie odp sam sobie odpowiedz na to pytanie) stoi namiot, czy do tego pomieszczenia łatwo dochodzi powietrze. Bo co niektóre namioty stoją w takich miejscach że trudno o dopływ powietrza, a to bardzo istotny czynnik wpływający na grow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grolsch3 zwiększyć moc lampy chyba nie ponowzac przypaliło mi listki w jednej jak była na 75% . 

CO do pomieszczenia staram się raz dwa razy dziennie wietrzyć ale tak żeby temp też nie spadła w box do 15 st 

Jest do użytkowane pomieszczenie . A widziałem że niektórzy robią obieg zamkiety i też to działa,  a u mnie jest jednak to powietrze jakoś wymieniane conajmiej dwa razy dziennie 

@grolsch3 może za dużo co2 ? Bo zapomniałem dodać ze wisi w box torba z co2 

@grolsch3 dodam że ta polejwej nadal ma klapnięte liście.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cieemany nie wiem co jest nie tak u Ciebie, każdy na swój sposób (swojej wiedzy i doświadczenia) chce pomóc. Jeden ziomek mówi tak, drugi tak. I żaden sie nie obrazi, Ty musisz wybrać którą drogą pójść, Ty bo to Twój ogródek.

Jak to jest użytkowane pomieszczenie i piszesz o takich temperaturach, czyli raczej świeże powietrze dochodzi. Myślę że o obiegu zamkniętym nie warto tu wspominać bo torba z co2 tego nie zastąpi -przerabiałem to w 1 grow. Co2 trzeba podawać roślinom w ich nocy. No przy bagu z co2 nie zauważyłem żadnych efektów wow. Za to użytkownicy na obiegach zamkniętych te efekty zauważają.

Ja nadal jestem w tym samym miejscu i moc lampy wykluczam jako powód zatrzymania się w rozwoju. Lampa Mars 150w na kubaturze 0.64 i 55cm od szczytów w mojej skromnej ocenie nie miałby możliwości przypalić liści, a już na pewno na 75% mocy.

Co nie jest 5 to musisz wywnioskować Ty, bo każdego dnia na nią patrzysz a nie my 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grolsch3 posłuchałam twoich rad i wyrzuciłem nawiew ,zrobiłem pasywny . Moc na razie na 60 zobaczmy co będzie się działo jeśli nic to podkręcę lampę tak jak mówiłeś. Przy okazji wyjąłem work co2 nie wiem po co ale to zrobiłem może akurat trafię 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grolsch3 zaczynało robić sie to samo . Wiec zeobilem flusah troszke wody sobie nałapalem i zmierzyłem pH..  wynosi 5 .. co robić? Teraz są przelane bardzo woda z pH 6.6 

@Udyr

Edytowane przez cieemany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@nebularider przelałem woda . Około 4l na doniczke . Doniczka ~8 l 

Panny zatrzymy się w rozwoju więc chciałem wypłukać z ziemi nawozy.  Może to coś da 

@nebularider może troszkę troszkę  za malo wody ale wiecej odstanej nie mialem 

Jak to nie pomoże.. to może przerzucić je w większe doniczki? Tylko czy mogę użyć innej ziemi ? Teraz mam terre profesional została mi końcówka.  Jak kupię w sklepie ogrodniczym jakąś inną z pH 5.5-6.5 ma to rację bytu ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, cieemany napisał:

@grolsch3 zaczynało robić sie to samo . Wiec zeobilem flusah troszke wody sobie nałapalem i zmierzyłem pH..  wynosi 5 .. co robić? Teraz są przelane bardzo woda z pH 6.6@Udyr

Trochę cierpliwości.  Nie wiem jak mozesz wlewać regulowaną wodę powyżej 6ph, wlewasz tylko raz nawozy a medium ma z wypływu 5...coś mi tu nie gra i to nie w roślinie 😉 to zatrzymanie może być wszystkim.

Tym że za często zagladasz do mj i nie widzisz efektów /przyrostów. Moze mieć za zimno / za gorąco. Może nie mieć dobrej wymiany powietrza. Może być za słaba lampa /za mala odległość, nie ma odpowiedniej fotosyntezy. Może być jeszcze kilka czynników. Ale blok od jedzenia wykluczam. Kolor kolorem ale żaden liść nie pokazuje zbyt dużej podaży makroelementów 🤷🏻‍♂️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grolsch3 kolego jest wszytko tak jak napisałem.  Robiłem też tak jak pisałem.  Być może zestaw od An ma za dużo azotu bo każdy z trzech na pierwszym miescu ma azot.  Parę dni minęło troszkę poszły w górę. Liście dalej klapią i nie puchną . Dziś jest 40 dzień od wyjścia z ziemi 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, cieemany napisał:

@grolsch3 kolego jest wszytko tak jak napisałem.  Robiłem też tak jak pisałem.  Być może zestaw od An ma za dużo azotu bo każdy z trzech na pierwszym miescu ma azot.  Parę dni minęło troszkę poszły w górę. Liście dalej klapią i nie puchną . Dziś jest 40 dzień od wyjścia z ziemi 

Ziomek ja tam nie widzę popaleń na liściach żadnych, a azot to pierwszy to robi. Może te AN są chujowe? Nie znam się. W życiu nie używałem nic innego niż biobizz wiec się nie wypowiadam🤷🏻‍♂️ ja nic innego podpowiedzieć też nie potrafię bo wszystko wymieniłem co może mieć na to wpływ i nic innego mindo glowy nie przyjdzie. Może inni Ci podpowiedzą. Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jak lampę nadal masz na 60% to wydaje mi się że ona nie wykorzystuje w pełni fotosyntezy, z mojej wiedzy sztrzępiące końcówki liści w takim obrazie jak widzę (mogę się mylić jak coś proszę kolegów o poprawę) mówią o tym że jest głodna. Dolne liście są w dobrych kolorach, nie wysysa więc to raczej nie z niedoborów. Piszę też to po to że duże deficyty pierwiastków tych mobilnych góra pokazuje bardzo ciemnozielone, ale doły robią się 'stare' żółte. Tu tego nie masz.

Więc jak coś to lampa niżej i mocniej i obserwuj. Jak powietrze jest jak pisałeś i zabawy ze światłem nie pomogą to ja ziomek nie wiem. Serio. Jak potrafię to już wszystko napisałem.

Na pewno przyda jej się fosfor i potas jeszcze w niedużych ilościach magnez i wapń w większych.

Edytowane przez grolsch3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cieemany coś im dajesz na kwitnienie?

Nie wiem ale mi się wydaję że lampa za wysoko ja na swojej miałem 30cm czy 25cm od szczytów na 100w marshydro ts600 na pełnej mocy bo tam nie ma  regulacji ale skręcona twoja lampa na 60% to wyjdzie chyba podobna moc bo jak ma 150w to po skreceniu używa 90w. Więc dałbym na 40cm przynajmniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Growerseed jedna 'jaśniejsza ' dostatal big bud druga na rqzie sama woda bo czarna jak diabeł.  Lampa jest na 75% 40 cm od szczytów 

@grolsch3 lampa już jest na 75% 40cm od szczytów.  Chyba rozwiązałem problem . Za dużo azotu miały.. ta jaśniejsza już jest normlana liście sterczą a ta ciemniejsza liście opadają nadal więc dostaje na razie sama wodę 

@grolsch3 i otworzyłem jeden wlot pasywny bo namiot był zasssany a teraz jest normalnie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...