Skocz do zawartości
Rzeźnik

2xCheese |GHS| LUMATEK ATTIS 200W

Rekomendowane odpowiedzi

@Mr.Green chyba taaak, zobaczymy jak to będzie rosnąć teraz po naginaniu 🙄😁 

Dzień 20,

Przesadziłem je do doniczek docelowych 18l na sztukę, rozsadzone po kątach i przeciągnięte po przekątnej, a boczne odgałęzienia ustawione tak, żeby miały od razu światło. Żeby oszczędzić im stresu zrobiłem naginanie z przesadzeniem i pogruchotałem łodygi, że aż miło. Podlane na 1,5l wody cannazym 2ml+calmag 0,5ml +bioheaven 4ml + activera 4ml + topmax 2ml. Ziemię przygotowałem tworząc warstwy trzy warstwy z mycotrexu, korzenie, które zaczęły tworzyć podstawę rozerwałem delikatnie i posypałem po bokach mycotrexem, na spód to samo. Chcę, żeby korzenie od razu dostały "kopa" do startu i miały łatwiej wyjść ze stresu przez symbiozę z grzybami. 

20221008_090307.jpg

20221008_090309.jpg

20221008_090327.jpg

20221008_092334.jpg

20221008_093856.jpg

20221008_094526.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemanderko ludziska ✌️🤠

Czuć już wiosnę 😁 Lubię ten zapach dorastającej maryśki, a Wy?

Dzień 27,

Roślinki odbijają po naginaniu, każda w swoim tempie, ewidentnie ta po prawej jest szybsza, co psuje mi nieco szyki, ale trudno, tak to jest jak się rusza z pestek. Liście na dole u krzaka po prawej przyjarały się, bo od razu po naginaniu zrobiłem oprysk na zbyt krótko przed włączeniem lampy i wyjarało je, ale już później nie popełniłem tego błędu i jak je podlewam to od razu po zgaszeniu lamp, żeby mieć pewność, że woda się nigdzie nie gromadzi i potem jej nie jara. Ten lumatek żre jak wściekły, pamiętam jak w tych pierwszych doniczkach napryskałem do podstawki wody przy włączonej lampie, poszedłem zjeść obiad, a po powrocie wody nie było 😧 

Podlewam je 1,5l butelkami, w momencie, gdy uważam, że już czas. Na litr dostały 2ml cannazym + 2ml topmax  + 4ml activera + 2ml bioheaven + 4ml rootjuice + 0,5 ml calmag co z przyjemnością roślinki chłepczą i nie narzekają 😁

Pytanie: Kiedy można zakładać siatkę? Jaki rozmiar muszą osiągnąć? Trzymać do wypełnienia 3/4 siatki czy całości? @Barney's odezwij się 😁

20221015_095522.jpg

20221015_095535.jpg

Edytowane przez Rzeźnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Barney's wiem wiem, pytam się orientacyjnie, na przyszłość, widzę, że tu nie ma jeszcze z czym walczyć 😁 Giąć więcej i tak nie chciałem, taka zglebowana roślina i tak długo odbija, a podoba mi się jak się rozgałęzia już

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Rzeźnik poczekaj aż urośnie do tych 20-25cm nagnij wtedy jeszcze raz i doły możesz podgolic tak połowę krzaka i parę największych liści witarkowych które przeszkadzają 

Jak wypełnisz namiot to wtedy żeby miała max 20-25cm bo ty masz dość niski namiot i może być później problem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem teraz 😄 robiac jej wczesne lst tez ja opozniasz. Pod siatke toping wskazany 😛

po swoim grow wiem jedno.. im bardziej je dopierdalalem do ziemi tym bardziej wyjebaly w gore jak je przelaczylem. Troche dalo mi to do myslenia.. 🙂

Sam mam ochote na scroga ale to tez max 2 planty.. kiedys to powtorze i moze sie uda zrobic takiego prawdziwegi scroga 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green dlatego lampę daje niżej i się nie będą tak wyciągać 😁 liczę na to że w większych donicach będą lepsze plony, tłumaczę sobie to tak, że teraz roślina rośnie wolniej, bo wypełnia doniczkę i musi rosnąć w górę, a jak ją wypełni to będzie pewnie już kwitnąć i wtedy cała moc w topy ^ ^ taka jest teoria 😁 a następna uprawę zrobię na 4 garnki w mniejszych donicach i porównam czas od pestki do zbiorów + ilość plonów 

Edytowane przez Rzeźnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Rzeźnik hmm czy ja wiem. Widzialem grow gdzie planty dotykaly lampy 😄 wiec nie wiem jak podchodzic do tego patentu ze nizej lampa to ma je powstrzymac przed rosnieciem w gore. Moze zadziala moze nie. U mnie jak streczowaly w gore to obok lampy juz byla jedna sztuka.. jakos jej to nie przerazalo 😄

