Skocz do zawartości
mojojojo

Plamki na liściach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , 3 dni temu zaczęły sie pojawiać plamki na liściach. Są koloru czerwono-rudego. Czy to niedobór jakiś składników odżywczych (może miedź?)
Sadzonki mają 13 dni. Lampa sanlight qw5 gen2.1 / temp 22-23C / temp wody 19-21C / ec 0,6-0,7 (grow/enzymy+ cos na korzenie) / ph 5,5 / filtr węglowy / wilgotność 60-70% / jest pompa/filtr, bąbelki są.
Proszę o opinię. Z góry dziękuję.

20220211_222406189_11zon.jpg

20220211_222415483_11zon.jpg

20220211_222509584_11zon.jpg

20220211_165713135_11zon.jpg

20220211_222410956_11zon.jpg

20220211_222430890_11zon.jpg

20220211_165743478_11zon.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Szym napisał:

@mojojojo a to nie kapneło przypadkiem coś Ci na liście ?

na raczej  nie. no bo co by mogło kapnąc..... Czy na cos to ci wygląda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Udyr napisał:

@mojojojo Przejmujesz się pierwszym liściem który i tak zdechnie ?

Przejmuje sie plamkami o których pisałem, i których jest coraz więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Udyr napisał:

@mojojojo może te 5,5 pH już jest zbyt nisko na ten okres życia. Nie wiem, snuje przypuszczenia.

Nie bawię się w hydro więc nie sugeruj się tym co próbuje wywnioskować.

ph jest na pewno ok. 5,4-5,4 teraz mierzyłem (tyle winno byc )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 góra gorsza trochę

i niektóre od kilku dni wyglądaja jakby nie rosły wogóle

bo to nie może byc wina za mocnego światła ??? pytam tylko...(pytam o plamy, nie wzrost)

Edytowane przez mojojojo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale pytasz o plamy, a plamy nie są powodem. Chcemy pomóc, a tutaj chociaż Ci ktoś odpisuje... Tak, jest to powód za mocnego światła. Są wyżej i potrzebują więcej wartości odżywczych bo dostają po dupie natężeniem. Pierwsze zdjęcie jest na to dowodem. Zobacz jak końcówki liści Ci się zawijają do góry. Taka łódka z liścia to znak, że światło jest za mocne. A jest to zdjęcie rośliny z górnych partii. Nie wiem na jakiej zasadzie działa Ci przepływ wody (wartości odżywczych) w tej konstrukcji (tak ogólnie to ciekawa sprawa fajnie jakbyś jechał z fr to z chęcią bym podglądał). Na początku myślałem, że może góra zabiera więcej i doły są w gorszej kondycji (jeśli system jest ze sobą połączony). Ale najwidoczniej jest na odwrót. Albo jeszcze coś innego. 

Tak ogólnie to nie wiem czy 5.4 czy 5.5 w hydro jest optymalne do wchłaniania wapnia i magnezu. A że oba są potrzebne w procesie fotosyntezy to myślę, że tutaj leży problem. Więcej światła, więcej jedzą, więcej potrzebują. Nie ma to to pokazują. 

Tak BTW, dobre łodygi, więc tutaj problem może być głównie przez blokowanie wchłaniania, a nie brak wartości. Zobaczymy co na to inni. 

Koledzy robią hydro, będą mieli czas i ochotę to może spojrzą swym bardziej doświadczonym okiem. Sorry za oznaczenie, ale warto pomagać 😁

@doominik @Dobry_Człowiek!

Edytowane przez grolsch3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, światło było na 70% teraz, zmieniam na 40%. Odległość od sadzonek była 70cm i zostanie na razie. Czy mogę tu wstawić link ze strony chłopaków,(twórców instalacji) z filmikiem jak działa to hydro? -      Fr- myślałem o tym , mam zdjęcia wsteczne, wszystko dokumentuję. Myślę , że nie mam wyjścia i choć zrobiłem wcześniej na tym hydro niezły plon,(ale na klonach- wiem że to zupełnie inna bajka), to będę potrzebował waszej pomocy.  Postaram się zacząć Fr w ten weekand, może nawet dziś wieczorem. Zapraszam i proszę o opinię. Dziękuję za odp. 

link wstawie jak fr zacznę, tylko moderatora zapytam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...