Skocz do zawartości
MlodyFarmer

Led do 3 x 3 x 2 m

Rekomendowane odpowiedzi

Witam grupo,

Zrobilem sobie samemu boxa 3x3m. Pytanie jakie oświetlenie będzie odpowiednie żeby doświetlić cała powierzchnie. 
 

czy budżetowo do 6 k jest możliwość się zmieścić? 
 

 

Edytowane przez MlodyFarmer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kibic  czyli w tym wypadku 9x Mars Hydro TS 1000 150W wystarczy mi na pokrycie całej powierzchni w procesie grow i flow?

 

producent pisze ze jedna ta lampa led to 90x90

Z góry dzięki 🤟

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 x LED Phytolite Clorofilla 495W

taniej cię wyjdzie

i masz idealnie pokrycie pod 3 x 3m bo jeden taki panel przy zastosowaniu kilku równocześnie pokrywa 1,5 x 1,5 więc logiczne, że 2 takie panele dadzą 3x3

 

Phytolite to raczej dobra firma, widziałem kilka upraw losowych ziomków na forach zagranicznych i powiem, że zajebiście tam to szło

ewentualnie według mnie lepsza opcja 2 x Lumatek ZEUS 600W LED, znam stronkę gdzie jest promocja 4k za jeden taki panel (z wiadomych powodów [regulamin] nie mogę wstawić linka), czyli wyjdzie ci 8k i masz 1200W w boxie

 

na pewno nie kupowałbym 9 lamp, taka ilość przeraża i może przyciągać uwagę 😄

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@konopny_janusz Chyba zdecyduje sie na ZEUS'y tak jak mówisz.  Po krótkim namyśle to te 9 lamp to trochę przesada.  

A wentylacja jeżeli dobrze licze to tutaj: (3x3x2)   x3   x60 czyli razem 3240 m2/h. Wentylatora o takiem mocy mam szukać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20/04/2022 o 22:40, konopny_janusz napisał:

i masz idealnie pokrycie pod 3 x 3m bo jeden taki panel przy zastosowaniu kilku równocześnie pokrywa 1,5 x 1,5 więc logiczne, że 2 takie panele dadzą 3x3

Dwa takie dadzą 1.5 x 3 do 3 x 3 potrzeba 4szt 

3 x 3 to niemały pokój, to 9m2 jakby liczyć 300W na 1m2 to wychodzi 2700W    

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MlodyFarmer też dobry pomysł.Postawilbym sobie krzeselko gdzieś w środku i siedziałbym zahipnotyzowaby dźwiękiem wentylacji rozmyślając godzinami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, Lasir napisał:

Postawilbym sobie krzeselko gdzieś w środku i siedziałbym zahipnotyzowaby dźwiękiem wentylacji rozmyślając godzinami 🙂

Tak? Nie miałbyś czasu na rozmyślanie, godzinami to byś obsługiwał te rośliny.😁  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 hours ago, Ważniak said:

Dwa takie dadzą 1.5 x 3 do 3 x 3 potrzeba 4szt 

3 x 3 to niemały pokój, to 9m2 jakby liczyć 300W na 1m2 to wychodzi 2700W    

 

obraz.png.a103c5ede2b695fe020d917039326d4d.png

ale zauważ, że może zagrodzić sobie tam gdzie są X i stykną mu dwa panele : D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@konopny_janusz Gdzieś musi chodzić w takim pomieszczeniu, ale wydaje mi się że nawet jakby to były dwie 600 to będzie mało, samo to jaką odległość musi pokonać światło. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MlodyFarmer  przy takiej powierzchni zastanów się nad tanim klimatyzatorem i co2. Ja właśnie jestem w trakcie składania zestawu na 6m2, 3x2 m na 2x lumatek zeus 465 pro i z wcześniejszych upraw lumatek ATS 300w i hps 600w. Zastanów się również jak będziesz je później podlewać, bo będzie ciężko jak zrobi się Mega busz, ja zdecydowałem się na autopods 15l i zbiornik 100l. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej jakieś dobre Clu048 na meanwell ? 1900-2100w by spokojnie tam latało. 

9m2 to jednak sporą powierzchnia do oświetlenia.

10x clu048 200w 

10x ELG-200-... Tu odpowiedni do napięcia diod zasilacz.

Chłodzenie aktywne na 12v do każdej i baja.

Edytowane przez Udyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...