Skocz do zawartości
michasiek

Warto to trzymać?

Rekomendowane odpowiedzi

@michasiek wszystko ci piszę na forum po co powielać te same pytania w ogóle tą ziemie co wysłałeś ja się nauczyłem błędem że właśnie kupując taką schit ziemię 6 tygodni nie trzeba nawozić ta jasne a ziemia kosztuje 10 zl a moja ziemia plagron growmix dzięki której nie trzeba nawozić na sto procent 3 tygodnie a twoją ziemie taką można powiedzieć że dobrej jakości bo to brzmi dla mnie jak wałek kup takie coś jak ja mam na zdjęciu  i masz dobrej jakości ziemi nawóz na wzrost i na kwitnienie i stymulator kwitnienia  chociaż ja nawet tego nawozu 250 ml plagron terra grow nawet używać nie będę musiał bo ziemia jest nawożona do 3 tygodni a easy bud zaczyna kwitnąc w 5-6 tygodniu po drugie oświetlenie takie se pewnie wydałeś nawet na oświetlenie więcej niż ja i tylko straciłeś bo ja mam 2 żarówki z allegro led grow light razem mają 6000 lumenów moc świetlną razem 60 w i pobór mocy 12,6 wat i mogę ci wysłać zdjęcie bo niestety miałem bardzo złą ziemię i nawet zakwaszona mogła być i myślałem że ma jakieś nawozy w sobie jeszcze ale to była stara ziemia z zeszłego roku i nie miala już i liście zaczeły się robić brązowo-Żółte i w ogóle roślinka już w 16 dniu co powinna miała z 3 cm no ale twoja się akurat wyciąga od małego światła ale no życzę powodzenia  i polecam plagron

Przechwytywanie.PNG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@michasiek  Kup nawozy dedykowane pod konopie. Podstawę na grow i bloom, jakiejkolwiek firmy typu. Plagron, Biobizz, Canna, itd. do tego pk 13/14 , calmag, ph minus,  wystarczy jak masz ograniczony budżet, jak nie, to możesz pomyśleć o stymulatorze kwitnienia np. Plagron green sensation.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy Dzięki jutro ogarnę temat nawozów (budżet ograniczony). Chciałbym jeszcze jutro zamówić nawilżacz powietrza taki podstawowy bez zbędnych dodatków typy podświetlenia. Kolejny zakupy to stacja pogody aby mieć kontrolę nad temperaturą i wilgotnością. Pomyślałem o takim.

Foto poniżej 

Screenshot_2023-01-09-23-58-44-846_pl.allegro.jpg

Screenshot_2023-01-09-23-54-30-605_pl.allegro.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@michasiek  Stacja pogodowa może być, taka wystarczy, ale nawilżacza bym szukał bez światełek, aby nie migotały w czasie ciemni rośliną, mają mieć ciemnie, a nie dyskotekę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy o chyba to samo stosujemy shshshs

@michasiek ale myślę że jeśli zaczynasz z hodowlą to pierwsze w co myśleć to właśnie ja tam hoduje bez growboxa mam doniczke postawioną na widoku i lampe led na na górze nad nią kup taki zestaw easy pack zależy czy chcesz organiczne czy mineralne ja ci polecam taniego easy packa właśnie to co zielone krainy  tak samo jak ci poleca ten booster green sensation od plagronu masz w easy packu a sam easy pack z tym boosterem kosztuje 75 zł  bez ziemi bo ty już masz ziemie ale nie wierz w to że nie trzeba nawozić 6 tygodni lepiej juz zacznij nawozić bo z tego co tam pisałeś już ci wyskakuje coś na liściach ja ta ziemie a jest o wiele lepsza od twojej nawet bałbym się nie nawozić przez równe 3 tygodnie bo czytałem u kogoś że miał ta ziemie to jest tylko w praktyce 3 tygodnie teraz już wiem i zacznę nawozić jak miną 2 tygodnie i 2 dni nawozem terra grow ale nie rozumiem cie ziomek masz ograniczony budżet na growkit jeśli nie masz tyle kasy po co się pierdolić z growboxem jeśli możesz jakoś lampe zamontować lub zarowki do jakieś lampki z rozgąłeznikami moje 2 żarówki mają 6000 lumenów 60 w mocy świetlnej 12,6 w poboru mocy i to są żarówki z światłem grow tam te 2 żarówki mają razem tyle ledów 44 czerwone 
24 niebieskie
4 biale
4 IR
4 UV i zmierzyłem tą aplikacją lx ppfd i dli i 6 cm od szczytu załóżmy rośliny żarówki swiecą 12000 lx 800 ppfd i 50 dli i akurat myślę że na jednego automata mi dobrze świecą bo roślinka się nie wyciągała więc git kup ten nawozy najpierw a pózniej myśl o jakimś nawilżaczu 

Przechwytywanie.PNG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WBB powiem ci tak właśnie widzę że szybko to wykiełkowało najwyrazniej w tym krążku torfowym bo widzę nasionko bo tam w tym krązku torfowym prześwituje już nawet wydostająca się roślinka  z ziemi 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy Wstawiłem go dziś rano, a na ten moment jest wszystko ok. Jutro przyjdzie stacja pogodowa więc ją wstawię i podam wyniki temperatury i wilgotności. Dziś mija 18 dzień od wysadzenia pestki w glebę, a 15 dzień od wyjścia z ziemi. Na dzień dzisiejszy prezentuje się tak. Światło od 7 do 23 czyli 16/8.

IMG_20230111_223748.jpg

Edytowane przez michasiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kilku godzinach pomiaru sprawa wygląda tak: wilgotność 45%, a temperatura 28°C. Temperatura podejrzewam, że jest o te 4°C za duża. Na ten moment mam tylko jeden wentylator z PC który wprowadza powietrze i jest zamontowany na bocznej ścianie boxa na samej górze.

Edytowane przez michasiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update po nocy temperatura spadła do 25,5°C a wilgotność wzrosła na 55%. Możliwe że teraz są dokładne dane, bo wcześniejsze podałem po kilku godzinach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...