Skocz do zawartości
zbyś123

jaka odmiana najlepsza pod względem zbioru

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zielone krainy

@Tomaszszym  Wykręcisz więcej, byle tylko działać z dobrym pomyślunkiem, jak mawiają amerykanie "sky is the limit".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@konopny_janusz a plon? wysokość sama w sobie jest wręcz wadą jak nie idzie w parze z dużym plonem

@mirecki co można zrobić by zmaksymalizować plon? poza treningiem bo chyba wszystkie bede robic jakie są

 

@mirecki a o co chodziło ci z tym dołem na 200l? strefa korzenna wpływa na plony?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, zbyś123 napisał:

strefa korzenna wpływa na plony?

No przecież to najważniejsza rzecz zaraz po słońcu, to co Klaus Korner pokazywał tajemniczą metodę gdzie jedno drzewo miało koło metra a drugie ze trzy jak co nie pomieszałem.

To ta metoda elektrokultywacji polegała na wykopaniu doła i tak sobie myślę nie trzeba żadnej elektrokultywacji bo jak na jałowym polu wykopiesz doła 200l i zasypiesz bogatą w minerały ziemią to taka sama różnica będzie. 

@zbyś123 A co do marichuany powinieneś już sadzić w boxie i jak się zrobi cieplej to przesadzić i wtedy jeszcze większy wynik moźna osiągnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zbyś123 im większe korzenie tym większe plony, im masz lepszą glebę tym masz mniej problemów z rośliną a i na plonie się to później odbija. 

@Ważniak ma rację, jeśli masz możliwość to już możesz zacząć w boxie, ja zaczynam gdzieś na początku maja w foliaku i takie 2-3 tygodniowe na docelowego spota ( praca nie pozwoli w tym roku na rozpoczęcie w boxie a szkoda :(  ). 

Na początku maja mam plan iść i wzmocnić spota - mączka bazaltowa,, guano i docelowo przed posadzeniem astavit (mam nadzieję że nie przesadzę bo to pierwsze moje tak bogate połączenie, nie wspominając już o końskim oborniku 😁). W kwietniu zacznę robić gnojowice z pokrzyw, a na flo to się pomyśli (być może na samym pk polecę ewentualnie z foxfarm coś poleci). Oczywiście hesi super vit towarzyszyć mi będzie od początku aż do samego końca, canna cure też znajdzie swoje zastosowanie. Z treningów to planuje fim zrobić i pewnie lst ale kusi mnie też lolipoping, zobaczymy. Cropping też wleci a pod koniec super cropping. Taki wstępny plan mam. W maju rozpocznę już kolejną fotorelke i w tedy się wyklaruje na co się ostatecznie zdecyduje. Na ten moment brakuje mi tylko astavitu i oczywiście tego co najważniejsze czyli nasion ale na to mam czas jeszcze 😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mirecki  z tego co pamiętam masz dużą rękę (garść) 😉 uważaj z połączeniem tego astvitu (każdemu polecam stosować szczególnie na outdoor, zajrzyjcie na ich stronę, polski produkt) i guano (z czego bierzesz?). Ja co prawda, teraz w 12l to mam i trochę liście mi sygnalizowały że chyba mają za dużo tego fosforu. Z rozwagą podejdź do tematu, zawsze możesz podsypać. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mirecki  luzik, ja też na następny raz w namiocie już zrobię to bardziej z wyczuciem. Na razie widzę dwa błędy, które jakoś wypłynęły na gorszy rozwój niż oczekiwałem - za dużo wermikompostu i właśnie fosforu pod postacią astvitu i guanokalong. Mam nadzieję, że kolejna uprawa będzie tą idealną 😅 miała być ta, ale za bogata się okazała 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mirecki ja to zazdroszczę Ci outdoor, miejsca mam, wystarczyłoby je raz przekopać i podsypac je czym trzeba, pestki są, ale mogę mieć ciężko z czasem na to. Najwyżej zrobię na wariata🤦‍♂️ jak będziesz chciał płynny to nie jest to samo co ten sypki magiczny proszek, widziałeś to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Andi dolomit mam na spocie cały rok (mam opakowania hermetyczne więc wilgoci się nie obawiam przy przechowywaniu). 

@grolsch3 tzn ja to chciałem potraktować jako "booster" dla krzaczków na start. U mnie z czasem też tak o ale raz na 1,5-2 tygodnie czas się znajdzie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mirecki nie wiem czy się zrozumieliśmy 😁 astvit w proszku to co innego niż astvit z butelki.
Ten sypki też możesz rozpuścić i on ma wszystko co trzeba, a ten płynny to nic innego jak biohumus 😉 najlepiej ten sypki sypnac, działa też trochę mikoryzowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, grolsch3 napisał:

Dążę do ideału stworzenia mieszanki, że tylko będę lał wodę, ale to długa droga 🖐️

No dobra ziemia tak ma, wystarczy przesadzać roślinę co jakiś czas do większej doniczki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...