Skocz do zawartości
Rzeźnik

2xCheese |GHS| LUMATEK ATTIS 200W

Rekomendowane odpowiedzi

Ustawienie doniczki to w sumie jest mi obojętne, mogą być w rogach albo koło siebie, rosnąć w tą samą stronę, albo z przeciwnych stron, więc chyba tak, zostaną, pozycja doniczek w boksie nie ma najmniejszego znaczenia 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Rzeźnik napisał:

Dałem siatkę już, zawiesiłem na 20cm, bo mam 160cm wysokości namiot, doniczka 31cm, lampa 7,5cm, a na kwitnieniu nie powinienem przekraczać 50cm odległości od szczytów przy 100% mocy, ale wszystko wyjdzie w praniu. Czyli czysto teoretycznie 70 cm powinien mieć plant w maksie wysokości, minus 20cm spod siatki, to 50cm to jest to na czym się skupię 😁 gęsto i niewysoko, ale na 4 wiatraki i osuszacz jak to będzie szło to o pleśń się nie martwię 😁

20221023_181720.jpg

20221023_181724.jpg

Elegancko teraz tylko przeplatać i będzie sztos 

@Rzeźnik weź tą mniejsza bardziej na środek 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 40,

Temperatura 27°C/22°C, wilgotność średnio 85%. Lewa roślinka idzie w indyjkę, prawa bardziej w sativę. Zdecydowanie szersze liście u tej z lewej, mniej szczytów, grubsze łodygi, Prawa roślinka krzaczy się na potęgę, łodygi cieńsze i liście węższe. Wyrywam wiatraki zasłaniające szczyty i te największe, pierwsze zdjęcie przedstawia widok jaki zastałem, reszta jest zrobiona po przesunięciu łodyg dalej i z innej perspektywy. Ogólnie to jest szansa, że niedokończę tego projektu, ale zamiast zebrać niski i słabej jakości plon postanowiłem poprowadzić zaplanowanego wega, a później, na początku kwitnienia najwyżej zutylizuję to, co się wykształciło do tej pory, jebać. Jak mam zrobić popelinę, to wolę, żeby to szło w dobrym kierunku i zostało przerwane, niż tak na odpieprz, szybko szybko i byle co. Nie podlewałem od tygodnia i nie widzę na razie potrzeby, bo ziemia jest odpowiednio wilgotna, rośliny mają wszystko co potrzeba, bastuje z calmagiem chwilowo, bo robiły się lekko niebieskie i utrzymywało się to przez jakieś 3 dni, ale wszystko wróciło do normy, teraz znam granicę i odczekam jeszcze ze dwa tygodnie zanim wleje kolejne 0,5 ml/l. Grzejnik wyciągnąłem z boxa i kieruje go niebezpośrednio w stronę wentylatora wtłaczającego powietrze do namiotu. Zapobiega to brązowieniom krańców liści, na które bezpośredni wpływ ciepłego powietrza tak oddziałowuje. Nie podlewałem, ale na noc zawsze robię oprysk i zauważyłem przyrost korzeni i to obfity. Zaczęło mnie to martwić, bo 18l doniczka, a korzenie urosły nawet na 7 cm poza dno i leżą między nim, a podstawką. Czy to nie będzie przeszkadzać w dalszej części uprawy? Jak zapobiec ewentualnym uszkodzeniom? Może przestać dodawać rootjuice do pożywki? Każda porada jest cenna ✌️😁 Siemanko Wam 😁

20221029_180837.jpg

20221029_180911.jpg

20221029_181349.jpg

Edytowane przez Rzeźnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo znowu grozi mi przeprowadzka, liczyłem się z tym, ale bardziej obstawiałem koniec stycznia, a nie nowy rok. Trudno. Istnieje jednak szansa, że tak się nie stanie w tym terminie, albo ogarnę bezpieczne lokum i dokończę grow gdzieś indziej. Ostatnia opcja to śmietnik, mało ciekawa 🙄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skosiłem doły i większe wiatraki, moc przykręcona do 40%, łodygi rozciągnięte na maxa, za godzinę podaje im ten sam mix co ostatnio, azotu mają akurat, więc z biogrow stop, aby trochę z bioheaven dostają i jest optymalnie. Jutro już powinny odbić, a za 3 dni nastąpi gwałtowny skok tempa wzrostu, chciałbym móc to przełączyć za 2 tygodnie, ale czas pokaże co będzie 😁20221030_105501.thumb.jpg.62c591a253bd3a3051700a0290b52487.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zależy mi na tym plonie jakoś specjalnie, fajnie jakby był, ale właściwie to nie mam parcia, bo dobrego bucha ogarnąć to nie jest tutaj problem. Bardziej zależy mi na pokazaniu i opisaniu jak najdokładniej co robiłem w trakcie uprawy i co stosowałem, żeby to tak rosło i wyglądało oraz z czego to wynika, tak, żeby każdy mógł sobie wyciągnąć wnioski. 

Taa, kwadrat jest firmowy i tam jakiś kontrakt ma się z podwykonawcą kończyć i mamy iść dalej, ale albo się skończy tak, że zostaniemy, albo zmieniam pracę i coś wynajmę, bo innego rozwiązania nie widzę 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 42,

Wstawiam zdjęcia do porównania jak wyglądały krzaki wczoraj wieczorem (przypominam, że fryzjera robiłem o 10 rano), a jak wyglądają dzisiaj wieczorem. Moc i wysokość lampy wróciła na 60% i 60cm. 

20221030_221028.jpg

20221031_215014.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 48,

Chciałem przełączać, ale stwierdziłem, że trochę je jeszcze pomęczę. Obgoliłem je, poprawiłem siatkę do 20cm, wyjebałem nierokujące badyle i złamałem każdą łodygę, zobaczymy jak będzie się to prezentować w przyszłym tygodniu. Zsynchronizowałem te zabiegi z podlewaniem, bo pewnie będzie głodna, to akurat zassie to co najlepsze. Daje im po 1,5l wody, w skład mikstury na głowę wchodzi:

- 2ml cannazym

- 4ml rootjuice

- 0,5ml calmag

- 4ml bioheaven

- 4ml activera

- 3ml topmax

Oprysk daje z activerą, rootjuicem, topmaxem i cannazymem, wychodzi jakaś połowa tego co trafia do gleby. 

Temperatura 27 stopni w dzień, 21 w nocy. Went kanałowy wprowadza powietrze cały czas, namiot napompowany jak balon, wilgotność 70%/86%. 

20221106_101151.jpg

20221106_104850.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajesz.. jeszcze mi się nie załadowaly  zdjęcia ale już to widze.. 😄

Grubo poszedłeś:) coś jak na jutubie 😄

Edytowane przez Mr.Green

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...