Skocz do zawartości
Albercik21

Czym sie różni hps od cfl

Rekomendowane odpowiedzi

@Albercik21 jest są to panele led mają diody na to i nato chyba że się uprzesz i kupisz takie z oddzielnymi diodami. Ale tak taki ledam czy marshydro itp... ma wszystko co potrzeba roslinie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Albercik21  No trzeba , ale to raczej oczywiste, możesz na mieszak dać wentylator komputerowy 120x120 mm, jak na namiot 0,16 m2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Albercik21 Faktycznie pomyliłem się co do tych lumenów, CFL nie oświetlisz takiej powierzchni, myślałem że o mniejszy namiot ci chodzi, LED się dobrze sprawdzają, może pomyśl o jakimś panelu LED zamiast cfl czy tam hps. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cfl używają cwele xD

Do pc boxów czy innych małych boxów np. 40x40

a.. Hps jest bardziej prawilna, dedykowana na większą powierzchnię, ze względu na temperaturę, którą oddaje do otoczenia, również do komercyjnych zastosowań na masową skalę produkcji.

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Albercik21 Małego boxa możesz zrobić tańszym kosztem. 
Dla powierzchni 40x40 (0,16m2) potrzebujesz 8000lm. Możesz użyć żarówek LED 9,5W V-TAC E27 3000K 1521lm lub Philips LED E27 13W 2700K 1521lm  powinno wystarczyć 5 sztuk jeżeli zdejmiesz plastikowe oprawki (zyskujesz wtedy około 10% lm).
Koszt jednej sztuki na aledrogo to około 17zł za v-tac lub 22zł za Philipsa. Możesz do tego dokupić rozdzielacz na 5xE27 cena około 20zł lub samemu zbudować żyrandol.

Jeżeli chodzi o wentylację to powietrze w boxie powinno być wymieniane 4x w ciągu minuty. Dla twojego boxa o powierzchni  0,192m3 (40x40x120) wystarczy wentylator wyciągający o wydajności 46,08m3/h (0,192m3 x 4 x 60min).   Sprawę możesz załatwić cichym wentylatorem komputerowym np.: SilentiumPC Zephyr 120 , przepływ powietrza: 40 CFM (68 m3h), Głośność : 13,6 dBA cena około 18zł.

Na wlocie boxa nie potrzebujesz wentylatora.

 

 

 

Edytowane przez Bziągwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Bziągwa Tu kolega też zaproponował świetny pomysł i tanim kosztem sam tak w pcboxie robiłem z mniejszą ilością żarówek, ten pomysł podsunął mi Udyr. I nie powiem bo był na prawdę świetny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Albercik21  Tak to są zwykłe żarówki. Wielu ludzi na nich uprawia w małych boxach z bardzo dobrymi efektami. Te v-tac mają wydajność 160lm/W dzięki czemu dorównują drogim panelom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Albercik21 Jak masz hajsik luzny, to wez sobie zakup jakiś porządny panel LED, typu LEDam 60w np. A jak masz więcej kasy to kup odrazu mars hydro, najlepsza lampa LED jaka może być według mnie, jak masz wydatki itp, to zdecyduj się na tańsze rozwiązanie, tak jak kolega napisał kilka żarówek V-Tac stanowczo wystarczy, oblicz sobie tylko ilość lumenów potrzebną na twoją powierzchnie, masz kalkulator lumenów na forum. Pozdro

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Albercik21 Wybór należy do ciebie. Ja chciałem się nauczyć uprawy i wybrałem na początek tańszą opcję z żarówkami i puki co jestem bardzo zadowolony. 

Poniżej zdjęcie mojej roślinki w boxie robionym z płyty OSB o powierzchni (0,165m2) pod żarówkami, trening SCROG + Topping.

 

4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...