Skocz do zawartości
ZjaranyGrower

Lumatek Atis 200w jaka odległość i moc od donicy

Rekomendowane odpowiedzi

@Lemon Gelato

10 godzin temu, Lemon Gelato napisał:

@Dobry_Człowiek!

Już tak zrobione tylko ciężko mi ogarnąć wilgotność stałą. Dokupię jakiś normalny nawilżacz z termostatem i higrometrem i alarmami itp itd i będzie git majonez. Masz jakiś godny polecenia oraz coś co mi da mi 10 st więcej w growboxie nie zbyt drogim kosztem?

Może pokombinuj cos z wentylacja. Ten mieszak daj nad lampę i skieruj w dół zeby ciepło z lampy lecialo na rośliny albo zainwestuj w  wentylator z regulacją. Mniejsza moc na wege i na flo większa. Bedziesz miał wolniejszy przepływ powietrza co za tym idzie cieplo z akcesoriów z boxa zostanie na dluzej w boxie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dobry_Człowiek! Dobra wszystko gra teraz tylko kwestia Kwitnięcia automatów. Czy muszę zmieniać światło z 18/6 na 12/12 żeby ruszyło kwitnienie w automacie bo gadają mi, że tak a z tego co wiem automat może mieć światło 18/6, 20/4 , all the time, cały okres życia. Jak to jest... Oprócz obniżania Lampy i zwiększania jej mocy muszę zmieniać cykl światła???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, bingobum napisał:

@Lemon Gelato zostaw 18/6 

Zielona Kraina <-- z forum raz gada tak a raz inaczej... i tylko mi miesza 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, onyx napisał:

@Lemon Gelato wątpię by @Zielone krainy mieszał ci w kwestii naświetlania nasion automatycznych 

No nie miesza mi w uprawie tylko w bani bo raz jako Wy na forum mówicie 18/6 a teraz @Zielone krainy  mówi chłopakowi o 12/12 i tu mam łeb rozjebany bo nie wiem która wersja prawdziwa i słuszna. Chciałbym idealnie urosnąć krzaka 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lemon Gelato oznacz mnie w którym miejscu tak napisał bo ciekaw jestem czy ty po prostu go źle zrozumiałeś bo po co miałby kogoś w błąd wprowadzać jak wiadome że automatom świeci się 18/6 lub 20/4 lub 24/0 od początku do końca żywota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Lemon Gelato @onyx  Napisałem , jak byk, że chodzi o fotoperiod 18/6 weg i 12/12 kwitnienie. Nie pisałem nic o automacie. Ja auto bym trzymał na 20/4 h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy
"Fotoperoid"... kurwa... nie doczytałem, fakt jest jak byk. Za bardzo chyba skłuty chodze codziennie chyba trzeba na 1 dzień dać płucom tlenu trochę bo jak tak będę jarał to po odstawieniu mi płuca się zapadną od tlenu jak dostaną i się płuca zdziwią hahaha . Mój błąd. Sorry ziom. !!!! 

@Dobry_Człowiek!
Posiedziałęm wczoraj nockę nad growem i w garażu i już wszystko dostosowane. zrobiłęm regulację na piecu i dostosowałem sterownik ogrzewania pokojem do odpowiedniej temperatury w pokoju i to wystarczyło ... no jeszcze w końcu znalazłem moment w którym muszę przełączyć nawilżacz w tryb off w nocy o danej godzinie by mi tam w namiocie tropików nie odjebał także dzięki za pomoc. Teraz zamierzam skonstruować panel sterujący z higrostatem połączony z nawilżaczem oraz na zewnątrz growa z wiadrami wody i pompką napowietrzającą ową wodę w wiadrach ( 1 wiadro h20,  2 wiadro h20 + suple ) itp itd. Teraz to mam czas w końcu w życiu dla siebie także pobawię się a w garażu to z 30 lat zbierania "przydasie". Piona

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy
Dobra to git, że tu wszyscy normalni a nie od razu krzyki i wyzwiska jak wszędzie indziej w sieci. Kultura +1 
5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...