Skocz do zawartości
janek199

wszystko źle chyba :D karzełek mi wyszedł

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka.
Potrzebuje instrukcji co robić z roślinka .
z tego co wywnioskowałem to mam w kranie wode z wysokim ph. Ziemia niby 5.5/6.5 ale widocznie cos jest nie tak bo ph wywaliło do góry aż glon na ziemi sie pojawił. 
co po kolei mam zrobić żeby ją uratować bo chyba z braku cynku który sie przyswaja w niższym ph mam karzełka, żółte i popalone liście. Azot trochę poprawił kolor liści, ale wierzchołek dalej nie daje rady i nie rośnie w góre w ogóle 😄 
Czy wgl da się ją wyleczyc czy lepiej dać sobie z nią spokój ? 
ph minus ? nawóz z cynkiem ? 
Bedę ją przesadzał do większej doniczki to jakbyście mi polecili ziemie jakąś lepszą 😄 
 Nie mam parcia na jakieś wielkie plony. Z ciekawości mam ale jak juz mam to niech coś urośnie 😄

kkk2.jpg

kkk1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możliwe że  , ale mam to juz od jakiegoś czasu tylko dopiero teraz mam czas się tym zająć, żarówka ledowa to ciepła za duzo nie ma 
od jakiegoś juz czasu te niedobory są widoczne 

kkk3.jpg

kkk4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej, to led idzie wyżej, a te powykręcane zółte liście ? brak cynku ? bo od razu po glonach widać że za wysokie ph. No i czego nie idzie wgl w góre 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27/07/2022 o 19:57, Udyr napisał:

@janek199 oj za blisko ten LED jest zdecydowanie.

Światło ją pokarało.

Zdejmij klosz z LEDA odsłoń elementy świecące, możesz odpiłować jakimś nożem. I zwiększ dystans tak żeby od szczytu było 20 centymetrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...