Skocz do zawarto艣ci
sopel

1? x Royal Haze Automatic, LED Cree XTE 60W (od zera 馃槄 krok po kroku)

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowi艂em, 偶e zaczn臋 tu relacj臋 chocia偶 do rozpocz臋cia uprawy jeszcze troch臋. Na pewno b臋d臋 korzysta艂 zezieki wskaz贸wek, kt贸rych udzielicie mi na forum( o co bardzo prosz臋 ) a tak偶e b臋d臋 czerpa艂 wiedz臋 zawart膮 ju偶 na naszym forum. No wi臋c zaczn臋 od tego co mam do dyspozycji i czego mo偶e mi jeszcze brakuje. Pomieszczenie o sta艂ej temperaturze ok 21掳C z oknem otwieranym. W rogu zakupiony growbox 35x35x120 i pozosta艂e sprz臋ty kt贸re zakupi艂em. Namiot jest solidnej konstrukcji je艣li chodzi o wieszanie czego艣. Na zdj臋ciach nie ma a mam jeszcze kostki do kie艂kowania, ziemi臋 biobizz light mix. Nie mam jeszcze doniczki i temp/higro ale jest na d艂ugim kablu sonda od temp. od wiatraka. Czy co艣 ewentualnie jeszcze wg Was b臋d臋 potrzebowa艂? Je艣li skompletuje ju偶 wszystko wtedy zabior臋 si臋 za sk艂adanie zestawu co chcia艂bym relacjonowa膰 krok po kroku. Je艣li kto艣 chcia艂by si臋 do mnie przy艂膮czy膰 to zapraszam. Nie ukrywam, 偶e licz臋 na pomoc do艣wiadczonych u偶ytkownik贸w jak i na ka偶d膮 dobr膮 rad臋馃憤 dzieki i pozdrawiam 馃憢

FILTR MASTERCARBO FI100 260M3/h

Wentylator mieszaj膮cy z klipsem, Garden Highpro 5W 15CM

Wentylator Vents-group TTUN 100mm z regulacj膮 mocy i temperatury 187m3/h

LAMPA LED NAKED COB 60W, LED CREE X-TE 3000K聽PHYTOLITE, do uprawy ro艣lin

IMG_20230218_124206~2.jpg

IMG_20230218_124141~2.jpg

IMG_20230218_124533~2.jpg

IMG_20230218_124815~2.jpg

IMG_20230218_124047.jpg

IMG_20230218_124222.jpg

IMG_20230218_124434.jpg

IMG_20230218_175852.jpg

IMG_20230218_175936.jpg

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

A lamp臋 na czym zamierzasz zawiesi膰, u mnie na p贸藕niejszym etapie by艂 problem, z regulowaniem wysoko艣ci. I koniec ko艅c贸w przeros艂o mi boxa.

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

@sopel ja tez 艣wie偶ak聽

ja zakupi艂em Box 60/60/180

Lampa Mars Hydro TS1000 150w聽

Wentylator Cornwall Dwubiegowy Kana艂owy TT Cichy 149 m3 do 189 m3

Wentylator Vents Kana艂owy cichy Quietline 聽Duo do wpuszczania 艣wie偶ego powietrza聽

Wiatrak Mieszaj膮cy Cornwall 15w z klipsem聽

Filtr w臋glowy winfelx hy filter V2 Carbon聽

Termohigromete stacja pogodowa HTC

Miernik PH Adwa AD12

Kabel grzewczy 100 w 8 m

Termostat z panelem elektrycznym聽

Timer do wl wy艂 lampy聽

Nawil偶acz HB AirSonic UH2050DG

Osuszacz jeszcze musz臋 dokupi膰聽

ziemia聽ZIEMIA PLAGRON ALLMIX 50L聽

ziemia startowa聽

doniczki 3l

doniczki 14 l

nawozy musz臋 dokupi膰聽

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

@Szwagrom do powieszenia lampy jest w komplecie cienka linka stalowa z karabi艅czykami do zapinania. Planuje j膮 powiesi膰 pod filtrem w臋glowym w jakiej艣 tam odleg艂o艣ci. Tak to wst臋pnie widz臋. Ale wentylator na bank na zewn膮trz.

