Skocz do zawartości
kamilstopro

2xgelato, original afghan kush, blackberry gum, gorilla cookies.

Rekomendowane odpowiedzi

Mam jeszcze taki problem dzisiaj w jednej roślinie zauważyłem biały puszek na glebie z tego co wiem to jest to pleśń usunąłem trochę tej ziemi i mam pytanie czy w środku też się mogło coś dziać czy to tylko z zewnątrz wydaje mi się że była za wysoka wilgotność bo było około 90 coś procent przez ostatnie 36 godzin

Ziemi dosypać teraz normalnie do tych wszystkich donic do samej góry ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr nie dawałem mikoryzy. Ten puszek był w dwóch malych miejscach na glebie w blackberry, posypać po całej doniczce czy tylko tam gdzie było ? W razie co posypać lekko po wszystkich donicach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 @Mr.Green @Udyr @RzeźnikDałem lampę ok 10 centymetrów niżej póki co nie zwiększyłem mocy , zobacze czy dalej będą się wyciągac. Dzisiaj posypie wszystkie cynamonem bo miałem za duża wilgotność bo zamknąłem box szczelnie z uwagi na tą torbę co2 i wilgotność skoczyła ostatnio za wysoko. A te materiałowe donice to paruje z nich woda i nie daje nawilżacza jakoś od czwartku a wilgotność i tak była ok 85 a ostatnio było 90cos i wydaje mi się że to od tego ta plecha się pojawiła.

Dzisiaj posypie cynamonem a jutro podsypkę ziemia pod ranty 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też myślałem o 9 pannach ale dałem na początku 5 zobaczę jak to będzie szło a robię tylko dla siebie to mam nadzieję że.po tych 5 roślinach mi starczy do następnej uprawy (może będę robił od razu po tej ale tym razem sezony)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kamilstopro daj więcej mocy i ew. Dawaj wyżej lampę, bo będziesz miał dużo popcornu, to się za bardzo wyciąga, żeby trzymać na 45cm i 25% mocy. 20% to pierwszy tydzień wega mogłeś trzymać, żeby tego nie popalić, potem dajesz 40% i 50cm do momentu jak się przełączą albo 60%60cm, a tydzień po przełączeniu ładujesz 80% i 50cm i potem przy 4 tygodniu kwitnienia 100% i 50cm do końca uprawy i masz topy, że ja pierdole

Edytowane przez Rzeźnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ta sama lampe na 1x1 i jestem bardzo zadowolony. Co moge dodac od siebie, podlewaj rosline na okolo, tak  aby kozenie mobilizowac do szukania wody ( hydrotropizm). Pozdro 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kamilstopro calmag na luzie możesz dawać, nawet co podlanie, 0,5ml. Chyba, że zaczną się robić niebieskie, to wtedy stopujesz na kilka podlań. Ledy żrą strasznie, a niedobór objawi się dopiero po miesiącu, jak już będzie za późno. Organic grow producent sugeruje podawać w proporcjach 2ml/l już od początku, ale masz dobrze nawożoną ziemię na start, więc spokojnie możesz poczekać, rośliny są jeszcze młode, liście mają ładny kolor i nie wymagają teraz suplementacji, zostaw jak jest, popraw lampę i będzie git. Jak dasz więcej mocy to podniesie Ci się temperatura, jakbyś miał około 27 stopni i tą wilgotność na tym poziomie co masz to będą rosły w oczach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemanko dzisiaj zauważyłem że roślinka trochę oklapla i taka dziwną struktura się zrobiła na liściach. Jedna ta co miała plechę ma wilgotno ale już chyba umiera . Reszta też dziwnie oklapla

IMG_20221228_063824.jpg

IMG_20221228_063822.jpg

IMG_20221228_063817.jpg

IMG_20221228_063813.jpg

IMG_20221228_063810.jpg

IMG_20221228_063806.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Andi to ile mniej więcej wody potrzebują 2 tygodniowe rośliny na jedną roślinę ? I co ile dni podlewać ? Gdzieś czytałem ze palec ma być mokry i się lepić gleba do niego jak wsadzę gdzie indziej widziałem że wlewać po trochu i czekać aż na dole donicy zacznie się wylewać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kamilstopro nie ma jednej żelaznej zasady.. To jak z czlowiekiem  trochę..  Każdy pije po swojemu. 

Najlepszym i najlatwiejszym sposobem jest podnoszenie doniczki i ocena ciężaru.. na sucho i na mokro. Jak podnosisz i jest lekka jak styropian to podlewasz. Jak jest ciężka jak glina to ma mokro. To łatwo wyczuć po kilku podlanaich. Do tego palec wskazujący w glebę.  Ja podlewam jak cały palec jest suchy A dopiero końcówka palca wyczuwa wilgoć. Górna warstwa jest lekko sucha A dolna jest wilgotna + podnoszenie dla pewności.. I wtedy wlewam.  

Przy 2-3 tygodniowej roslince wlewasz 200-300 ml do 500 ml w zaleznosci od wielkości rośliny i wielkości doniczki. 

Pamiętaj że lepiej przesuszyc planta niż go utopić. Jak lekko przesuszysz i podlejesz wody to zaraz się naprostuje I leci dalej.  Jak to utopisz to chujnia 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...