Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@PrzeMIX no ładne bio życie w glebie, nic tylko dorzucać im coś do przegryzania, jak masz gdzie trzymać kup w budowlanym pryzmę z 80-100 l, dżdżownice kalifornijskie w wędkarskim i masz glebę na kilka upraw. Nic nie śmierdzi taka zabawa, a wrzucam im tam wszystko co roślinne. A jak nie chcesz się tak bawić to serio bym ich nie eliminował tylko karmił 

Wentylatory Ci chodzą cały czas między tymi donicami? Może to jest przyczyna 'gorszego' wyglądu dziewczyn (tak pisałeś 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co może powodować wentylator między roślinami? Wibracje, czy jeśli dotyka wentylatora gdzieś im jakiś stres może sprawić? Jeden jest tuż nad doniczkami robiący przewiew pod baldachimem jeden tuż nad do tego też duży u góry i komputerowy między doniczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@PrzeMIX @PrzeMIX sam dmucham blisko bagu, ale tylko moim zdaniem, jeśli masz włożony pomiędzy to bardzo łatwo przesuszyć korzenie. Ja sprawdzam co się dzieje, jak widziałeś, odciągam i lekko wykopuje wierzchnią warstwę, ale sprawdzam. Chodzi o to że w materiale bardzo, najszybciej, odparowuje brzeg. Logiczne. I jestem przed podlaniem i mogę to udowodnić😂 i jeśli włośniki w korzeniach są wysuszone, to po pierwsze jest zaburzone przyswajanie pierwiastków, a po drugie liście bardzo szybko to pokazują, ich kondycja jest słaba. To samo przy przelaniu. Kiedyś pamiętam pisałem tu w fr, że nie leje wody na razie bo widzę po liściach, że jest coś nie tak. W ciemno obstawiłem że jest za mokro bo przeanalizowałem wszystko i tylko to mi pasowało. A już dawno wtedy szalały skoczogonki i nie było ich wcale najwięcej przy korzeniach, a jedzeniu które wkładałem. 

Nie mówię, że mam rację, ale chce pomóc. Ty się skupiasz na wrogu, co zrozumiałe, ale ja myślę że wróg jest gdzieś indziej niż pod postacią skaczących i bez oczu 😂

Tak ogólnie to mało leje wody, wilgoć jest zatrzymywana w korzeniach przez przerobiony materiał organiczny, wermikompost bardzo łatwo chłonie wilgoć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podglądowo. Poszedł oprysk z hormonami. Za drugim podlaniem algi. Leje mniej więcej po 5l na sesję, najpierw czysta odstana kranowka. Deszcz po roślinach i namiocie oraz growbagu z zewnątrz. Nadmiar spływa do podstawki. Później dolewam coś do gleby i oprysk pozostałą częścią wody. Wiatraki nie chodzą nawet na 50% a jak widać problemów z rh nie mam. Lampa 60w. Pozdro 

IMG_20220928_233900.jpg

Screenshot_20220928_234001_com.huawei.camera.jpg

IMG_20221002_212856.jpg

IMG_20221002_212836.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampa 85w. Zobaczymy co się będzie działo. Kilka podlań z bakteriami i cukrem i liście wyglądają na mocno najedzone, ale może faktycznie dostawały za mało światła i nie przerabiały wszystkiego. Będę obserwował. Pozdro 

IMG_20221005_231021.jpg

IMG_20221006_084022.jpg

IMG_20221006_084044.jpg

IMG_20221006_084113.jpg

IMG_20221006_084124.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz będą się działy cuda. 😁

Zastanawiałeś się czemu tyle brązowych włosków w tak wczesnym stadium? Zależne od odmiany czy jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green to obecnie najważniejsza informacja z frontu 😉 pozdro 

@PrzeMIX ja patrzę na nią praktycznie 'co wieczór', jak pojebany, powoli zaczynam nawet do nich mówić 😂 więc tak, rozmyślam również. W literaturze, wiadomo mówi o dojrzałości kwiatu do ścięcia, to jest najpopularniejsze stwierdzenie. Ale ja go nie kupuje. Co najwyżej dojrzałość danego włoska... Kiedyś czytałem o nadmiarze pierwiastka, natomiast nie mogę tego trafić w notatkach, więc może ktoś mądrzejszy odpowie i mi przypomni co to było. Ale i tak z tym nic nie zrobię, obserwuję, cieszę się że we dwie dają radę tak jak myślałem, bez widocznej dominacji jednej nad drugą. Oby do zbiorów 😉 pozdro 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...