Skocz do zawartości
MatiMati98

problem z kwitnieniem

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, automat 57 dzień roślinka pomalutku pnie się ku górze ale nie widzę by topy się zbijały tzn. preflowery nie stają się twardsze a tylko rosną. U innych widziałem że w 56 dniu to już mają topy u mnie biały kwiatostan.

W teorii powinna zbiory od nasiona 70 dni ale topów brak :(

Dopiero gdzieś od 10dni udało mi się ogarnąć pH ziemi. Może to być problem z topami?

Jak będę w domu podrzucę zdjęcia a na razie jestem ciekaw waszego zdania na ten moment.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że proces kwitnienia musi mieć czas ale martwiło mnie to czy nie idzie to aż za wolno. Rozumiem fakt że czas do zbioru podany przez producenta jest orientacyjny ale z jednej strony w teorii do zbioru za 14 dni a z drugiej to nie przypomina topów jak u innych w 56 dniu, a że jest to pierwsza uprawa to zastanawiało mnie czy wszystko git z roślinką. Czyli jeszcze nabierze kształtów topów i twardości? Mam lać jeszcze nawozy czy już zaprzestać? Pozdro

@Udyr @Tester przy okazji co mogą oznaczać takie liście? Jest ich parę na całą roślinę

IMG20220304150437.jpg

IMG20220304150432.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm 🤔 a co z tzw. szybkimi automatami przy których producenci deklarują gotowość od zasiania do zbiorów w 60dni? I dlaczego podają takie dane jak przy moim automacie gotowość w 70dni skoro realnie jest w 90? Rozumiem margines błędu/średnią ale 20dni to już trochę duży rozrzut? Z czego to wynika? Pozdro

@doominik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MatiMati98 definicyjnie promocja sprzedaży umożliwia producentom zachęcanie ludzi do zakupu takimi opisami. A że jest to roślina i narażenie na niedobory i inne problemy wydłuża czas do zbiorów, to nie biorą odpowiedzialności że nie doszła w tyle czasu ile ma podane 🙂

W skrócie - ładnie to wygląda na papierze, ch... Się ma zazwyczaj do realiów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Udyr Czyli to normalne że w 70dni nie dojdzie? A tobie też zdażają się opóźnienia w zbiorach niż te podane przez producenta? A jak tak to możesz określić jakie mniej więcej te opóźnienie? Byłbym wdzięczny i dzięki wielkie

Edytowane przez MatiMati98

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MatiMati98 lupa i sprawdzanie z bliska trichomów. Nie da się na oko ocenić ile się straciło. Nie sugeruj się liczbami, szkoda nerwów.

Może kwitnąć tydzień dłużej niż podane jak i 3-4 tyg więcej jak coś pójdzie nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr @doominik Panowie nie smućcie mnie.Wlaśnie wykiełkowaly mi te szybkie AK.Ja licze, że wyjdzie w te 70 dni ;).Udyr Twój AK chyba skonczył blisko tych deklarowanych przez producenta terminów.

@Udyr sorry to nie u Ciebie było ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lasir sorry mordo że jestem początkującym i zadałem pytanie w kategorii początkujący>zadaj pytanie. Ty pewnie całą wiedzę wyssałeś z mlekiem matki niestety ja dopiero muszę się dowiedzieć od kogoś :D pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MatiMati98 ale przecież nie piłem do Ciebie ;).Fakt, że moja mama poł życia w ogrodzie przesiedziała dużo mi pomógł na starcie ;) Ja sam licze na zbiory za te 70 dni :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@MatiMati98 @Lasir ja najszybsze jakie miałem to te quick one od rqs i tam jakoś 60 dni chyba podają, to u mnie były gdzieś w 80. 

Te czasy podawane to jakby liczyć od pojawienia się pierwszych liści właściwych to wczesnej kosy to może. Tyle, że jak się potrzyma się roślinę do końca, jak już jest ładnie bursztynowo, to będzie i 25% więcej wagowo-ja to liczę z punktu widzenia sprzedaży, bo dla siebie to wiadomo, że jedni wolą bursztyn, a inni wolą mleczko.

Inna sprawa, że przy 10 roślinach tego samego gatunku to na koniec może być spokojnie 2 tygodnie różnicy w tempie dojrzewania między nimi 

Edytowane przez doominik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@doominik chciałem je kupić ale mało thc mają.Ja się śmieję, wiadomo że mało prawdopodobne żeby amator uprawił to  tak szybko.Ale spróbować muszę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lasir rozumiem, nie chodzi mi o szybkie uzyskanie materiału a żeby to wyszło, bo 56dni trochę szkoda było by gdyby roślinka nie wypaliła a martwiło mnie to bardzo że różni się od tego co inni mają i tak to roślinka typu "żeby nabrać doświadczenie"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MatiMati98 Jak to Twój pierwszy raz to może być ciężko.W złą stronę poszedłeś.Na szybkim auto nie nabierzesz doświadczenia bo już go powinieneś mieć jak takie nasiona wybierasz. Nie ma czasu na błedy w trybie F1.Posadź pełnosezonówkę i obserwuj.

Aha, wiedzę musisz posiąść sam.U ludzi doświadczenia szukaj :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...