Skocz do zawartości
Ciemny

automat nie chce kwitnąć

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zielone krainy

@Ciemny  NIe dawaj bloom , bo ma azot, nie podbijaj rośliny azotem, bo już ma nadmiar, a nadmiar blokuje inne pieriwastki, co widać na twoich liściach, nastepny etap to popalenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra . Czyli sam pk? Odpuści Cal-Mag i całą resztę micro bloom 

Bo bez azotu masz jeszcze jedynie big bud.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Ciemny Nie dawałbym niczego z azotem , jak chodzi o calmag to roślina nie woła, ale profilaktycznie możesz dać, jak masz czysty bez aztotu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą zauważyłem takie same plamy u siebie.Za dużo azotu, następnym razem leję samą wodę lub z biohumusem, jeszczę pomyślę.

6 godzin temu, Ciemny napisał:

A teraz co się dzieje? I co robić 

IMG20220708162122.jpg

IMG20220708162115.jpg

IMG20220708162111.jpg

Podlalem je dwa razy Cal-Mag. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra dzięki panowie odstawiam azot. 

Jeszcze jedna sprawa na poprzedniej stronie wrzucałem zdj że jedna nie ma ochoty zakwitnąć ma niny włoski ale nie puchnie. I od tygodnia wygląda praktycznie tak samo a nawet dłużej jedynie to troszkę poszła w górę. 

Wrzucam zdj tego samego szczytu co na poprzedniej stronie. 

Zmienić światło na 13/11 ? 

Jest to automat 

IMG20220709071549.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Napisano (edytowane)

@Ciemny Jeśli to automat to zostaw 18/6 jeśli weszła już w faze kwitnienia to potrzebuje właśnie dużo światła, jeśli słabo się rozwija to może być przyblokowane ph i roślina nie wchłania pokarmu tak jak trzeba, upewnij się że pH ziemi jest odpowiednie i woda która podlewasz.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odstawiłem azot i wsztko wydaje się w porządku nie pojawiają się nowe plamy na liściach. Ale zauważyłem że łodygi liści łapią czerwony kolor u jednej i drugiej panny. Mam się martwić?

IMG20220711171235.jpg

IMG20220711171231.jpg

IMG20220711171226.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę w fotorelacjach to te czerwone łodygi to standard. Moja też już kwitnie i również łodygi zrobiły się czerwone więc łodygami się nie przejmuj 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grolsch3 napisał mi kiedyś w mojej fotorelacji

Cytat

Łodyga robi się taka bo teraz jest największe zapotrzebowanie na fosfor. Wyskakuje klasyk z tym kolorem. Tym bardziej jak masz możliwość obserwować inne koleżanki w tym samym stadium. Druga część flo to zwiększone zapotrzebowanie na potas. Ładnie się prezentuje ten lasek. 

Sam pojecia nie mam bo pierwszy raz uprawiam.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...