Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

I takie zapytanie czy klony które ukożeniły sie po dwóch  tygodnich  mimo użycia chormonów warto sadzić? Czy lepsze bendą te które ukożeniły sie po tygodniu czy bez znaczenia, lada dzień utwoże nową fotolerke  musze wiedzieć czy to ma sens jako że  z klonami mam niewielkie doświadczenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Adrianosik napisał:

I takie zapytanie czy klony które ukożeniły sie po dwóch  tygodnich  mimo użycia chormonów warto sadzić? Czy lepsze bendą te które ukożeniły sie po tygodniu czy bez znaczenia, lada dzień utwoże nową fotolerke  musze wiedzieć czy to ma sens jako że  z klonami mam niewielkie doświadczenie

jak to klony z jednej rośliny to bez znaczenia, powinny rosnąć tak samo

2 godziny temu, Adrianosik napisał:

Elo wydaje mi sie że rośina nie bardzo reaguje na nowe środowisko   może pożywka jej nie smakuje.? Gdyż pożywka jest przeznaczona dla starszych roślin może światło zbyt mocne? Lub po prostu jescze zbyt wcześnie by oceniać,  bo wszystkie inne parametry w pożadku  wydaje mi sie że konopia nieco pobladła kożonki zapuśćła głębiej nie idzie lekko wyciągnonć tej wełny jakieś porady?

ale co to klon ? czego on kwitnie 😄 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elo  klony  wyraźnie rosną  i kwitną nie wiem czego mam sie spodziewać po monstercropingu ja ko że to mój pierwszy raz, widze że jest to całkiem inny rodzaj rośnięcia niż z pestki, za pewne roślinki sie troche postresowały gdyż temp w boxie była zbyt niska przez pare nocy ale żyją i rosną

16494915493235825251571265439351.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Adrianosik to jak Ty chcesz mieć dużo kwiatów jak od razu kwitną ?

Klony w dalszym ciągu trzyma się 18/6 albo i 24/0 do czasu ukorzenienia. Tak będziesz mieć po 5 g ze sztuki przy tylu watach.

Dopiero jak je odpowiednio po siatce rozciagniesz to na 12/12 dajesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr zapełniłem nimi pustą przestrzeń w boxie, to dla zabawy, w boxie mam już  dwie duże rośline ona wymagają12/12  pierwszy raz w tym boxie choduje  więc  posadziłem  tylko dwie na prube  reszta to klony dla zapełnienia miejsca mam tam 8 doniczek szkoda było by miejsce sie marnowało, równolegle prowadze drugą fotolerke tam ustawiłem 18/6. I czekam aż rośliny  zapełnią siatke w większość,   

Tutaj roślina docelowa lecz na nią nie prowadze fotolerki

16495743364512340689711998452104.jpg

16495744028158917536572400610375.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ważniak no i tu jest  minus posiadania takiego boxa bo  weg  trwał 2-mc   ta roślina miała dobre geny druga posadzona w tym samym czasie  zdążyła jedynie sidke do połowy zarosnąnć, z tego wnioski są takie  że ten box jest najoptymalniejszy do klonów 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Adrianosik Tu koleś na forum pokazywał takiego wertykalnego boxa to miał kilka donic na różnej wysokości i rośliny na siebie zachodziły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ważniak @Ważniak @Ważniak @Ważniak w boxie jest miejsce na takich 7 jeszcze;) tak to jest jedna roślinka, jeszcze jedna kwestia że tutaj na powieszchni boxa 0,74m²   rośliny mają  łączną powieschnie do wzrostu  1,75m² dlatego też potrzebują więcej czasu do zapełnienia takiej powieszchni, 

2 minuty temu, Ważniak napisał:

@Adrianosik Tu koleś na forum pokazywał takiego wertykalnego boxa to miał kilka donic na różnej wysokości i rośliny na siebie zachodziły.

 Prubowałem takiej chodowli nawet skonstruowałem boxa do tego przeznaczonego  ale   wiele żeczy mi w nim nie pasowało, myśle że ten box jest lepszy z wielu powoduw:)  chciałbym wspomnieć też że na tego boxa dostałem PATENT  dwa tygodnie temu ::)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Adrianosik

20220324_175730.jpg

Nie bardzo rozumiem co to są te podesty na te rośliny i dlaczego są zaślepione, co to są autopoty?

Dlaczego są tak wysoko jak na nich położysz roślinę to dojdzie jeszcze wysokość doniczki, czy to jest regulowane? Bo widzę roślina z lewej jest niżej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Ważniak napisał:

@Adrianosik

20220324_175730.jpg

Nie bardzo rozumiem co to są te podesty na te rośliny i dlaczego są zaślepione, co to są autopoty?

Dlaczego są tak wysoko jak na nich położysz roślinę to dojdzie jeszcze wysokość doniczki, czy to jest regulowane? Bo widzę roślina z lewej jest niżej. 

A więc tak  otwory doniczkowe są na tej samej wysokość  za to rośliny byly sadzone w różnym czasie z tąd ta różnica w położeniu to pomarańczowe to donica w której znajduje sie keramzyt   rośliny wkłada sie od boku doniczki  góra doniczki jest zaślepiona i posiada podwujne dno oddalone od siebie o pare cm dróga część jest połączona z pierwsza i jest dziurkowana po to by woda  która dostaje sie  do donicy przez wężyk  od góry była rozprowadzana równo po całej powieszchni doniczki woda przepływa po doniczce nadmiar spływa do podstawki pod doniczką z podstawki jest odprowadzana grawitacyjnie do zbiornika na pożywke w którym znajduje sie gżałka napowietrzacz i pompa wody. Regulowana jest  zarówka górna i dolna. Doniczki sa nieregulowane jak i siatka do treningu nie jest regulowana 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Adrianosik Ciekawy projekt. Ja bym chciał zobaczyć tą roślinę z tyłu ona się tak na dziko rozrastała czy odcinałeś jakieś odgałęzienia? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ważniak oczywiśće że trening jest absolutnie wymagany!  Przynajmniej połowa odgałęźeń została usunęta  teraz wiem że i tak  za dużo odgałęźeń zostało, roślina powinna przylegać do siatki treningowej nie udało mi sie teraz tego osiągnonć  następnym razem  będzie lepiej

16495834700159192525740625329629.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Adrianosik Według mnie to w połowie boxa powinna wyrastać kolejna roślina, skróciłby ci się czas wegetacji, a jak masz cały czas przepływ wody to spokojnie dałoby się tak zrobić.

Nie podoba mi się to że te doniczki są tak daleko od krawędzi boxa, powinny być bliżej ściany, wtedy być może weszłoby jeszcze więcej roślin.

A jaką średnicę ma ta siatka, tak na oko wygląda mi na 50cm, to wychodziłoby po 25cm między siatką a ścianą boxa, ja bym tam zrobił 20cm albo mniej, tak żeby wyszła większa średnica siatki, i tak roślina wychodzi zaraz przy siatce.

A jaki masz dostęp do zbiornika z pożywką, tylko od dołu? Sam szyłeś tego boxa?      

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...