Skocz do zawartości
Brazil Munster

Mimosa Orange Punch Barney. Vol. 2. Lumatek

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Brazil Munster napisał:

Dzień 46

 

i chuj by to wszystko strzelił. 
 

Lumatek puścił pierda i tylko smród z niego. 
 

Nie wiem co w sumie mam nawet teraz zrobić jak nie mam zapasowej lampy. Mam jedynie ledama 60w do sadzonek 

Jak masz kase zamow szybko nowy, dojdzie w 2 dni a roslina sie ogarnia chyba.. A gwarancja? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawaj co masz i zamawiaj nowa lampe. Ten Lumatek gdzie jest produkowany..? Chiny? 

Przykra sprawa ziom.. ale nie czekaj zamawiaj im szybciej tym lepiej. Ile czasu swiecila ta lampa? I normalnie sie spalila? Mose za duzo oprysku w powietrzu? Przy mieszakach.. i gdzies tam sie cos zmoczylo 😕

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Brazil Munster teraz patrze ze lampy te maja zywotnosc tylko 60 000 h.. ogolnie to troche malo jak na "dobra" lampe.. bo moja np. Ma gwarancje ubytku -10% mocy po 100 000 h swiecenia.. i moduly swietlne sa wymienne na klik klik. 

Udyr by ja zapewne naprawil bo to szarlatan elektroniczny bedzie 😛 pytanie czy jak raz sie popsulo.. to czy warto na tym sprzecie zaryzykowac dalsza zabawe 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green lampe kupiłem w czerwcu ubiegłego roku wiec to dziwne. 
 

ogolnie zapach spalonego tylko poczułem z niej. Chujnia ogólnie. Nie chce mi się w niej grzebać z tego powodu ze powinna być jeszcze na gwarancji. 
 

bede pisał do sklepu i pewnie wysyłka. Zobaczymy co oni z tym zrobią 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Brazil Munster wiem że to juz nie pomoże ale lumatek zaleca uzwania timerów lumatek. Gdzies na jakimś forum sie spotkałem że lampy siadały przy uzywaniu nie firmowych timerów. Po przeczytaniu tych artykułów od razu zapatrzyłem sie w oryginalny od lumatek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dobry_Człowiek! Timerow tych przy gniazdku..? O to chodzi? To to ma jakies znaczenie przy lampie? Lampa nie ma swojego zabezpieczenia gdyby zwarcie poszlo z timera? Bo o to chodzi jak mysle? 

Brazil albo ma pecha albo te lampy sa srednie. Swieca normalnie topowo itd. lecz wykonanie moze byc troche slabszej jakosci. Z tego co widze na obrazku to chyba plastiku tam nie brakuje.

Lecz patrzac z innej strony.. wszystko ma prawo sie zepsuc.. 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja timer mam elektroniczny Viron dr-1

nigdy bym nie pomyślał ze trzeba ich timerow używać. Gdyby zalecali w opisie to bym z automatu kupił. 
 

lampa ogólnie padła 1.5h przed planowanym wyłączeniem się lampy. 
u mnie korek wyjebalo wczoraj. I zastanawialem się co się dzieje. A to wyszło ze lampa. 
 

grzebac w niej nie będę. Poleci na reklamacje o ile uznają mi itd.

 

 @Mr.Green powiem ci ze wykonanie ogólnie tych lamp jest jak dla mnie bardzo solidne. Cały zasilacz metalowy itd. Ramą jest z aluminium A plastik jest tylko osłona ledow. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green tak. Chodzi o te przy gniazdku. Niewiem czy ma to jakieś znaczenie ale producent zaleca to chyba cos to ma do rzeczy. Moze w tych timarach sa jakies inne bezpieczniki. Nawet w instrukcji jest napisane zeby używać oryginalnych lumatek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe ze dedykowane maja w sobie mniejszy bezpiecznik niż standardowe timery. Dlatego nie dochodzi do niechcianych sytuacji. 
Edit: teraz porównałem Lumatek do vrone i są identyczne parametry wiec cholera wie.  Może taki niefart. 
 

Instrukcji nie czytałem jak to w życiu bywa 😅

 

Reklamując zapewne będzie pytanie jakiego timera używam i czy wogole był używany. 

Edytowane przez Brazil Munster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Brazil Munster no to poprostu pech. Popsulo sie. Wychodzi na to ze najlepiej jest miec dwie lampy w domu 😎 bo nigdy nie wiadomo na prawde kiedy sprzet odmowi posluszenstwa. @Dobry_Człowiek!  kumam kumam, szkoda ze producenci nie zawsze daja komplet od gadzetow do produktu. Sanlight np. Sprzedaje lampe bez dimmera.. ktory osobno trzeba dokupic za dobre 30€.. co jest nie jest fair wobec klienta.. uwazam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze w tym jest to ze chciałem skończyć ten projekt i chwile przerwy zrobić. 
ten sprzęt komuś odsprzedać żeby bawił się a na wiosnę chciałem uderzyć w Zeusa i 120x120 bądź 150x150. 
 

chyba ze sianko mi zwrócą za lampe co by w sumie mi pasowało nawet. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...