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Dzisiaj wyczai艂em 偶e mam do namiotu specjalne dodatkowe 2 rurki i uchwyty do nich i do tego 2 paski聽 gdzie艣 mi si臋 to zapodzia艂o 馃ぃ w sam raz chyba na powieszenie tego zajebi艣cie du偶ego filtra 馃く p贸藕niej jak b臋d臋 to robi艂 to poka偶e jak to wygl膮da ( bo mo偶e kto艣 akurat jest na tym samym etapie i b臋dzie chcia艂 spojrze膰 swoim okiem馃).

A w艂a艣nie kiedy uruchamia si臋 w og贸le wentylacj臋 w boxie? Lamp膮 b臋d臋 艣wieci艂 tak jak jest przykazane 18/6 od wyj艣cia z ziemi do ko艅ca. Filtr pod艂膮cza si臋 chyba dopiero jak zacznie si臋 pojawia膰 zapach (czyli kiedy?) A wyci膮g i mieszaj膮cy maj膮 chodzi膰 od pocz膮tku tak jak lampa od wyj艣cia ro艣liny czy jak ju偶 b臋dzie mocniejsza?

Wi臋kszo艣ci u偶ytkownik贸w pewnie te pytania i ich forma wydaj膮 si臋 pewnie zabawne ale chcia艂bym unikn膮膰 niepotrzebnego b艂膮dzenia 馃槈

@TheNotoriousOfWeed dalej nie kminie o co chodzi z tym przybli偶enie kt贸re masz na my艣li馃槄 przecie偶 jest soczewka skupiaj膮ca 艣wiat艂o i to daje odpowiednie spektrum. Do takiego namiotu i jednej ro艣liny sugerujesz, 偶e potrzeba co艣 wi臋cej?

IMG_20230218_124835.jpg

Edytowane przez sopel

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Ten mikroskop x60 to jest do podgl膮dania trichomow pod koniec 偶ycia ro艣liny... przed 艣ci臋ciem. Wprawne oko poradzi sobie mo偶e bez mikroskopu albo z aparatem telefonu...

Edytowane przez WBB

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Zgodnie z tym pisa艂em rano zamontowa艂em filtr w boxie ale jeszcze go nie pod艂膮czam. Pod spodem wisz膮 jeszcze 2 metalowe zaczepy (mo偶e do czego艣 si臋 p贸藕niej przydadz膮). Filtr idealnie wr臋cz pasuje poziomem do otworu wylotowego 馃憤

Nast臋pnie b臋d臋 wiesza艂 lamp臋 馃お

IMG_20230219_121905.jpg

IMG_20230219_122507.jpg

IMG_20230219_122525.jpg

No i rzutem na ta艣m臋 postanowi艂em powiesi膰 te偶 lamp臋. Wysoko艣膰 na spokojnie b臋d臋 regulowa艂. Zasilacz od lampy na zewn膮trz no i z wiatrakiem wymy艣li艂em tak 偶e b臋dzie sta艂 swobodnie na g贸rze. Kana艂 mam wi臋c kawa艂ek dopasuje i chyba z g艂owy b臋dzie ten temat..

IMG_20230219_125156.jpg

IMG_20230219_125204.jpg

IMG_20230219_125613.jpg

Co na razie my艣licie? Zamys艂 jest ok?

Edytowane przez sopel

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Ja bym wystawi艂 ten filtr na zewn膮trz, pod艂膮czenie na ko艅cu wentylatora i tylko rura do 艣rodka, zaoszcz臋dzi ci to bardzo du偶o miejsca. W p贸藕niejszym etapie b臋dziesz walczy艂 o ka偶dy cm jest zaczn膮 rosn膮膰 w g贸r臋. Koniecznie poczytaj sobie o treningu lst, ogarnij sobie miernik pH do mierzenia wody.聽

Screenshot_20230219_131837.thumb.jpg.df7339694ba264b4637d46f9dc6423ff.jpg

17 godzin temu, hubert2020 napisa艂:

Wentylator Vents Kana艂owy cichy Quietline 聽Duo do wpuszczania 艣wie偶ego powietrza聽

Zb臋dny ten wentylator. Na tak ma艂ej powierzchni wystarczy Wlot pasywny.聽

Edytowane przez Truman

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Ten wentylator to nie m贸j sprz臋t, kto艣 si臋 podpi膮艂.聽@Truman ja jak wida膰 w sprz臋cie nie mam "in" ale z tym filtrem na zewn膮trz to dobry pomys艂 warty przemy艣lenia. My艣l臋 偶e m贸g艂by wtedy sta膰 nawet ko艂o wenta na wierzchu co nie?

