Skocz do zawartości
enox

Jak mi idzie?

Rekomendowane odpowiedzi

@Bob drzewny napewno tak zrobie :D mam jeszcze kilka pytań coby kolejne dziewczyny nie ucierpiały.

Nawozy aktualnie mam biobizz(topmax, bio-bloom, calmag, fishmix, biogrow) i plagron pk13-14 czy to wszystkie które potrzebuje? Stosować je zgodnie z metryczką od biobizz? Plagron lałem teraz 2ml na litr.

Temperatura wydaje mi sie zbyt wysoka, dobija czasami 29C. Zamontuje 100mm wiatrak z pc jako intake a na outcie mam airRoxy 100mm (104m3/h)
https://www.growtent.pl/product-pol-2701-airRoxy-wentylator-osiowo-kanalowy-quiet-silent-100mm-104m3.html

Wilgoć, potrzebuje czegoś do utrzymania odpowiedniej wilgotności(może pomoże na problem z temperaturą) w tym boxie, wiem ze musi być możliwość ustawienia odpowiedniej wilgotnosci tylko problem w rodzaju nawilżacza: ultradźwiekowy czy ewaporacyjny? Parowy pewnie nie, ze wzgledu na temperature :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@enox nawozy masz wszystkie podstawowe, warto też mieć ukorzeniacz i np bioheaven, ale to nie jest obowiązek i jedynie Ci przyśpieszą rozhulanie roślinek. Osobiście bym dorzucił algamic, jeżeli zdarzają Ci się wpadki, a to groszowe sprawy. Co do stosowania z metryczką raczej odradzam, ale to zależy też od tego jaką będziesz miał glebę. Według mnie bezpieczne max wartości to z 3/4 tego co podaje metryczka, chyba że będziesz miał idealne warunki + mikoryza + te enzymy jak bioheaven i ukorzeniacz.

Temp za duża, o ile wiem większe temperatury potrafią znieść rośliny z dużą przewagą indica, ale to wiesz, grasz wtedy z losem i możesz zdobyć 5% plonu więcej, a możesz też obniżyć plon o 50%, więc raczej bym obniżył te temp. Przepalenie temperaturą którego szybko nie zdiagnozujesz zrobi Ci z połowy liści żółte skrzydła zamiast liści, które potrafią przeprowadzać fotosyntezę :classic_biggrin:

Co do nawilżaczy jak mam być szczery to nie wiem, te ultradźwiękowe w cholerę zapychają filtr węglowy, a ewaporacyjne zaś szybciej się zagrzybiają + podwyższają Ci temp w boxie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@enox Widocznie było mało zanieczyszczone, ja jak robiłem wc to w pierwszych dniach miałem wodę całkiem mętną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy WC zakończone, teraz wrzucilem wszystko do growboxa i sie suszy. Temperatura 19-20C wilgotność 50-60% tylko nie wiem co zrobic z tym małym popcornem bo on pewnie dużo szybciej wyschnie wieksze topy... Wyjąć je poprostu? Jeszcze bede miał do ciebie pytanie bo wydaje mi sie ze miałem herme(w środku topa znalazłem takie kuleczki, ktoś niedawno  wrzucał zdj na forum), ale zdj dostarcze później

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@enox  Susz normalnie i sprawdzaj, jak coś szybciej wyschnie to szybciej wrzucisz do słoika na curring, a reszta będzie schła dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze jezeli chodzi o suszenie to wystarczy. Z tego wszystkiego zostało 23g wynik jest ogolnie rzecz biorąc jest tragiczny no ale to pierwsza sztuka i "nauka poprzez doświadczanie". Mam nadzieje ze kolejne wyjda juz lepiej i pewnie założe fotorelacje. Dziekuje @Zielone krainy @Bob drzewny @cejerowski21 @Dr.Green i całej reszcie za pomoc :D

Jeżeli chodzi o smak to jest neutralny? W sensie nie drapie nie gryzie(no chyba ze przesadze z bongiem), a efekty rozwesalajace sa jak najbardziej odczuwalne juz po paru buchach. Z tego co pamietam to 10 min śmialiśmi sie z krzywo ulepionych pierogów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...