Skocz do zawartości
Boogie

Purple Haze, nadmiar czy niedobór?

Rekomendowane odpowiedzi

to nadmiar, czy niedobór nawozów? Ph raczej w normie. To Purple Haze na vegu z 8 tydzień, po walce z wcirnastkami olejkiem neem

photo.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zazwyczaj leje jej plargon grow, czasem tez zyme ale to w malych dawkach, ostatnio walczylem z wciornastkami olejkiem neem i pryskałem ją dosyć mocno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podbiję sobie temat, bo problem nadal występuje. 

Najbardziej mnie zastanawiają "liście szpony" jakie mogą być tego powody, bo informacji na ten temat jakby mało..

Pomoże ktoś? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Boogie Wygląda na przelaną , ph mi tu też nie pasuje, mimo, że piszesz, iż jest w normie, liście mówią o przelaniu i lekkiej blokadzie w ziemi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy kurde.. nie mogę sobie z tym poradzić 😞
jeśli przelana to co zrobić? Już raz ją lekko przesuszyłem, żeby oklapła. Podlałem, po 20 minutach pięknie wstała.
Także żyje i reaguje, ale szpony cały czas na górnych piętrach. Po prostu wiem jak to sie skończy bo w jednej już miałem, uschnęły i odpadły...
Jak zbadać pH? Mam płyn helliga (coś tam pokazuje, ale odnoszenie się do palety barw nadrukowanej na naklejce średnio mnie przekonuje) i miernik w ziemie (temu to w ogóle nie ufam)
Póki co podlewam samą wodą. Mam zyme, rootsa od hesi i bloom/glow/calmag od plagrona, ale narazie chcę wykluczyć przenaworzenie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Boogie  Stan twoich roślin nie ma nic wspólnego z przenawożeniem, problem dotyczy przelania i problemów z przyswajaniem pierwiastków, bo na liściach masz ukazane problemy z przyswajalnością, roślina nie karmi się prawidłowo, bo nie przyswaja prawidłowo pierwiastków,  to może być wynik regularnego przelewania i rozjechania sie ph w ziemi. Potrzeba byłoby wyregulować ph, lej ph 6.0 , odstaną kranówkę i lej nawóz grow oraz daj ukorzeniacz, by wzmocnić korzenie, ale dopiero, jak ziemia odpowiednio przeschnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy Te podlewanie to jakaś trudna sztuka dla mnie na tym etapie.. Myślisz, że np.  raz przelana może już zaburzyć pH?

Podlewam zawsze odstaną, filtrowaną kranówką. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Boogie  Wiadomo, że jak przelewasz to w ziemi może dochodzić do gnicia różnych elementów, a w tym korzeni, konopie nie lubią przelewania, łatwo jest w ten sposób zniszczyć układ korzeniony i po roślinie. Jak nie umiesz lać z wyczuciem na oko to waż donice na wadze i następnym razem podlewaj, jak roślina wypije wodę i donica będzie lekka, bo ziemia będzie przeschnięta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...