Czytalem o czyms takim ze niektore odmiany maja tak silnie wpisane w DNA swoj rozmiar ze co bys nie zrobil to po przelaczeniu one zrobia wszystko by osiagnac swoj cel.. takie uparciuchy hehe ale to chyba nie przy Indica.. lecz bardziej hybrydy. Twoje Cheese raczej nie powinny tak kombinowac 😄

Rozmyslam tez nad tym czy nie jest tak.. ze jezeli na wegu nie pozwolisz sie roslinie wyciagnac odpowiednio to ona to osiaga potem przy indukcji by koniec koncow dlugosc galazek gdzies jej sie zgadzala.. a jakby jej pozwolic na wiekszy wzrost przy wegu to moze byc mniejszy strzal po przelaczeniu.. 😛 kurde tyle rzeczy trzeba jeszcze sprawdzic ze zaczalem szukac nowego wiekszego kwadratu by miec jeden pokoj dla siebie haha 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green Ty, to moze byc powiązane ze sobą... Ta jedna teoria z drugą. Że koniec końców ma w metryczkę wpisane np. 130cm i chuj, co byś nie robił i tak taka urośnie, jakby policzył długość łodygi, nieważne czy położonej czy pionowej ^ ^ na klonach trzeba by było sprawdzić ^ ^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Rzeźnik dokladnie o tym mysle. Ze skoro ma taki CriticL 100-130cm np. a jest hybryda to zauwazylem ze on by i sufit wyjebal aby osiagnac swoj cel 😄 i teraz swietnie mnie zrozumiales.. jeden wał czy to pion czy plasko 🙂 dlatego nastepnego scroga beda cial jak cialem Mainline tylko 2 planty a nie 6 😄 i maksymalnie rozciagac odgalezienia do rogow siatki by ich dlugosc byla na wegu maxymalnie zblizona do efektu koncowego co moze zapobiec silnemu streczowaniu 😛

Do tego litraz oraz ksztalt doniczki. Zauwazylem ze planty rosna srednio 3 razy takie jak wysoka jest doniczka. Ja mialem 25 litrow i dobre 30cm wysokosci i planty mialy okoli 100cm i schemat sie ten powtarza. Wiec bledem bylo moje wczesniejsze myslenie ze jakos je tam upcham a one majac duzo miejsca na korzenie to i tak osiagaja 3x h  doniczki. 

Zeby przyspieszac grow za growem znalazlem inkubator dla siebie od Spider Farm 😛 badej maszynke 😄

3.jpg

2.jpg

6-1.jpg

Wyglada dobrze do wysiewu i inkubacji 😛

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Rzeźnik jeszcze to rozkminiam 😄 ewentualnie wyjebie gorna pokrywe i przerobie to na male doniczki. Cos sie wymysli. Ratuje mnie to bo nie mam miejsca na nastepny namiot a to postawi byle gdzie. 

czytalem ze jest juz gosciu co opracowal hydro organiczne hehe moze kiedys sprobuje 😛

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 34,

Lampa od 15 października do dzisiaj działała na 40% i 40cm wysokości, dodatkowo wyłączyłem wentylację i podłączyłem grzejnik z termostatem ustawionym na 27°C. Daje oprysk na noc w tych samych dawkach co w poprzednich update'ach, bez calmagu, a do ziemi podlewam na litr 2ml cannazym, 2ml bioheaven, 0,5ml calmag, 4ml activera, 2ml topmax, 4ml rootjuice i pierwszy raz 1ml biogrow, bo intensywnie pobiera pierwiastki i widać po nowych szczytach, że jaśnieją. 

Wieczorem ustawiłem lampę na 60% i podniosłem do 60cm od szczytów, reszta bez zmian. Od momentu zmian warunków widać znaczną poprawę i nagły wzrost, aż szkoda, że nie mam nic z CO2, bo mogłoby być lepiej. Dzięki @Barney's

IMG_20221021_223624_681.thumb.jpg.a99be3d432c1697e4729c747ab534f04.jpg

IMG_20221021_223636_570.jpg

IMG_20221021_223649_355.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dałem siatkę już, zawiesiłem na 20cm, bo mam 160cm wysokości namiot, doniczka 31cm, lampa 7,5cm, a na kwitnieniu nie powinienem przekraczać 50cm odległości od szczytów przy 100% mocy, ale wszystko wyjdzie w praniu. Czyli czysto teoretycznie 70 cm powinien mieć plant w maksie wysokości, minus 20cm spod siatki, to 50cm to jest to na czym się skupię 😁 gęsto i niewysoko, ale na 4 wiatraki i osuszacz jak to będzie szło to o pleśń się nie martwię 😁

20221023_181720.jpg

20221023_181724.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...