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

@Truman ale ja w gratisie go dosta艂em bo chcia艂em zwyk艂y a nie by艂o i mi w gratisie zrobili przy zam贸wieniu聽

@Truman a ja b臋d臋 wentylator robi艂 na zewn膮trz z filtrem i tylko rura w 艣rodku

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Dzisiaj troch臋 zmieni艂em koncepcje i tak ju偶 zostanie. Mam pytanie: gdzie najlepiej umie艣ci膰 ten czujnik temperatury od wentylatora?? Wida膰 go na zdj臋ciu na zako艅czeniu kabla. Bardziej przy pod艂odze czy na g贸rze boxa? Czy mog臋 zostawi膰 te 2 pasywne wloty (100 i 125)? Chyba nie b臋d膮 w niczym przeszkadza膰?

IMG_20230222_180836.thumb.jpg.56ebf7e054904b74774ddb59a6cf5a97.jpg

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Siema. Ro艣lina pi臋knie zakie艂kowa艂a w szklance po dw贸ch dniach i dw贸ch nocach.

IMG_20230224_171921.thumb.jpg.ba4a6d0010b01ffb0b2eee71d1e2f1f4.jpg

Pow臋drowa艂a do 11 L doniczki (z nawierconymi otworami na ca艂ej powierzchni) a w niej: 10 L ziemi light mix. Wcze艣niej pod do艂kiem do kt贸rego poszed艂 kie艂ek wrzuci艂em 2 艂y偶ki 偶elu z mikoryz膮 kt贸ry sam wcze艣niej przygotowa艂em z kupionego zestawu. Kie艂ek przysypa艂em delikatnie ziemi膮 i ca艂o艣膰 zala艂em 1 L wody filtrowanej - chyba wystarczy?

Na pierwsz膮 noc szykuj膮 si臋 takie warunki jak na zdj臋ciu. Dorzuci艂em jeszcze do boxa nawil偶acz ultrad藕wi臋kowy bo znalaz艂em na stryszku. Zadany jest na najni偶szym poziomie po w艂膮czeniu pr膮du wi臋c my艣l臋 偶e dosy膰 艂atwo b臋dzie mi zarz膮dza膰 wilgoci膮. Wyci膮g te偶 jest zadany na cichy bieg po w艂膮czeniu pr膮du jak te偶 mieszaj膮cy i lampa.

IMG_20230224_210156.thumb.jpg.045660a469de4799f93e85cad773d8dd.jpg

Screenshot_2023-02-24-21-33-29-455_com_tuya.smart.thumb.jpg.b671f604546aef1d5933829b72781992.jpg

Nast臋pne zdj臋cia z mojego Smart Boxa ju偶 zaraz po pojawieniu si臋 ro艣liny na wierzchu.

Pozdro i wszystkiego zielonego 馃お

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Do艂膮cz do dyskusji

Mo偶esz doda膰 zawarto艣膰 ju偶 teraz a zarejestrowa膰 si臋 p贸藕niej. Je艣li posiadasz ju偶 konto, zaloguj si臋 aby doda膰 zawarto艣膰 za jego pomoc膮.

Go艣膰
Dodaj odpowied藕 do tematu...

×   Wklejono zawarto艣膰 z formatowaniem.   Usu艅 formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odno艣nik zosta艂 automatycznie osadzony.   Przywr贸膰 wy艣wietlanie jako odno艣nik

×   Przywr贸cono poprzedni膮 zawarto艣膰.   Wyczy艣膰 edytor

×   Nie mo偶esz bezpo艣rednio wklei膰 grafiki. Dodaj lub za艂膮cz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj now膮 pozycj臋...