Skocz do zawartości
TROUBLEMAKER

MIMOSA/GLOOKIES/DOSIDOS/ORANGE MOON CAkE / BLACKBERRY MONROCOK - [LUMATEK 300W PRO]

Rekomendowane odpowiedzi

Witam moje pierwsze podejście co do fotorelacji a więc lecimy , mile widziane porady ( amator) 

Pacjentki (sezony)

Dzień 4

Mimosa evo orange punch 

glookies 

do si dos 

orange moon cake 

Blackberry monrock 

NAMIOT : 1X1X1.8

LAMPA : LUMATEK ATTIS PRO 300W 

WYCIAG : AC INFINITY CLOUDLINE T6 ( NIE PODLACZONY JESCZE) 

WIATRAK MIESZAJACY - MONKEY JARDIN 

 

 Lampa na wysokości +- 50cm , 25% mocy 

Podlewane , a raczej spryskiwana codziennie woda 6.2ph żeby nie miały za mokro ( dosłownie kilka psikow) 

TEMPERATURA - Z nią to różnie w okolicach 28-30 dzień,  w nocy koło 22.. 

WILGOTNOSC - +-70% 

 

Planowany weg na dzień dzisiejszy 4-6 tyg

 

20220823_175921.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szwagrom Ty w ogole cos czytasz? Czy tylko walisz puste posty..?

@TROUBLEMAKER wody im daj.. samo pryskanie to za malo.. korzen lubi wode.

Lampe.daj na wiecej mocy. 40-50%

@TROUBLEMAKER tym sie nie przejmuj ze sie wyciagaja. Zwieksz ta lampe i je podlej. Bedziesz przesadzal? Bo to chyba nie docelowe doniczki? Jak bedziesz przesadzal do wiekszych to podsypiesz ziemia i bedzie ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Mr.Green Jaki ty jesteś czub, a co mam czytać nie widzisz że się wyciągają? Próbujesz znów zabłyszczeć ewidentnie widać że lampe ma za wysoko daj ją na 35-40 cm najlepiej zacznij od 40 jeśli się wyciąga to daj niżej jeśli jest ok to zostaw. 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Mr.Green No nie czytałem przyznam i co w związku z tym? Wystarczy że zauważyłem że się wyciąga czy wprowadzam go w dezinformacje? Ogarnij dupe, za bardzo się spinasz jak burak o byle co. Staram się pomóc a ty najwidoczniej próbujesz zabłyszczeć, ale póki co ci to nie wychodzi. Staram się pomóc, a fakt nie przeczytałem informacji o jego fotorelacji wprost zadałem mu pytanie i w czym problem? Stało się coś nie wiem krzywda się komuś dzieje, o chuj ci chodzi ziomek? 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Mr.Green Tym się nie przejmuj że się wyciąga hehe dobre, a potem mu chyba rośline pierdolnie na bok, bo nie utrzyma cięzaru chyba lepiej żeby miał więcej powierzchni potem do wykorzystania niż na starcie ma mu się wyciągać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szwagrom nie mieszaj w to osob trzecich.

Jakbys czytal to bys moze w zyciu wiecej rozumial.. a nie walil po 30 postow bezsensownych tylko po to zeby statystyki sobie nabic.

Mniejsza o wiekszosc. Rob sobie co tam chcesz. Tylko to takie slabe troche.. ktos sie w jakis sposob stara opisuje wszystko a potem przychodzi Szwagron i pyta o to co jest wyzej napisane. Wiem ze tego nie zrozumiesz.. wiec zakonczmy ta rozmowe. Tak bedzie lepiej. Elo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@TROUBLEMAKER No i git ziomuś nie słuchaj głupot żeby sie nie przejmować tym że roślina ci się wyciąga bo potem ją chyba na patyk będziesz podwiązywać lepiej żeby była nisko zbudowana i żeby szło to w liście niż raczej w łodygę. A wiadomo że z czasem będziesz sobie lampe delikatnie podnosił, ale spójrz u mnie roślinka ma 15 dzień a jest niska dobrze zbudowana i ma ogromne liście z czego roślinka może czerpać energie, a z długiej cienkiej łodygi raczej 😄 wiele korzysci nie otrzymasz. 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Mr.Green A po co ma zakopywać jak może od początku do końca zbudować silną niską łodygę, pamiętaj im niżej lampa tym lepiej będzie miał zbudowane liście a nie łodygę z niedostatku swiatła. pójdzie to w liście z czego roślina na dalszym etapie, będzie miała energie by czerpać ją z liści. 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szwagrom skoro juz sie wyciagnely to juz nie sprawi ze beda mniejsze.. stalo sie, trudno, nic strasznego. To mozna latwo naprawic. Nawet jak da patyka do podporki na krotki czas to zaden dramat. Podsypie ziemia przy przesadzeniu i problem z glowy

@TROUBLEMAKER daj wiecej mocy na lampie. 50 cm to mozesz dac te 40-50% i obserwuj  😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green jak wspominałem,  spryskuje ziemie do momentu ( hmm jak by to ująć) jak zrobi się lekka kałuzka 🙈

Jeśli chodzi o trening , prawdopodobnie bedzie tylko toping i później lolipoping .. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Mr.Green No tak teraz już się nie zmniejszą ale po co ma to w dalszym ciągu kontynuować jak zauważyłem ten błąd i dobrze mu radze aby nawet tak jak mówisz zwiększył moc lampy ale też i ją obniżył, przecież ewidentnie widać że jest za wysoko, i moc faktycznie może być słabo podkręcona. Ale tu już się nie wypowiadam bo ja nie mam lampy którą się podkręca, ale jeśli chcesz mieć dobrze zbudowaną rośline staraj się utrzymywać ją na wysokości od 35-40 cm. Najlepiej obserwuj rezultaty wyciągaj z tego wnioski i dostosowuj ją, tak aby było git. 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie zwlekałem z podpięciem wyciagu , jutro z rana skoro świt lecę do sklepu zakupić rurę ( z poprzedniego boxa , mała srednica) I myślę że to też poprawi problem z temperatura która skacze czasem do 31st . Aktualnie 28.5 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@TROUBLEMAKER jezeli nie bedziesz doginal w LST to sadz na srodku doniczki. 

Musisz podlac planty. Bo beda wolno szly. Oprysk to za malo. Mozesz opryskiwac zeby ziemia byla wilgotna.. a nie zeby je nawadniac.

Jak masz doniczke 500ml to wlej jej smialo 100ml wody. Nic jej nie bedzie. Korzen musi miec wilgoc zeby za wilgocia orał ziemie i sie rozwijal. Oprysk z gory nie zapoda wody w dolna partie. Chyba ze pryskasz 100ml na doniczke.. ale to lepiej podlac. Nauczaj ja jak pic. Teraz pozalujesz wody to ona slabo bedzie rosla na start 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...