Skocz do zawartości
Jkwjoke

Czy wszystko jest w porządku?

Rekomendowane odpowiedzi

Roślinka ma 2 miesiące niecałe dwa tygodniu przełączona została na kwitnienie, boks ma wymiary 40×40*120 lampa to cfl 125w nawozy bio bizz, podczas wzrostu złamały się dwa odrosty. Podlewana naprzemiennie woda gazowana Muszynianka bez nawozów następne podlanie zwykła odstana woda z nawozami. Proszę o ocenę czy wszystko  dobrze się rozwija ewentualnie jakieś porady.

Snapchat-1441852529.jpg

20211225_181418.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@konopny_janusz Bo się da, mają niezła sprawność co poniektóre. I mało się grzeją. Po nowym roku do nasion NN będę robić małego boxa to wrzucę tu relkę. 

Da się i na flo, tylko barwę z ~6400k trzeba zmieszac z jakąś 2400k i coś zawsze wyjdzie. 

Może ktoś skorzysta 🙂

Edytowane przez Udyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mam pytanie teraz jeszcze dokończę na cfl z powodów finansowych, czy ktoś mógłby mi ktoś polecić jakieś ledy porządne w rozsądnej cenie nie przekraczającej 600zl najlepiej bo jestem kompletnie głupi w tym temacie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jkwjoke pomyśl o zwykłym żyrandoledzie jak pisałem wyżej, 6-8 szt na tą powierzchnię wystarczy. Koszt zależny od tego jakie byś chciał mieć te lampki. Od philipsow przez ledy z Ikei do v-tac z rewelacyjna sprawnością. 

Na cenach paneli w PL niestety się nie znam 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jkwjoke do 600zl jakaś konkretna lampę ciężko będzie znaleźć. Większość ma oszukane wartości świetlne 😕 ale poczekaj moze ktoś będzie mieć jakiś pomysł na gotowca.

Bo ten cfl ma chyba 2000-2300lux a to jest niestety mało. Dlatego Twoja roślina jest nieco powyciągana, chociaż widzę że ja jakoś trenowałeś.

Ts600 jest za 599. Poszukaj może znajdziesz taniej, abys tylko nie patrzył na "okazję" bo można się nadziać.

Edytowane przez Udyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Udyr  Jasne rozumiem, ja właśnie na panelach od Ledam uprawiam i uznaje je za sprawdzone rozwiązanie, jakie bardzo korzystnie wypada, jakby patrzeć na stosunkowo niską cenę i całkiem dobre możliwości świetle tego panelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy super rozumiem chyba w to zainwestuje a taki panel nadaje się na kwitnienie , na wzrost czy na to i ma to będzie git sry że tak męczę  ale naprawdę  jest amatorem jeśli chodzi o takie rzeczy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Jkwjoke  Panel od Ledam 60 W, o którym pisałem jest odpowiedni dla każdej fazy, więc nadaje się i na wega i na kwitnienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...