Skocz do zawartości
vmouvx

Końcówki liści żółkną, czarne plamki na spodzie

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich, moja roślinka ma 2 tygodnie automat, stoi na balkonie, ziemia ph 5.5-7, podlewam kranówka, która siedzi najpierw kilka godzin. Martwi mnie żółknięcie lisci na końcach i dość jasny kolor, zauważyłam też czarne, malutkie plamki na spodzie jednego liścia. Myślicie ze to jakieś szkodniki? to moja pierwsza roślinka, jestem nowa w temacie.
Kupiłam ziemię GrowMix (pH 5,5-6,9. EC 1,2-1,6. Retencja wody 4 ml/g. Skład: Torf, czarny torf, włóknisty torf, perlit, obornik worm. 1,8 kg/m3 minimalne nawozy NPK (12-14-24)) ale nie zdążyła mi dojść paczka na czas i musiałam nasionko z ręcznika papierowego posadzic w tej na zdjęciu (jakas zeykla do zielonych roslin doniczkowych z castoramy) I nie wiem czy przesadzić roślinkę czy nie. pozdrawiam ;)

20220627_204009.jpg

20220627_204258.jpg

20220627_204240.jpg

20220627_204119.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@vmouvx Ph może być skopane w ziemi, jak nie lejesz wody po zmierzeniu ph, ale lejesz kranówkę bez zbicia jej ph. Światła ma na tym balkonie nie za wiele. Jak masz plagron growmix to przesadzaj roslinę do większej doniczki z ziemią growmix.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@vmouvx  Potiwerdzam to co napisał Udyr, nie kupuj tego co w ziemie w bijasz, ja mam elektroniczny i zawsze pokazuje 7.0, a nie jest to prawdą, bo 3x sprawdzałem heligiem, który dawał inny wynik. 110 zł wyrzucone w błoto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szwagrom

@Udyr To dobrze wiedzieć, i ja się przy okazji czegoś dowiedziałem od ciebie znów, a jak potem taka wodę wyregulować, jeśli ma nieodpowiednie pH, ja też kranówkę zostawiam w butelkach na jakieś 30 godzin do odstania. I potem podlewam roślinki taką wodą, może dlatego ta white window tak powolnie się rozwija bo ma zablokowane pH, muszę kupić jednak ten dolomit jak radził mi Tester, bo bez tego się chyba nie obędzie. 

Edytowane przez Szwagrom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szwagrom najpierw to powinieneś dowiedzieć sie jaka jest woda której używasz. Np dając dolomit i podlewając wodą ~7.5-8+ robi się wysokie pH w glebie.

Regulować można octem/kwaskiem po taniości dolomit/kreda albo buteleczka pH+/- która starczy na długi czas.

Druga opcja o wiele wygodniejsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...