Skocz do zawartości
WBB

OG Kush, Pineapple Express Auto, Mikro Machine.... HPS 100W

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Mr.Green napisał:

Gladz robie taka ze ludzie sie w niej przegladaja 

Ja się dopiero uczę. Ale kupiłem sobie pióro 80cm za miliony monet 🙂

Z bratem jak styropianem oklejaliśmy to czasami do 1 w nocy... taka moc była. Aż żona już mnie z domu chciała wypierdzielić 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Cali_Bastard tych plyt jest kilka rodzajow. Ogolnie drogi material. Sa rozne wzory i uklady dziurek itp. 

No starej sie nie warto przeciwstawiac hehe to chyba kazdy wie 😄 a co ma niby nyc slychac ze jak odrzutowiec?

@WBB hehe dobrze ze nie ze szwagrem hehe

elewacje tez robie jak co 😄 pioro dobre jest ale nie do nauki. Najlepiej zaczac od blachy okolo 30cm i japonka do tego

 

4b76349942d3bf0805d8b54bdefa.jpeg

Jak sie to ogarnie to pióro wchodzi potem na miekko. Pioro i tak do sciagania tylko.. a jezeli chodzi o sciaganie gladzi to noze do gladzi lepsza robote robia. Nakladac na sciane i tak trzeba blacha lub walkiem do szpachli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taką szpachelkę to mam do szpachlowania łączeń płyt. Gładź nakładam pacą 20cm chyba. Ostatnio leciałem z wałka ale średnio to wyszło... za gorąco było i szybko schło.

Takie cosik mam:

Pióro nóż do ścian tynku gładzi gipsu 80cm Olejnik 9048178280 - Allegro.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WBB no to masz nóż a nie pioro 😛 dobry gadzet. Sciana musi byc zagruntowana dobrze to nie pije tak szybko wody z gladzi i gladz rzadszą sie robi pod walek. Tez nie kazda sie nadaje by ja walkiem nakladac. Najlepiej to robic we dwoch. Jeden naklada walkiem a drugi leci zaraz za nim i sciaga. Wtedy idzie szybko i jest wiecej czasu zeby gladz wygladzic. Mozna tez walic gladz z pistoletu ale to drogi sprzet od 4-5 tys. Euro zaczynajac.

Takie upaly jak byly ostatnio nie sluza gladziowaniu. Lepiej przelozyc akcje na taka pogode jak teraz. Nie schnie szybko i lepiej obrabiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Mr.Green napisał:

@WBB no to masz nóż a nie pioro 😛 dobry gadzet. Sciana musi byc zagruntowana dobrze to nie pije tak szybko wody z gladzi i gladz rzadszą sie robi pod walek. Tez nie kazda sie nadaje by ja walkiem nakladac. Najlepiej to robic we dwoch. Jeden naklada walkiem a drugi leci zaraz za nim i sciaga. Wtedy idzie szybko i jest wiecej czasu zeby gladz wygladzic. Mozna tez walic gladz z pistoletu ale to drogi sprzet od 4-5 tys. Euro zaczynajac.

Takie upaly jak byly ostatnio nie sluza gladziowaniu. Lepiej przelozyc akcje na taka pogode jak teraz. Nie schnie szybko i lepiej obrabiac

Wziąłem na próbę jakąś gotową gładź z wiaderka pod wałek. Ściany gruntowane.

Robiliśmy z bratem we 2 ale za dużo mocy przyjęliśmy wcześniej.... to druga sprawa 🙂

No widziałem na youtubie jak lecą metry agregatem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WBB czasem jak jest za duza "moc" to robota nie idzie.. przynajmniej nie kazda robota. Jak sie jest nabitym jak bąk to czasem lepiej robic cos silowego niz wykonczeniowka i doklsdnosc. Przerabialem to nie raz 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz zostawiłem brata na 2 godziny nabitego, ale mówiłem nic tu przy tym suficie nie kombinuj bo to jest wszystko do poprawy jak wrócę. Przyjeżdżam a ten rzeźbi coś przy tym suficie. Patrzę i mówię: kurwa, cos ty tu odjebał?! A on: nie wiem 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej zgniły. Ten pierwszy z lewej jest najmłodszy a resztę brat odkopywał bo mu kazałem i cos tam z tych nasionek wychodziło ale to już tydzień minął. Dzisiaj trzeba znowu będzie wykopki zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Mr.Green napisał:

Sam to przerabialem przed chwila.. wsadzales sucha pestke do ziemi? Czy taka z ogonkiem juz?

Kiełkowanie to najbardziej wkurwiająca rzecz dla mnie 🙂

Pierwsze pestki poszły na papierowe ręczniki i chyba jedno wykiełkowało. Reszta nie chciała to do tych foremek wpakowałem i jedno wyszło korzonkiem do góry i jak chciałem dotknąć to się koniec odłamał. Odwróciliśmy gnojka i rośnie, dzisiaj pójdzie do docelowe donicy. Najnowsza moja metoda to na noc pestki do wody i później w te foremki. A następne będą tak długo w wodzie aż kiełki puszczą.... tak gdzie tu u kogoś widziałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta roślinka już ponad 2 tygodnie siedzi w donicy.... ja się nie znam ale coś tu chyba idzie nie tak. Mała i zmutowane... wypuszcza jeden liść z jednej strony a drugi jakiś karłowaty

IMG20221020194033.thumb.jpg.5e661e10c3267ec6f73c211cadce8f50.jpgIMG20221020194026.thumb.jpg.d83fc30eeef42c58189eacca33b9cd9c.jpg

 

W tej małej foremce też w miejscu stoi.

Wczoraj umarła jedna bo jak odkopałem to rosła głową w dół i się utopiła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Mr.Green napisał:

Masz jesscze jakies pestki?

4 siedzą w foremkach ale z nich nic nie będzie. Skorupki im popękały i cos białego w środku widać więc dam im jeszcze kilka dni.

A zostały chyba jeszcze 3 pestki MikroMachine.

Edytowane przez WBB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...