Skocz do zawartości
Klaaudiiaas

Złe przesadzenie i obumieranie roślin

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłam ziemiórki czy coś w tym rodzaju. Postanowiłam więc przesadzić do nowej ziemi, jak się okazało zrobiłam to źle, bo moje rośliny 3 dni po przesadzeniu wyglądają tragicznie.  Ten najmniejszy obumarł i wydaje mi się że nic z tego nie będzie. No ,a reszta myślę, że jest do odratowania ale nie wiem co mam z tym zrobić.. 

IMG_20211208_164225.thumb.jpg.b99df5bc07ddc7ce8074e02c942c15bc.jpgIMG_20211208_164320.thumb.jpg.5acce5b9813b59f95519f08c5ddc6537.jpg

IMG_20211208_164404.jpg

IMG_20211208_164242.thumb.jpg.834e4f8a5052f01bb6fc3cc32d68dab9.jpg

IMG_20211208_164225.jpg

Edytowane przez Klaaudiiaas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Klaaudiiaas spoko luz. Ogolnie liche strasznie powyciągane łodygi cieniutkie ale odbija, deficyt calmag widać,naturalnie ze większe wiatraki spadną. A ten "malec" wygląda jak krecik po zdrowym melo. Jak na tym malcu jest top "suabo" widac to tnij i susz jak nie bedzie kopał maslo zrobisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Klaaudiiaas sii. Ogolnie widać ze glodne są, spojrz na liscie kolor płowieje blaszka

Tylko teraz miła Pani, pojawia sie pytanie nowa ziemia do ktorej przesadzono krzoki jest bogata w substancje ja bym jeszcze poczekał i obserwował czy stan sie nie pogarsza, bo moze być tak ze teraz korzeń sie rozrasta i potrzeba im czasu.

@Zielone krainy @fxxx1337 @KlausKörner @Ważniak Pany myle się czy nie? Dawać tu fachowe okno 🤓

Edytowane przez ArteK
Tytyryty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ArteK Kupiłam starter pack nawozów i daje teraz nawóz od bioobiz bio bloom mieszany z wodą. Teraz pytanie czy dawać samą wodę czy zmienić nawóz (mam jeszcze bio grow, top max) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Klaaudiiaas czekaj czekaj.

Lepiej krzoka przyglodzic niz poblokować(przenawozic) nie wiesz jakie masz Ec w ziemi, PH obstawiam dobre. Teraz bym lał wode ale tez bez przesady niech korzeń idzie tam gdzie czuje wilgoć, na witaminy zawsze jest czas. Poczekaj troche napewno tu zaraz Pany/Panie coś konkretnego doradzą. 3 dni tak przeżyły to jeszcze wytrzymają

Ile one mają dni w sumie i ile dni byly na wegu/i ile juz kwitną tu widze problem był u Ciebie z lampą i sie tak powyciągały.@Klaaudiiaas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@ArteK Tam nie ma dość światła, widać, jak rośliny są wyciągnięte. Wyjadły się z pierwiastków, jak chodzi o nową ziemię, to jak 3 dni w niej siedzą to może jeszcze system korzeniowy po złym przesadzeniu się w tej ziemi nie rozrósł. @Klaaudiiaas  Brakuje ci światła , lać możesz bloom, jak masz, mimo że to nowa ziemia, bo stan roślin na to pozwala, ale delikatnie, bo jest nowa ziemia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Klaaudiiaas napisał:

magnez i wapń?

Światło, światło. 

Co tam 40W świeci? 

Jak chodzi o pierwiastek to roślina pokazuje brak Azotu i taka dawka grow by się przydała, ale na pewno nie pomoże na tyle na ile pomogło by dobre światło. 

Zresztą plant jest jaki jest i nie zmieni nagle struktury. Umrzeć nie umrze tak szybko. A który to tydzień kwitnienia? Trzeci? 

Można by powiedzieć że roślina zrzuca liście bo już jej nie są potrzebne i szykuje się do końca kwitnienia. ( Ja tego nie powiedziałem)

 Od kilku ziemiórek jeszcze żaden plant nie umarł, zresztą od wielkiego stada też by nie umarł. Roślina nie dostawała nawozów na wegetacji i wyjadła Azot. Zresztą zazwyczaj tak bywa że do drugiego tygodnia kwitnienia roślina jest pięknie zielona a później zaczyna żółknąć bo się wkręca na najwyższe obroty i jej pierwiastków brakuje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Klaaudiiaas napisał:

 dobrym pomysłem będzie zakup nawozu z wapniem i magnezem?

Na pewno, CalMag okauje się być przydatny przy uprawie to minerały wykorzystywane w największym stopniu zaraz po N P K.

7 minut temu, Klaaudiiaas napisał:

I co sądzicie o keramzycie i włóknie? Co lepsze? 😄

W jakim celu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W doniczkach większych niż 5l drenaż i podlewanie zaczynają mieć większe znaczenie, ale osobiście jestem przeciwnikiem stosowania włókna kokosowego, mikro włókien, keramzytu czy perlitu. Jestem pewny że da się na to znaleźć jakieś inne rozwiązanie.

@ArteK Wolałbym mieć na dnie gruboziarnisty Polihalit z Fosforytem.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ArteK ja w wilmach miałem sam keramzyt i teraz używam mieszanki keramzytu z kokosem 60/40 i mi tak idzie całkiem nieźle. Trudno mi powiedzieć co lepsze, to chyba już wedle osobistych doświadczeń. 

Przy kokosie warto się zaopatrzyć w calmag, bo prawdopodobieństwo wystąpienia niedoborów wapnia jest spore, szczególnie w połączeniu z miękką wodą. Ja cal mag używam połowę dawki na jak już rośliny zaczynają kwitnąć 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zarówno fosforyt składający się z fosforu jak i Polihalit - Potas, Wapń, Magnez, Siarka, w odpowiednich warunkach są w stanie dostarczyć roślinie składników mineralnych zapewniając przy tym drenaż. 

Ale bezcelowe byłoby robienie kamiennego drenażu w donicy która ma bardzo dobre przewietrzanie spodu.

2021-11-69.thumb.jpg.8ee9f9a25263ab9cd206df618076c5e3.jpg  

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...