Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ledwo wyjdzie spod ziemi, a na zakończeniach liści  zaczynają pojawiać się, wywijające się w górę przebarwienia. Podlewana  co około 3dni. Wyłącznie wodą z kranu o wyregulowanym PH, po stacji zmiękczania wody. Ph regulowane za pomocą Plagron ph minus. Donica 11l pojemności, woda dawkowana w ilości:  Ostatnie podlanie 800ml, poprzednie 400ml.

W tym nasadzeniu wykorzystałem 80% zwykłej ziemi sklepowej, a na dnie zostawiłem 10%  ziemi Canna Terra Professional.

Lampa CFL200W na wysokości około 40 cm

środowisko 18/6, o ustabilizowanej temperaturze pomiędzy 22- 27stopni i wilgotności 40-70%.

To trzecia roślina, która w identyczny sposób zaczyna obumierać. Co robię źle? 

 

2.jpg

1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakąś konkretną ziemię? Poprzednio na cana Terra Poffesional też tak się działo. Woda 6.5ph wg. testera kropelkowego. A pH ziemi nie badałem, nie chciałem przelewać ziemi wodą. Mam cal mag, alga grow może być coś z tego? 

Edytowane przez Newbeegrow
Uzupełnienie informacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Newbeegrow Jakbyś zakupił sobie biobizz allmix to byś miał sprawę nawożenia na jakiś czas załatwioną, albo lightmix i musisz nawozić. I tester pH niestety Cię nie ominie więc musisz zacząć o nim myśleć, Cal-mag narazie sobie odpuść. Ja bym dał jej tego alga grow z 1ml/L.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tester ph kropelkowy nie jest miarodajny? Jaki sensowny tester? Chyba wezmę lightmix, boję sie, że z allmix będzie podobnie jak z Terra pro. Chyba, że macie pozytywne doświadczenia tą glebą.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allmix chyba jeden grow robiłem, nie było problemu. Teraz cały czas lightmixa używam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana ziemi na kolejną (lightmix) dopiero po weekendzie. Coś zaczynam wątpić aby winę za zły stan zdrowia roślinek odpowiadała ziemia. Być może żółknięcie końcówek liści i wykręcanie ich ku górze jest spowodowane jakimiś brakami?Liście nie powinny być w zdecydowanie ciemniejszym kolorze?

Dziś przygotowałem 1l roztworu o prawidłowym ph = 0,5ml calmag + 2ml plagron grow. Do podlania wykorzystałem 0,5l.  

@Zielone krainyPS. Sprawdziłem w międzyczasie ph gleby i jest w prawidłowym przedziale.

2.jpg

4.jpg

Edytowane przez Newbeegrow
uzupełnienie informacji o ph gleby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr Czyli, że chyba muszę sobie odpuścić. Trzecia roślina.🤫 Masz może jakieś sugestie co mogło pójść nie tak? Temperatura utrzymywana w przedziale 22-28 stopni w pikach. Wilgotność 40-70. 

Screenshot_20220605_131917_org.openhab.habdroid.beta.jpg

Screenshot_20220605_131856_org.openhab.habdroid.beta.jpg

Edytowane przez Newbeegrow
Edycja zdjęć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Newbeegrow sproboj trzymać w 0,5-1l doniczce w lightmix na początku i przesadź do allmixa później.

Musiał Ci się mocny worek trafić bo wg mnie to popalenie nawozem. Cfl wysoko a tu takie cuda, a sam pisałeś że pH w porządku.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szwagrom farmer ze mnie żaden😂😹 Moje umiejętności umożliwiły wychowanie dwóch miniatur i jednego poparzonego karła. Niestety początek w moim wypadku okazał się ciężki. Jestem poza domem, jak wrócę wstawię zdjęcie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny po przejściach w zbyt "gorącej" glebie nie rozwinęły się prawidłowo. Ale może cokolwiek z nich jeszcze będzie. Powołując się na Wasze doświadczenie, ile orientacyjnie jej pozostało?

Screenshot_20220717_155409_com.google.android.apps.photos.jpg

Screenshot_20220717_155313_com.google.android.apps.photos.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...