Skocz do zawartości
mojojojo

POMOCY NIE WIEM CO SIĘ DZIEJĘ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem amatorem, złapałem sie za hydro,. W każdym razie proszę o pomoc. Od dwóch dni listki stały sie jakby przesuszone, jasnozielone, i zawijają sie lekko do góry. Roślinki tracą kolor i siłę. Sadzonki mają 7 i pół dnia. Lampa Led 205W qw5 Sanlight. Wilgotność staram się utrzymywać na poziomie 65-70% , ec 0,58-0,61 ( raz przez noc było 0,7) , dwa dni temu przeszedłem na wodę destylowaną, używam nawozów Adwenced Hydroponics of Holland- Grow/Micro/Bloom/troche enzymów/+cos na kożenie. W zasadzie to wtedy gdy przeszedłem na destylowana wszystko sie zaczęło.(choć nie jestem, pewien na 100% czy to ma coś do tego). ph na początku było wysokie, za wysokie do hydro z tego co wiem (6,5ph) dzisiaj zdjąłem na 5,6-5,8ph, ale widzę, że jest bez zmian a nawet coraz gorzej.
Pomocy, wysyłam zdjęcia.
z góry dziekuję.

20220205_110908952_optimized.jpg

20220205_132226525_optimized.jpg

20220205_132249508_optimized.jpg

jak widać listki zawijają się do góry jakby przysychały, może niedobór czegoś, albo czegoś za dużo. Nie wiem Dżizzza, pomóżcie proszę !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

60-70%

@Udyr @Udyr Dwa dni temu  wyglądały niebo lepiej. Martwię się bardzo, tak sie napracowałem, bez kitu.... Jest coraz gorzej wydaje mi się, coraz bardziej sie liście zawijają.  Pomocy , proszę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr rozumiem, ale chodzi mi o sam kolor liści i zawijanie sie ich do góry lekko. Czego to może być oznaka? niedoborów?, przenawożenia? a może ph?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mojojojo to ma być hydro ? gdzie masz kamienie do napowietrzania gdzie masz przykrycie tafli wody ? 

korzeń nie może dostawac światła i plywac sobie w wodzie tak o 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie o hydro tu mowa, ale zobacz jak wygl;ąda. hydro.thumb.jpg.85737ab24521d25bf41e8c01b7ed617b.jpg

reasumując. Urządzenie jest sprawdzone i super. Pytam o to co się dzieje z sadzonkami, skąd ten jasnozielony kolor, skąd liście zawijające sie w górę i przeschnięte.

Nie chcę sie kłócić, czy dyskutować, chcę rozwiązać problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie@mojojojo to co pokazałeś to jest dobre dla małych roślin:) na mieście z tego zrobili taką rozsadę na ścianie przy MJ będziesz mieć kłopoty... liście a dokładniej rogi zwijają się od gorąca a żółte robią się bo nie mają wartości odżywczych tych minimalnych przynajmniej lub chloroza .kolejną kwestią korzonki musza być zakryte i wodę się napowietrza aby utrzymywała ustawione pH oraz aby się korzonki nie udusily a te twoje stojące w wodzie w dodatku w korkach ciągle są przelane zaraz ci korzeń zgnilizna chwyci jak już nie zaczęła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mojojojo mi to wyglada na przelanie a jak sie zawijaja to lampa za nisko ec jest odpowiednie wiec to nie jest od braku nawozówn

jakie masz ec wody bo to tez wazne

ale nie wygladaja mi na to zeby mialy za duzo swiatla sodzac po zdj

te koncowki nie sa grozne nic im nie bedzie od tego to nie jest przyczyna

ten system powinien miec napowietrzanie wody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po drugie to na czym wyrosło to torf, który zostanie do końca, zajrzałem do środka torfu u  jednej z roslin, korzenie wyglądają pieknie. 

ec mam 0,6, nic nawozów nie dawałem ,zmieniłem na kranówkę (0,4) i ph minus dał mi 0,2ec . Nic nawozów nie dodawałem teraz. Gdzie indziej mi piszą , żebym ec dał 1,3  - dla mnie to dużo... wypowie sie ktoś o ec 0,3 dla tygodniowej sadzonki w hydro?

 

1,3 ec nie 0,3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kibic 7 dni ma i w hydro, jesteś tego pewien 1, 5?

 

źródła które znalazłem przedstawiały mi ową tabelę: 

 

więc gdyby uwzględnić tabelę i to co piszesz , róznice są kolosalne 

ddd.jpg

Edytowane przez mojojojo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...