Skocz do zawartości
mojojojo

POMOCY NIE WIEM CO SIĘ DZIEJĘ

Rekomendowane odpowiedzi

jak masz ec 0.4 wody to od startu 0.9 powinna dostawac myślałam ze ec masz 0.0 wody bo przy hydro powinna byc osmoza 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, mojojojo napisał:

@Udyr rozumiem, ale chodzi mi o sam kolor liści i zawijanie sie ich do góry lekko. Czego to może być oznaka? niedoborów?, przenawożenia? a może ph?

Zwijanie się do góry takie jak na zdjęciu to chyba od światła, za mocno i za blisko. U mnie tak wyglądało. Ogólnie oprócz jednej to stan wizualnie nie jest zły. Ta najgorsza to może po prostu genetycznie uszkodzona. Co do ec w hydro to koleżanki i koledzy wyżej chyba dobrze radzą. Nie poddawaj się 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Rózyczki :    była, ale własnie wtedy zaczęły się problemy

Edytowane przez mojojojo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja robie tak przy 0ec wody 0.6 start w 2 tyg 0.9 i tak w 4 tyg 1.1

i te ec trzymam az do 2tyg flo jak juz zaczynam podawac boost to 1.4 i w 5tyg flo 1.6 jak juz podaje pk 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, grolsch3 napisał:

Zwijanie się do góry takie jak na zdjęciu to chyba od światła, za mocno i za blisko. U mnie tak wyglądało. Ogólnie oprócz jednej to stan wizualnie nie jest zły. Ta najgorsza to może po prostu genetycznie uszkodzona. Co do ec w hydro to koleżanki i koledzy wyżej chyba dobrze radzą. Nie poddawaj się 😉

Światło mam dość mocne fakt ale jest ustawione na 60 cm+ od roślin/ stan niezły bo mam telefon dobry i mi dobre foty robi. Oklapły strasznie tracą kolor, i liście zawijają sie troszkę do góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dzisiaj 0:00, przesunąłem sadzonki na odległość 70cm, zmniejszyłem moc światła o 50% , a EC ustawiłem na poziomie 1.1. Obniżyłem też temperaturę z 25-6 na 22-3C. i  Roślinki nabierają odpowiedniego zielonego koloru. Wracają do normalnego wyglądu. Żółte miejsca powoli zielenieją , a lekko zawinięte listki sie prostują.  Z Ph zaś. z tego co widzę muszę "walczyć" (obniżać), co 2-3 dni, nie wiem czemu rośnie. Filtr jest, bąbelki są.

W każdym razie, Dziękuję wszystkim za pomoc. Wszystko idzie w dobra stronę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...