Skocz do zawartości
Truman

Hydroponika - Critical x Ogre 2.0 Fast - 1.44m2 - 480W

Rekomendowane odpowiedzi

@Bob drzewny

Też jestem zdania, że ich za dużo. Ktoś się uparł i tak musi być. 

Wcale tak dużo nie potrzeba czasu. Mam sterowanie, w zasadzie to co 5 dni można śmiało zaglądać. Usunięcie liści ewentualnie oprysk na wegu i jakieś trenowanie. 

Jak są młode do 2 tygodni to co drugi dzień trzeba być i oprysk zrobić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Truman zainteresował mnie ten model wilmy z pompką podłączoną przez zbiornik, nie masz z tym problemów? Sam mam w sumie 5 ich systemów i do tego jeden zrobiony samemu, ale każdy ma zbiornik bez otworów, a rurki są wyprowadzone przez tą tacę na rośliny. Nie da rady chyba też, żeby użyć całej wody, bo ten syfon chyba nie sięga dna, dobrze widzę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@doominik

Siemaneczko, 

Fajny systemik ale definitywnie bym go wrzucił do większego namiotu. Brak miejsca na osuszacz lub nawilżacz. 

Jeśli chodzi o podłączenie to mam parę fotek. 

Podłączenie pod pokrywa na szybko złączkę, drugie wyjścia na podłączenie węża do odpompowania i/lub wymieszania pożywki.  Zużyje wody do poziomu poboru pompki, jakby była pompka niskiego poziomu to do samego dna by śmiało zużywała wodę. Ale taka pompka niestety się nie mieści pod pokrywa i używam załączonej z systemem. To około 5 cm wody zostaje. 

IMG_20220526_061851_edit_1718789684856479.thumb.jpg.4de954210aca4e1aa0dc22c4b8a6505d.jpg

IMG_20220526_061854_edit_1718802558936165.thumb.jpg.2524c50e3c4441ea7aa5a5c26231c984.jpgIMG_20220526_061858_edit_1718815843401267.thumb.jpg.f547a8f8fedabd97172f017e3eded7c0.jpgIMG_20220526_061901_edit_1718848862531991.thumb.jpg.4aef4a2aa61a74dccad4f84d3ebe9840.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@doominik

Niedługo zmieniam im miejscówkę i założę zawór pływakowy podpięty do wody bezpośrednio. Także na bieżąco woda będzie uzupełniana. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMG-d4ef2d7734db1d47904d21adba71742c-V.thumb.jpg.8049b938a5e074f462b4ce0a14e33961.jpgIMG-c723e59fa22e5be8f75304703c801484-V.thumb.jpg.5cfccf03e5fff78edc9f0d4cdd11f67e.jpg

Ktoś coś co to za plamki? 

Wydaje mi się, że to od wody soczewka się zrobiła i światło zrobiło resztę? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Truman Na hydro w ogóle się nie znam. Ale to bardziej mi wygląda na blok lub korzenie.

Na Twoim miejscu jak wykluczysz korzenie, to zastanów się czy nie ma bloku (bo na zbyt dużą podaż nawozu to nie wskazuje) ale 3 makroelementy. Fosfor, potas, siarka. Coś je może blokować, oboje wiemy że to raczej jak już to cos z 2 pierwszych makroelementów. Takie ja mam przypuszczenia, czekamy na resztę. Elo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green napisałem bloku :) ph, te sprawy. I nie wiem czy to potas czy może siarka. A może fosfor najbardziej, a może się mylę 🤷🏻‍♂️Patrzę na te zdjęcia i dobrze byłoby się dowiedzieć czy wszystkie liście na tym jednym zdjęciu to jedna roślina. Bo raczej widzę 2 z innymi problemami. Coś jest nie tak w niemobilnych. Ale każde zdjęcie może kłamać-kontrastem, pełnią itp. Dlatego ogrodnik niech sam decyduję 😉 staram się zawsze dobrze podpowiedzieć, tak jakbym dla siebie szukał porady i oczekiwał właśnie takich odpowiedzi. Taki ze mnie user😁

@Mr.Green @Mr.Green napisałem bloku :) ph, te sprawy. I nie wiem czy to potas czy może siarka. A może fosfor najbardziej, a może się mylę 🤷🏻‍♂️Patrzę na te zdjęcia i dobrze byłoby się dowiedzieć czy wszystkie liście na tym jednym zdjęciu to jednarroślina. Bo raczej widzę 2 z innymi problemami. Coś jest nie tak w niemobilnych. Ale każde zdjęcie może kłamać-kontrastem, pełnią itp. Dlatego ogrodnik niech sam decyduję 😉 staram się zawsze dobrze podpowiedzieć, tak jakbym dla siebie szukał porady i oczekiwał właśnie takich odpowiedzi. Taki ze mnie user😁

 

A i niedoboru a raczej nadwyżki, dużej podaży pierwiastków.

Edytowane przez grolsch3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dam im flash clean niech rozpuści zalegające sole i dam im świeża pożywkę. Blokada pH odpada, kontrolowana. Ale sprawdzę sondę czy dobrze wskazuję. Zwiększę EC, bo aktualnie jest 1.4, podniosę do 1.6 zobaczymy jak zareagują. Łodygi fioletowe się robią, to faktycznie PK. 

Edytowane przez Truman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Truman Łodyga z lekkim fioletem w tym wgłębieniu sygnalizuje problemy z PK? Bo właśnie dziś mam podlewać i nie wiem, czy reagować na lekkie zaczerwienienie czy nie zmieniać dawek. Tym bardziej że roślina jeszcze siedzi na wegu, ale domaga się przełączania

Edytowane przez Bob drzewny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bob drzewny pomijając już fakt że czerwienieja również z powodu genetyki 😛

Roslina pokazuję jak mało co/kto co z nią nie tak. Robi to szybko i konkretnie. To że czegoś nie umiemy odczytać nie oznacza że problem tkwi w roślinie.

Problemem jest człowiek.. który jak zwykle znajdzie coś zajebistego i zaraz patrzy zrobić wszystko na przekór by "sprywatyzować" owe znalezisko na wzór swoich potrzeb i zachcianek.

Bierzesz roślinę która żyła w naturalnych warunkach z nieograniczona przestrzenią podłoża i zamykasz ja w szafie. Tony ziemi zastepujesz jej wazonem.. Pozbawiasz słońca i włączasz sztuczną lampkę.. Naturalne jedzenie zastepujesz zazwyczaj sztucznym.. naturalną bryze zastepujesz jakimś strasznym Predatorem 3000.. zmuszasz ją do różnych treningów i misji.. uzalezniasz ja od dostaw wszystkiego.. do tego lekko ją podduszajac wymagasz by była jak Ferrari.. piękna.. lśniąca.. szybka.. tania i zmontowana w garażu 😄

Ciekawe co może pójść nie tak.. :acigar:

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green

I to jest fakt którego nie można pominąć, czyli genetyka. Bo w poprzedniej uprawie dużo z nich a to jest ta sama odmiana, miały fioletowy fenotyp. Ale liście i tak pokazują niedobory. Widać na górnych liściach jak rozjaśniają się od środka do krawędzi. Stawiam na pk i zobaczymy co z tego wyjdzie. 😝

Pozdro hydro maniak 💦

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Bob drzewny napisał:

@Truman u Ciebie te liście wyglądają jakbyś je markerem pomalował wszystkie jednolitym kolorem :classic_biggrin: Jak coś się zmieni po diagnozie to wrzucaj, będziemy czerpać wiedzę

Co masz na myśli? Wyjaśnij proszę bo chyba nie rozumiem o co chodzi z tym markerem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...