Skocz do zawartości
Skyron

Czy to niedobory?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Wczoraj w nocy zauważyłem dziwne zielone plamki na kilku liściach u roślinki, na dodatek były lekko zwinięte w dół. Dzisiaj rano tak jak widać większość liści się zwinęła, są kruche. Roślinka to fotoperiod, 33 dzień wega. 3 dni temu pierwszy raz podlana nawozem bio grow w ilości 0,05ml.

Pomóżcie bo jej stan się szybko pogarsza

A0B4E792-2EAB-46B5-B228-4B4B40853C71 (1).jpeg

C9E0E736-55DF-4922-8059-3376C0C7AC6B (1).jpeg

38A34E61-381C-464D-96CF-C92731CD7A8A.jpeg

658EB6EE-55EA-48EB-AF27-669DD0DD433B.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ani sucho ani mokro, po włożeniu palca jest w sam raz

Chociaż przyznam że wodę leję dość oszczędnie, zgodnie z zasadą że lepiej przesuszyć niż przelać

Edytowane przez Skyron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie podleję ją zaraz z minimalną dawką growa, (bo ostatnie podlanie było samą wodą) I wieczorem/w nocy dam znać czy się jej polepszyło 🙂 Dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Skyron Za mało jej lejesz, ja uprawiam w donicach 8 l i na 23 dniu wega leje po 600 ml na doniczkę i taka ilość wystarcza roślinie na 2 dni na tym etapie, a zaraz będą piły po 750 ml na dzień. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za radę. Będę podlewał więcej. Podlałem jej pół litra i czekam aż odżyje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Skyron  Nie ma sprawy, pamiętaj, konopia to nie kaktus, potrzebuje wody, oczywiście w umiarkowanych ilościach, ale nie może być za sucho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem jak długo roślinie zajmie podniesienie się. Mam nadzieję że powróci do wyglądu sprzed przesuszenia 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Skyron Nic jej nie będzie, jak nie będziesz jej serwował pustynnego klimatu;) Lej wodę z wyczuciem, jak tego nie  potrafisz, to waż donice, najprostszy sposób dla nowicjuszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, tak będę robił. Obecnie roślina wygląda gorzej, liście jeszcze bardziej się wykręciły 😄 Mam nadzieję że do jutra wchłonie tą wodę i będzie wyglądała dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roślinka w ogóle się nie podniosła, gdzie czytałem że po podlaniu powinna odżyć w kilka godzin 😕 Także zaraz podlewam ją kolejną półlitrową porcją wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Skyron @Zielone krainy Ale moim zdaniem to ona nie wygląda na przesuszoną, bardziej na przelaną jakbym miał oceniać po samym wyglądzie.

@Skyron Czy mógłbyś napisać nam jak dokładnie i ile podlewałeś ostatnie 2 tygodnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Lałem niecałe 200ml codziennie.

I co prawda było to mega mało wody bo po kilku godzinach już było sucho. Dopiero przy pierwszej dawce biogrowa podlałem niecałe 300ml i zostawiłem na 2 dni. Po tym czasie liście zaczęły się delikatnie zwijać a po nocy już roślina wyglądała tak jak na zdjęciach.

Teraz niedawno jak podlałem pół litrową porcję to dopiero woda zaczęła lekko uciekać dołem donicy

Edytowane przez Skyron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Skyron Powiem ci, że nie wiem, a wagowo doniczka jak wygląda? Generalnie ja to nie jestem zwolennikiem podlewania codziennie, właśnie z tego względu, że lubię jak ziemia nasiąknie, a później przeschnie przez te 2-3 dni, więc w tym okresie leje ok 1000ml na doniczkę, i jak jest lekka co zazwyczaj zajmuje 2-3 dni wlewam następne. A jak wyglądają świeże odrosty? Bo może faktycznie dół przesuszyłeś na tyle, że się nie uratuje? To też nie tragedia tylko będziesz musiał Wega przeciągnąć i wyhodować sobie nowe liście zanim przełączysz na flo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wagowo teraz doniczka jest ciężka bo wczoraj wlecialo 500ml i dzisiaj tez 500ml

Roślinka aktualnie wygląda tak

84B0673A-4FF9-48D8-8834-CBE338E15093.jpeg

F17CFC24-81B6-438D-AD4D-1151F1FDDB1A.jpeg

470EBA3F-F060-4D35-BDFC-91BD31B1AECB.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...