Skocz do zawartości
Defcha

Waporyzator jak działa?(problem)

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. 

Zaczynam przygodę z suszem cbd. Znalazłem waporyzator Holistical One (kupiłem razem z filtrem wodnym). Moje pytanie jest takie. Jak to ma w końcu działać. Wszędzie pisze że waporyzatory tylko podgrzewają susz a nie spalają go. Jednak po skorzystaniu kiedy chciałem opróżnić waporyzator ze zużytego suszu zastałem go spalony na węgiel. Mimo filtru wodnego coś czułem że para jest dość ostra (w promowaniu ze zwykłego, prostego bonga za 50 złotych nie było takiego efektu).

Problem dodatkowy o którym chciałem wspomnieć to jest coś o czym nie ma nigdzie na internecie. Mianowicie waporyzator grzeje ale nie pokazuje ile czasu zostało do końca sesji ani wzrostu temperatury (wskaźnik stoi na 27 stopniach a minut im na 4min mimo że jest już nagrzany i dym zaczyna się sam wydobywać z ustnika). Po 2 minutach nagle pojawia się komunikat "short circuit" I urządzenie się wyłącza. Napisałem do supportu ale jest święto a ja nie wiem czy mogę bezpiecznie korzystać z tego waporyzatora.

Bardzo proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Defcha cos musiałeś pokręcić, przeglądam tego wapka o tym Mowisz?

Screenshot_20220106-154110_Chrome.jpg

@Defcha

to wideo wyjasni Ci podstawowe zagadnienia. Co do tej pary ostrej pewnie uzyłeś przyciusku do temperatury 255 to jest temperatura koncentratów. 

Na filmie widać ze wszystko działa plynna regulacja temperatury moc przeplywu powietrza, jest tez szansa ze poprostu urządzenie jest wadliwe i musisz fo zareklamować jesli nie działa jak na poradniku. Jesli palisz cibidibi to musisz wiedzieć ze ten cannabinol zaczyna wrzeć chyba w 160 stopniach, nie wyzej bo z konopi siewnych nic oprocz tego cibidi nie wysusisz.

Ja zaczynam sesje 170 i co któryś buch podnosze temperature 181 185( niskie temperatury działają psychoaktywnie powyżej 190 zaczyna sie robic faza kanapowa) kończy sie sesja 5min trochę przemieszam "cybuszek" i druga sesja 201 205 211 o finalnie 220mowomy tu o normalnej baczce, obejrzyj poradnik, nie syp tam uj wie ile nie ubijaj. Jesli tu nic nie zdziałasz zostaje gwarancja. 

Btw zaden wapek nie grzeje w 27°c no intrzeba nauczyć sie z tefo palić 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Defcha napisał:

 

Problem dodatkowy o którym chciałem wspomnieć to jest coś o czym nie ma nigdzie na internecie. Mianowicie waporyzator grzeje ale nie pokazuje ile czasu zostało do końca sesji ani wzrostu temperatury (wskaźnik stoi na 27 stopniach a minut im na 4min mimo że jest już nagrzany i dym zaczyna się sam wydobywać z ustnika). Po 2 minutach nagle pojawia się komunikat "short circuit" I

@Defcha mialem beke ze moze naklejki nie zdjąłeś😁

Ale przeczytałem dokladnie twoj post i "short circiuit" w englijskim oznacza zwarcie. 

Nie pal z tego bo sie potrujesz jeszcze, odsyłaj to spowrotem,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ArteK

19 godzin temu, ArteK napisał:

@Defcha cos musiałeś pokręcić, przeglądam tego wapka o tym Mowisz?

Screenshot_20220106-154110_Chrome.jpg

@Defcha

to wideo wyjasni Ci podstawowe zagadnienia. Co do tej pary ostrej pewnie uzyłeś przyciusku do temperatury 255 to jest temperatura koncentratów. 

Na filmie widać ze wszystko działa plynna regulacja temperatury moc przeplywu powietrza, jest tez szansa ze poprostu urządzenie jest wadliwe i musisz fo zareklamować jesli nie działa jak na poradniku. Jesli palisz cibidibi to musisz wiedzieć ze ten cannabinol zaczyna wrzeć chyba w 160 stopniach, nie wyzej bo z konopi siewnych nic oprocz tego cibidi nie wysusisz.

Ja zaczynam sesje 170 i co któryś buch podnosze temperature 181 185( niskie temperatury działają psychoaktywnie powyżej 190 zaczyna sie robic faza kanapowa) kończy sie sesja 5min trochę przemieszam "cybuszek" i druga sesja 201 205 211 o finalnie 220mowomy tu o normalnej baczce, obejrzyj poradnik, nie syp tam uj wie ile nie ubijaj. Jesli tu nic nie zdziałasz zostaje gwarancja. 

Btw zaden wapek nie grzeje w 27°c no intrzeba nauczyć sie z tefo palić 😉

Temperature miałem ustawiona na 180 stopni. Podobno optymalna dla suszu cbd ale nie wiem na ile to prawdziwa informacja. Wskaźnik temperatury ten który wskazuje ile się nagrzalo stał na 27 stopniach mimo że komora się nagrzewała bo czuć było pod palcami w górnej części waporyzatora że jest ciepła. 

