Skocz do zawartości
WBB

OG Kush, Pineapple Express Auto, Mikro Machine.... HPS 100W

Rekomendowane odpowiedzi

@WBB z mojego doświadczenia wynika że nawozy organiczne  w odpowiednich proporcjach i stężeniu są wydajniejsze od nawozów mineralnych  tak samo że światłem słońce jest lepsze od nawet najlepszych ledowe tyle że słońce  jest ograniczane przez chmury a  kiedy nie, najlepiej mi rosły roślinki na oborniku końskim ale nie tym ze sklepu tylko orginalnym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Mr.Green napisał:

Ahhh ten brat.. 😄 duzo ma do powiedzenia 😛 pozdrow wariata 🙂

Bo to jego pomysł ta uprawa. Mi się nie chciało. Ale powiedział, że jak mu to wszystko zmontuję to on będzie się opiekował.

Na razie nasypał ziemi do jednej doniczki 💪 A i podlewać non stop mi każe 🙂

 

ps. 3 nowe ziarna w wodzie. Miałem w ręce 4 ale to jest bez sensu bo ja już widzę, że się nie zmieści 🙂

Edytowane przez WBB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Mr.Green napisał:

4 zawsze symetrycznie ale 3 tez obleci 🙂

co to za pestki?

A nie będzie to tak, że z 3 wyjdzie tyle samo albo podobnie co z 4 ściśniętych na maxa? 🙂

Auto Gorilla Glue

Auto Purple Kush

Auto Lemon Haze

Od PP zamawiane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27/10/2022 o 12:44, Udyr napisał:

@WBB przemyj wodą, weź ocet i sprawdź czy odczytuje ~2,9ph. Jeśli tak to znaczy że działa.

Później tylko dobrze z czystej wodzie wypłucz.

 

W occie odczyt 0.9 więc chyba coś się zdupcyło... W wodzie pokazuje 5.1.

I teraz pytanie czy można przyjąć, że ciula o 1.0.... wtedy dla octu było by 2.9 a dla wody 6.1?

Wodę powinienem mieć dobrą bo ja na zadupiu mieszkam 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Mr.Green napisał:

4 zawsze symetrycznie ale 3 tez obleci 🙂

co to za pestki?

No nie da rady 4 🙂

IMG20221028210838.thumb.jpg.84bcfa2c649d696a75e5a6cc319c51c5.jpg

IMG20221028210846.thumb.jpg.44383e918625b7dda3d6f13c3758529f.jpg

 

Patrzcie jaki mam zajebiście wielki filtr 🤦‍♂️IMG20221028212111.thumb.jpg.8d07eb89b23695abbb6b0358b1ab939c.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WBB po to jest miernik żeby nie robić na czuja.

Może jest rozkalibrowany, do kalibracji są też proszki do rozpuszczania albo gotowe płyny. 

Lub pewniej jest kupić nowy.

1 godzinę temu, WBB napisał:

W occie odczyt 0.9 więc chyba coś się zdupcyło... W wodzie pokazuje 5.1.

I teraz pytanie czy można przyjąć, że ciula o 1.0.... wtedy dla octu było by 2.9 a dla wody 6.1?

 

Jak masz odczyt przekłamany o ~2ph (ocet ma koło 2,9-3 ) to wodę masz ~7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr woda w kranie chyba zawsze jest 7+ w kranie. Spotkales sie kiedys z nizszym odczytem kranowki ? pytam z ciekawosci.. bo u mnie to jest 8 jak nic.. 😕

@WBB elegancko.. ja bym tam wjebal 6 sztuk 😄 bo mam problemy z pustym miejscem 🙂 ale bedzie grubo tak czy siak 🙂 problemem nie jest metraz plaski.. a wysokosc 😛 bo boxik troche maly i zeby ten HPS 250 co ma wleciec na flo ich nie palil.. 😛 

i ta metrowka z boku.. 🙂 majsterska taka 😄 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Mr.Green napisał:

@Udyr woda w kranie chyba zawsze jest 7+ w kranie. Spotkales sie kiedys z nizszym odczytem kranowki ? pytam z ciekawosci.. bo u mnie to jest 8 jak nic.. 😕

@WBB elegancko.. ja bym tam wjebal 6 sztuk 😄 bo mam problemy z pustym miejscem 🙂 ale bedzie grubo tak czy siak 🙂 problemem nie jest metraz plaski.. a wysokosc 😛 bo boxik troche maly i zeby ten HPS 250 co ma wleciec na flo ich nie palil.. 😛 

i ta metrowka z boku.. 🙂 majsterska taka 😄 

 

9 godzin temu, Udyr napisał:

@WBB po to jest miernik żeby nie robić na czuja.

Może jest rozkalibrowany, do kalibracji są też proszki do rozpuszczania albo gotowe płyny. 

Lub pewniej jest kupić nowy.

 

Jak masz odczyt przekłamany o ~2ph (ocet ma koło 2,9-3 ) to wodę masz ~7.

A Wy jak albo czym mierzycie pH u siebie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WBB zwykły niebieski pH metr jakich pełno w internecie. Jak się rozjeżdża to do śmieci i wyjmuje nowy. 

Nie szkoda jest wywalić tani sprzęt, sprawdzam na płynach do kalibracji nowy czy dobrze działa i wio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WBB ja nie musze mierzyc pH ani EC

Przy BioTabs jako organicznej suplementacji wszystko sie samo reguluje 😛 robisz mieszanke w ziemi, dajesz tabsa i lejesz wode. Jak zaczyna sie flo laduje herbatke kompostowa i puchna jak dzikie swinie 🙂 banalne i skuteczne. Dla mnie pierwsza klasa 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29/10/2022 o 14:55, Mr.Green napisał:

@WBB ja nie musze mierzyc pH ani EC

Przy BioTabs jako organicznej suplementacji wszystko sie samo reguluje 😛 robisz mieszanke w ziemi, dajesz tabsa i lejesz wode. Jak zaczyna sie flo laduje herbatke kompostowa i puchna jak dzikie swinie 🙂 banalne i skuteczne. Dla mnie pierwsza klasa 😉

A to samo z BioBizzem da się ogarnąć? Żeby się trzymać jednego "systemu" 🙂

Żeby cos do ziemi od razu wrzucić i nie musieć sprawdzać później pH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29/10/2022 o 11:08, Udyr napisał:

zwykły niebieski pH metr jakich pełno w internecie. Jak się rozjeżdża to do śmieci i wyjmuje nowy. 

Z niebieskich to takie coś znajduję https://allegro.pl/oferta/miernik-ph-tds-ec-temp-metr-konduktometr-termome-12732669477 o to chodzi?

 

Bo jeszcze takie wynalazki oglądam:

https://allegro.pl/oferta/miernik-ph-metr-wody-basen-tester-kwasomierz-atc-11622016313

https://allegro.pl/oferta/miernik-pomiaru-ph-metr-wilgotnosci-gleby-podloz-11986834020

https://allegro.pl/oferta/ph-metr-glebowy-wilgotnosciomierz-miernik-gleby-ph-12593281392

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WBB ten pierwszy mam tylko w niebieskim kolorze, ec metru nie używam chociaż też mam ich kilka szt. Lekko ponad rok używania normalnie działał, wystarczy w czystej wodzie dobrze wypłukać po użyciu i nie rozjeżdża się mocno w pomiarze. 

Plus to, że rzadko jakość wody z kranu zmienia się i po dolewaniu żarcia już na pamięć znam pH wyjściowe.

Przy podwyższaniu/zmniejszaniu dawki mierzę. Poza zmianami nie sprawdzam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Mr.Green napisał:

@WBB nie wiem. Osobiscie stosuje tylko Biotabs takze sie nie wypowiem co do innych odzywek 😛

A to już trzeba ziemie przed wsypaniem do donic jakoś specjalnie przygotować?

To może przy następnym razie zastosuje to co piszesz jakby coś teraz poszło nie tak z pH 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...