Skocz do zawartości
Ashairin

Nasionko od rqs

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka

Kilka dni temu wsadziłam nasionko do ziemi i trzymałam na półce z ptasznikami bo tam jest wilgotność na poziomie 70% w dzień ale mogę podnieść do ponad 85% a w pokoju utrzymuje się na poziomie 45%. Ale mam wrażenie, że roslinka mi się wyciągnęła bo tam jest tylko zwykły pasek leda a jeszcze jej nie przeniosłam pod lampę, ale czy ona jest wyciągnieta? To chyba jej 3 dzień nad powierzchnią i ma 3cm miała kłopot bo zrzuciła hełm ale była jeszcze czymś sklejona jakąś pozostałością po pestce to lekko z niej ściągnęłam

Na drugim zdj jest ten ledzik nie wiem ile ma. Może z 5w, dawno wyrzuciłam opakowanie

USER_SCOPED_TEMP_DATA_MSGR_PHOTO_FOR_UPLOAD_1640513886363_6880813955628417602.jpeg

20211224_151841.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@onyx nawilżacz powinien dojść w poniedziałek bo mój stary się zepsuł dlatego właśnie tam u pająków ją trzymam bo mają wilgotne podłoże i utrzymuje wilgoć 

Ale wrzucę pod lampę i jakoś postaram się utrzymywać wilgotność na poziomie 70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@onyx Tak jest już tam gdzie trzeba. Może jest taka wyciągnieta bo jak wyszła z ziemi to nie miała od razu światła. Ale nie wiem też czemu

Powiedzcie mi jeszcze, czy UV ma jakieś znaczenie we wzroście? W sensie czy np panel od Mars hydro emituje jakieś uv a zwykła żarówka nie i to jest przyczyną tego, że się wyciąga a pod panelem byłaby normalna czy jak? Bo chłopak coś ciągle o uv mi gada, że mam postawić na parapecie żeby słońce łapało i ja już nie wiem 

Albo jeszcze jedno, raz roślinka jest całkiem prosta a raz jest odchylona w którąś ze stron, to przez zbyt mocne światło? Mam ts600 i nie wiem czy 50%mocy i 60 cm nad szczytem to git, może od światła się odsuwa

GridArt_20211227_165312777.jpg

Edytowane przez Ashairin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ashairin Dopóki nie bedzie mieć odpowiednich warunków, i primo nie będzie w boxie i pod lampą to wkoncu tak się wyciągnie że zacznie się kłaść.

Tak jak @onyx Ci odpowiedział ładuj ja do boxa, bo jak widzę chyba trzymasz ja na pod lampą ale na szafce ?

UV się nie przejmuj na tą chwilę, bo jak tak dalej pójdzie to będziesz mógł/mogła sobie do kanapki ta siewkę włożyć.

Przy przesadzeniu wkopiesz ją głębiej i będzie ok. 

A teraz sio z nią pod lampę ! 🙂

Edytowane przez Udyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ashairin to daj jej łapać światło i poczekaj aż trochę liście się powiększa, później przesadzisz i będzie ok.

Pamietaj że nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu . To chwast, da sobie radę jak będzie mieć ciepło, słonecznie i wilgotno. 

Badumtss 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ashairin generalnie podam ci teraz najważniejszą rzeczą jaką mogę ci powiedzieć przy pierwszym projekcie i weź ją siebie do serca 

WRZUĆ NA LUZ

daj jej rosnąć lampę daj 50-60cm i 100% mocy bo ts600 nie ma opcji regulacji mocy

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr Ma około 23° i koło 63% wilgotności, jakoś staram się podnosić. Chyba jest git

Ale dobra, już ją zostawiam w spokoju. To mój pierwszy plant to trochę chyba nadgorliwa jestem 😅😂

@onyx Boże No tak, ta nie ma. Mam do warzyw jakiś chiński z regulacją mocy zapominam, że tego nie ma mars 🤦 Poyebały mi się panele led 😅😂

Dobra, wrzucam na luz

 Sorka 😅

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...