Skocz do zawartości
michasiek

Warto to trzymać?

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka, jestem tu nowy i w sumie dopiero zaczynam z hodowlą. Dostałem od ziomka pestki, a on nie pamięta jakie to są. Pomyślałem, że spróbuję je wykiełkować. Kiedyś ziomek zrobił mi boxa z odpadów płyt do mebli kuchennych. Wymiary to 40x40x80h. Wyłożyłem boxa kocem termicznym i zamontowałem oświetlenie LED 3x12W 1160lm i 1x10W 1055lm. Z żarówek ściągnąłem ten ,, rozpraszacz" aby było więcej światła. Ziemia jest z Brico Westland a donniczka 20x14. Otwory na dwa wiatraczki mam, ale jeszcze ich nie zamontowałem. Teraz pytanie czy warto ją trzymać? Po wykiełkowaniu od 25 grudnia jest już w glebie. ( Na prawym listku ma pozostałości z pestki)

IMG_20221221_220158.jpg

IMG_20221221_220151.jpg

IMG_20221221_202016.jpg

IMG_20221221_202008.jpg

IMG_20221221_172039.jpg

IMG_20221221_202925.jpg

IMG_20221221_202927.jpg

IMG_20221229_211337.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@michasiek  Siemanko, skoro już wybuliłeś te parę zł to szkoda byłoby to wyjebać. Poczekaj, obserwuj, może jakaś porządna torpeda z tego wyjdzie. 😄 Zależy jakie tam masz warunki w tym boksie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Prograss Box trzymany w domu, obok kaloryfera. Mogę jeszcze dorzucić kilka żarówek led tylko jakich? Na tą chwilę światło to 16/8 na programatorze czasowym. Myślałem kupić nawilżacz powietrza tylko nie mam pojęcia jaki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@michasiek  A to luzik. Chociaż z 2-3 mógłbyś jeszcze dorzucić,fakt. Ponoć w ACTIONie są jakieś dobre i tanie żarówki LED z których robią tzw żyrandoledy. Co do nawilżacza to może jakiś ręcznik wilgotny by wystarczyło zawiesić gdzieś. Ktoś by musiał napisać kto w podobnym boksie uprawia. 

Edytowane przez Prograss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Prograss Przeglądając forum widziałem relację np w PC Boxie były montowane v-tac. Może takie wrzucić 3/4 sztuki.

Posiadam taki wentylator komputerowy, ale nie mam do niego zasilacza i nie mam pojęcia pod co mogę go podpiąć i jak. Drugi posiadam taki mały za kilka zł kupiony w Action zasilany zwykłą ładowarką do telefonu.

IMG_20221229_233728.jpg

IMG_20221229_233816.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się wyciąga to za mało światła albo za wysoko to światło.

Żeby się że szmatami mokrymi nie pierdzielić to możesz taką zabawkę kupić. Tylko trzeba jej pilnować bo po 6h się wyłącza. Z jakiś nieznanych powodów wyłącza się oczywiście też szybciej 🙂

Screenshot_2022-12-31-16-52-51-58_a038fdda0361bc57fee075193df50ddc.thumb.jpg.e0b8f3beb69cac0e009431b96822a04c.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@WBB Taki nawilżacz to produkt w stylu zapłać za nic, lepsze już są te ręczniki niż taki sprzęt, jaki jest do niczego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj pod wieczór dorzuciłem dwie takie same żarówki 12W 1160lm 3k. Po powrocie z pracy około godziny 16 otworzyłem boxa i zastałem smutny widok. Roślina była cała położona, a w boxie dość gorąco mimo wentylacji. Pomogłem jej przywiązując delikatnie żyłkę do patyczka. Czy da się ją jeszcze uratować? Na liściach zauważyłem dziwne plamy.

IMG_20230103_223217.jpg

IMG_20230103_223559.jpg

IMG_20230103_223651.jpg

IMG_20230103_223709.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic je nie jest ale musi mieć konkretne światło. U mnie nawet na Marsiehydro jak miałem dość nisko potrafiły się piąć i teraz nawet podpieralem je. Ugięła się pod własnym ciężarem. Dobre światło to podstawa.@michasiek jak masz w miarę dobry i nowy telefon to zainstaluj ppfd meter i sprawdź wartości ppfd od szczytu rośliny 

Edytowane przez Growerseed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@michasiek o to chodziło to było od jakiej odległości od źródeł światła? Bo teraz tak jakby za dużo wyszło połowa tych wartości by wystarczyła 

Edytowane przez Growerseed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 @Growerseed To jest odległość od szczytu rośliny do źródła światła czyli 35cm. Donniczka stoi jeszcze na ,,garnuszku" i szklanych świecznikach (foto poniżej) żeby ziemia miała dopływ powietrza przez dziurki które wywierciłem w doniczce,ale szczerze nie wiem czy to ma jakiś wpływ. Jeśli postawię ją na dno boxa to od szczytu do źródła światła będzie 50cm.

IMG_20230104_220134.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 14 i zauważyłem na lewym liściu że jest jakoś dziwnie przy końcu ,, napuchnięty" i właśnie w tym miejscu nabrał ciemniejszego koloru (pierwsze foto) Martwić się tym czy to normalne. Mam jeszcze jedno pytanie od kiedy zacząć lać nawozy i jakie najlepiej.

IMG_20230108_204659.jpg

IMG_20230108_204801.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@michasiek  Wilgotność pewnie za niska i liście się lekko zdeformowały, nic tragicznego się nie dzieje. Nawozy lej, jak roślina pokaże jakieś niedobory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...