Skocz do zawartości
ArteK

Fitrl weglowy 260m3

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Musze kupić nowy filtr, niestety marka mastercarbo słabo sie sprawdziła i z waszego doswiadczenia jaki DOBRY filt jest warty zainwestowania? 

Wentylator mam 186m3 wiec chyba 260-300 m3 sie nada ? 

Dajcie Morduchny na naprawde warty inwestycji filtr bez zadncyh ale.! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ArteK Hej. Nie chcę zakładać nowego tematu więc podpytam.@Dobry_Człowiek!

Jest box 60x60x140 a wentylator chcę kupić 145-197m3. Jaki filtr do niego? Może być 400-490 m3/h? Czy będzie za duża przepustowość? Lub 220-300m3/h. Jak myślicie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sensei filtr zabiera jakieś 30% mocy z wentylatora. Filtr wystarczy 200-300m3 bez wiekszego wchodzenia w szczegóły,@Dobry_Człowiek! dał dobrą rade te filtry mają ponoć jeden z lepszych węgli w sobie, przy takiej kubaturze jak twoja filtr 260 poradzi sobie spolojnie.

400-490. bedzie za duzy wzgledem wentylatora 197m3

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ArteK  właśnie ten filtr jak sprawdzam na stronach to jest i wyłącznie ten 350m3 i on jest 350m3-400m3.

ja mam na oku 220-300m3 , 250-410m3 - 330-450m3 . ten 250-410 byłby najlepszy z tych 3?

też dodam , że węgla w sobie ten 220-300 ma 1.6kg i 13.5cm długości a 250-410 , 1.7kg i 25cm długości. Nie wiem czy są jakieś zależności w tym wszystkim działa filtr..

Edytowane przez Sensei

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sensei do tego boxa ? ?

350-450 to troche dużo,  chodzi tez o miejsce w boxie,

Po mojemu to przy tym wentylatorze 197m2 nie szedł bym dalej jak 260m2 do 300m3, znajdz podobne parametry węgla i wsio.

Duży rozrzut od 250-410 jak na jeden filtr. Wiec ja bym sobie go odpuścił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ArteK ja mam regulację 165 i 200 w wentylatorze. Używam go i nie ma żadnego problemu. Moim zdaniem jest dać większy filtr lepiej filtruje bo jest większy. Miałem wcześniej cos mniejszego juz nie pamiętam jakiej wielkości ale nie dawał rady z zapachem. Cos mi sie kojarzy z 280

Ten filtr jest naprwde dobry bo jest dość spory i ma wejście na 100mm rure do wentylatora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dobry_Człowiek! cenna uwaga. Wyjdzie na to ze chyba skusze sie na niego skoro ten 187 go uciągnie a zapach zniknie?

Ja mam 260, na poczatku dzialał sprawnie dosyć sprawnie tlumił zapach ale kwestia 3mc i tego mastercarbo mozna na kosz przerobić, myslałem zeby kupic ten węgiel do niego i wymienić ale chyba mija sie to z celem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dobry_Człowiek! mialem na te matalowe opaski, przerobiłem to ze najpierw taśma potem opaska, na samym końcu jorgłem sie ze tą rure spiro co dali w komplecie dziurawa jak by z kałacha dostała. Wiec teraz tylko "przejściówka" miedzy filtrem a went. I wentylator sam wydech wyprowadzony przez box. Narazie filtr mi niw potrzebny bo sie klują dopiero, a ze nowa genetyka to nie jest lekko z nimi 😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17/12/2021 o 18:52, Dobry_Człowiek! napisał:

@ArteK ja mam regulację 165 i 200 w wentylatorze. Używam go i nie ma żadnego problemu. Moim zdaniem jest dać większy filtr lepiej filtruje bo jest większy. Miałem wcześniej cos mniejszego juz nie pamiętam jakiej wielkości ale nie dawał rady z zapachem. Cos mi sie kojarzy z 280

Ten filtr jest naprwde dobry bo jest dość spory i ma wejście na 100mm rure do wentylatora

@onyx ziornij to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ArteK kurde myślałem że bufor 50m3/h będzie dosyć optymalny, czyli myślisz że zapach może uciekać?

Teraz mam wentylator o mocy 105m3/h a filtr 158m3/h i totalnie nic nie czuć 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@onyx no to zmienia postać rzeczy, wydaje mi sie ze jak weźmiesz wiekszy filtr, bedziesz miał spokój i co do zapachu i co do temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@onyx tak. Możliwe ze to poprostu wada produkcyjna, wilgocią go napewno nie załatwiłem. Mam nadzieje ze sprawdzi Ci sie taki set, daj znać jak sie sprawuje i zapach i temp.🤜🤛

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...