Wsypalem rozdrobniony susz bez ubijania. Około połowy pojemności. Mam też ten filtr wodny z przejściówką więc włożyłem nagrzany waporyzer do filtra i po zaciągnięciu efekty były kiepskie jeśli chodzi o jakość dymu no i po minucie czy 2 walnął short circuit I się wyłączył. Odliczanie czasu sesji też nie działało. Napisałem do supportu więc będę reklamować ale się zastanawiam czy nie zwrócić i nie kupić np. Fenixa mini który chyba jest dłużej na rynku i bardziej sprawdzony. Ogólnie to próbowałem przez sam filtr wodny wczoraj pociągnąć ale nie jest to najczystszy sposób zażywania cbd więc zależy mi na waporyzatorze żeby sobie płuc nie zasmolic.

@konopny_janusz trochę dziwne zachowanie. Szczegolnie że za każdym razem się to działo od nowości. Zrobiłem tak jak w instrukcji na początek. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@konopny_janusz Mordeczko ale to chyba podstawa dla reklamacji, Ty bardziej znaju z elektroniki, ja bym z takiego wapka nie palił. Tu masz takie wskazówki na kazdego dana temperatura oddziałowuje inaczej. Zalezy to od tolerancji na cibidibi/THC, ile lat palisz, jaki staf palisz, kondycja fizycyczna, tryb zyciaScreenshot_20220107-171225_Chrome.thumb.jpg.e1aa5e2027069f281ed9f9c5215cb960.jpg

Screenshot_20220107-171302_Chrome.jpg

@Defcha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ArteK to czemu @Zielone krainy ustawia na wapku 210 stopni : D

ja myślałem że to taka temperatura powinna być i na tym sobie wapuje

jak za długo wapuje na tej temperaturze to temat się robi czarnawy trochę 😄

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@konopny_janusz ja Mordeczko zaczynam od 174 dwa buszki 181-185 dokańczam pierwszą sesje do max 190C druga sesja

191 buszek 200 buszek 210 i przed samym końcem drugiej sesji 219-220 ze dwa buchy, narqzie taki schemat mam, ale badam caly czas. Lubie ten haj do 170-185C taki fajny bardziej psychiczny.

Ja z waporyzacji nie chce haju jak po bongu czy lolku. 

Ma byc inaczej. A @Zielone krainy leci w takiej temp bo pewnie ta mu najbardziej odpowiada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@konopny_janusz nie musi być widoczna para zeby cannabinole zaczęły działać. Wez sobie np zrob 175 wolny buszek, para praktycznie zerowa ale za to magia smaku i terpenów i daj znać jak odczucia 😉 wydaje mi sie ze te 210 to taka temperatura porównywalna do zwyklego palenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@konopny_janusz to nie kwestia oszczędnosci, Ja tu sie dziele swojimi doświadczeniami, kupilem to po to zeby sie bawić eksperymentować, troche zdrowie poprawić bo tyle lat czystej smoły w płuco.

Jak pisałem wczesniej nizszy zakres temp waporyzacji działa bardziej psychoaktywnie i psychicznie.

Nie naskakuj na mnie Mordeczko ja nic w złej wierze nie pisze. Smutno mi zrobiłes 😞

ze @Zielone krainy jest kot to chyba wie każdy kto obejrzał jego jedną fotorelacje czy zamienił kilka zdań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ArteK @konopny_janusz Dzięki za info. Na 100% reklamuję waporyzator. Po tamtych zaciągnięciach gdzie nie było tego dużo to głowa mnie przez 2 godziny bolała i czułem się tak sobie. Tak więc nie będę ryzykować. Dam znać jak mi wymienią i czy wszystko działa. @konopny_janusz jeszcze jedno pytanie. Używam filtra wodnego z CBDremedium z tą przejsciówką. Zdarzyło Ci się korzystać? Do tego filtra ten waporyzer normalnie trzeba do góry nogami trzymać czy może jeszcze jakieś akcesorium do tego jest (rurka czy coś)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Defcha  ja mam całkiem inny waporyzator. Dokładnie ten: https://www.storz-bickel.com/en/catalog/product/view/id/613 więc za bardzo ci nie doradzę

@ArteK nawet nie wiedziałem że naskakuje na ciebie, nic złego nie napisałem no ale spoko 😄 haha

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@konopny_janusz @ArteK  Ziomki, ja nie jestem wyrocznią, ja tylko stwierdziłem kiedyś w kwestii moich własnych upodobań i smakowych i w kwestii mocy, że sam lubię wapować na 210 C. Jednak komuś  może pasować inna temperatura, na innych też wapowałem , ale jest mniejsze stężenie pary, przy 210 C czuć parę w takim stężeniu, jakby się paliło z lufki, mi to pasuje, ale komuś może pasować coś innego, więc każdy sobie może sam wybrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy  no wiesz ale ja specjalnie kupiłem ten sam vapek co ty w nadziei, że już wiesz co nie co o nim i sam szukałem info na jakiej temperaturze najlepiej wapować, dlatego postanowiłem też ustawiać na 210 : D

później był efekt placebo, wmówiłem sobie że 210 jest max który można ustawić więc będzie lepiej klepać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@konopny_janusz  Ziomek waporyzator kupiłem w bardzo przemyślany sposób, przeanalizowałem wiele wariantów i wybrałem optymalnie najlepszy , jak dla mnie. Sprawdziłem go i jestem z niego w pełni zadowolony, więc bez reklamy mogę go polecić, a co do stopni wapowania, to jest sprawa dyskusyjna, bo bardzo indywidualna, subiektywne jest bowiem to, co ktoś chce z wapowania czerpać dla siebie, mi po testat odpowiada 210 C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...