Skocz do zawartości
kamilstopro

2xgelato, original afghan kush, blackberry gum, gorilla cookies.

Rekomendowane odpowiedzi

Wrócę po pracy to sprawdzę wszystko. Dzięki , to moje 1 rośliny w życiu nawet kwiatów zwykłych nie miałem tzn w domu były ale ja się tym nie zajmowałem i dla mnie to wszystko to póki co czarna magia. Dzięki wielkie @Andi @Mr.Green @Rzeźnik

@Udyr też dziękuję 

A czy można mieszać root juice z calmag i organic grow ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej lałem po ok 150ml na roślinę dzisiaj dam po 250

Ale miałem za duża wilgotność w powietrzu ok 90 procent i na wierzchu gleby jednej rośliny było aż morko i myślałem że ja przelałem i odpuściłem reszcie na 3 dni . Dzisiaj dostaną po 250 ml z root juice i bac organic grow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kamilstopro przelać mozesz zawsze. W materiałowych roślina lepiej oddycha więc może sobie lepiej poradzić z przelaniem. Do tego z materialowej doniczki wyleci woda jak jest jej duży nadmiar.  Ja przelałem raz swoje automaty i była pizdeczka trochę 🙂 słabo rosły I plon był cieńki. 

150 to za mało. Daj jej 250 z odzywkami. Lej po całej ziemi. Ona ma braki wody. Musisz ja uczyć pić. Zwiększa jej ilość wody wraz ze wzrostem.  Co podlanie dawaj 50ml więcej. Rozbujasz ja lepiej i rozkrecisz na pragnienie. Jak pije to pobiera substancje i rośnie. 

Podnieś teraz sucha doniczke i "podrzuc" ja delikatnie tak góra dół w rękach by wyczuć jej wagę. Jakbyś coś ważył w ręce..  Potem wlej śmiało 250ml na spokojnie. Nie strumieniem bo ucieknie woda kanalikami jak po deszczu.  Nawadniaj,  nie wlewaj  jak benzynę do baku.  Jak podlejesz to powtórz zabieg z podnoszeniem I postaraj się zapamiętać różnicę między sucha A mokrą doniczka.  W ten sposób jak podniesiesz za 2-3 dni znowu doniczke do góry to wyczujesz ze jest bardziej jak przed podlaniem niż po. Jak już to wyczujesz to potem będziesz bardziej pewny siebie i problem zniknie 😉

Ja do tego zawsze sprawdzam paluchem  w dwóch Max 3 miejscach.  

Obserwuj roślinę. Ucz się jej. Jak rośnie jak pije jak chce jeść. To Ci się przyda ziombel  😉

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra dałem im po ok 300ml wody łącznie na litr wody 2ml/l bac organic grow, i 1.5ml/ bioz bizz root juice. Małej dałem sama wodę ok 200ml. Donice są 11 litrów nie wiem czy nie trzeba więcej wody ale będę obserwował na metodę palucha i podniosłem dzisiaj te doniczki po kilka razy może coś zauwaze przy następnych podlewaniach. I teraz mam pytanie czy wstępne LST mi jakoś wyszło ? Jutro bede poprawiał albo wieczorem jak zobaczę że będą się zbierały do góry.

IMG_20221228_150233.jpg

IMG_20221228_145837.jpg

IMG_20221228_145723.jpg

IMG_20221228_145739.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałeś jakieś filmy o LST? Najpierw łapią łodygę na samym dole żeby jej nie wyrwać naginając roślinę w drugą stronę...

Niektórzy zamiast ręcznego ważenia ważą na wadze.

 

@Mr.Greena którym palcem penetrujesz? 🙂

Edytowane przez WBB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WBB oglądałem ale miałem lekko przesuszone rośliny i poszło to lekko. Dać jeszcze z drugiej strony te druty czy teraz już to nie ma sensu ?

Po za tym nie sądzę żeby drut który lekko trzyma łodygę w drugą stronę był w stanie zapewnić jej nie wyrwanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z takimi małolatami tego nie robiłem ale przy moim pierwszym LST i roślinach duuuużo większych ten drut właśnie zrobił robotę. Bez niego poszło by to wszystko w pizdu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie one są lekko nagiete może jutro zlapie z drugiej strony bo faktycznie może to mieć jakiś sens ale nie wiem czy przy takich małych po za tym dzisiaj przed zrobieniem LST dosypalem jej ziemi..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem tak ze dawałem na samym dole sznurek albo druta  w druga stronę do Gięcia i kładłem za 2-3 trzeba poprawić ale zobacz ty masz dużo miejsca  wiec na spokojnie rob to lst by nie połamać ważne potem będzie by każdy odrosty w inna stronę poprowadzić 🙂 

Edytowane przez Katastrofedens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak jak masz mało miejsca znaczy niski boks to zacząć jak najszybciej jak się da 🙂 a jak duży i pełno miejsca to obojętnie zależy od osoby która wykonuje 😋

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemano trochę mnie nie było wrzucam fotki. Dziewczyny dzień 20 i jedna ta mała dzień bodajże 10 albo 11. Niestety te żółte druty były za sztywne i postanowiłem je wymienić na mniejsze i bardziej giętkie i w jednej upierdolilem szczyt, w gelato. Skleilem i zobaczymy co z tego będzie. Ogólnie widzę że te blackberry najsłabiej idzie do przodu. Zobaczymy co z tej 1 uprawy będzie ale już żałuję że wzialem na 1 rzut automaty. Człowiek się uczy na błędach i czuje że będzie słaby plon z tej uprawy.

Temperatura w dzień ok 26-27 stopni w nocy mają ok 22 wilgotność na poziomie 65-75%

 

IMG_20230102_174458.jpg

IMG_20230102_174454.jpg

IMG_20230102_174447.jpg

IMG_20230102_174436.jpg

IMG_20230102_174426.jpg

Przed ostatnie zdjęcie to te nieszczęsne gelato.

1 zdjęcie blackberry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...