Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, KlausKörner napisał:

A ile wegu planujesz? Za tydzień dwa zmień doniczke. 

Bardziej za 2 tyg

Uparlem sie na taka ,zeby boxa nie przerosło z lampą , filtrem, wentylacją będę miec z 90 cm wysokości,do jakiej przesadzić, da sie cos przy tym spierdolic? Dziwi mnie ,ze oklapnieta bo podlewam na "palec" tzn wkladam palec do ziemi i jak czuje ze susza to leje nie wiecej niz 0.5 l srednio co 2-3 dni 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To uśredniając dobrze lejesz, wydłuż interwał do co 3-4 dni. Lampę możesz dać wyżej? 

A co to za nasiono? Ona też sama z siebie może być przysadzista. A huj dobra widzę. 

Whitewhidow to jest. Dobre palenie. To extra. Jak zostawiasz w tej donicy, to Ziomus za tydzień przełączaj. 

Edytowane przez KlausKörner

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, KlausKörner napisał:

To uśredniając dobrze lejesz, wydłuż interwał do co 3-4 dni. Lampę możesz dać wyżej? 

A co to za nasiono? Ona też sama z siebie może być przysadzista. A huj dobra widzę. 

Whitewhidow to jest. Dobre palenie. To extra. Jak zostawiasz w tej donicy, to Ziomus za tydzień przełączaj. 

A to nie za wczesnie na flo ? To ma 19 dni , 13 centow od gleby takze karzeł? Bez treningu , jak to przelacze za tydzien na flo to zbiore co? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dzisiaj ma 19 dni i ileś tam cm od ziemi, a za tydzień będzie dwa razy większa. Jak przełączysz na flo za tydzień to będzie znowu dwa razy większa a to tylko 5l donica. Trening już zacznij

A jak nie trenujesz to i tak, myślę tydzień dwa max i zmień swiatlo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KlausKörner  czy topping na niej bedzie dobrym pomyslem,przy tych oklapnietych lisciach? Czy wogole syarczy czasu zeby doszla do siebie? Jesli tak to ile szczytów naraz moge przyciąć? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, KlausKörner napisał:

30g suchego a może więcej jest w zasiegu tej donicy. 

Możesz robić toping, to dobry moment. 

A co dobilosci szczytow przycinanych naraz doradzisz cos? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyciąć możesz ile chcesz, ale zacznij od głównego. 

To tnij na fim najlepiej. 

Wszystko zależy ile weg chcesz ciągnąć, pamiętaj że ograniczy cię rozmiar donicy. Myślę że jak zrobisz fim albo toping to raczej więcej nie tnij. Po co ci 20 gałęzi i na każdej popcorn

W takiej donicy ona i tak zrobi 30-50cm wysokości max. 

Utnij na fim albo top a potem wiąż i pilnuj aby wszystkie szczyty i galezie miały równy baldachim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, KlausKörner napisał:

Przyciąć możesz ile chcesz, ale zacznij od głównego. 

To tnij na fim najlepiej. 

Wszystko zależy ile weg chcesz ciągnąć, pamiętaj że ograniczy cię rozmiar donicy. Myślę że jak zrobisz fim albo toping to raczej więcej nie tnij. Po co ci 20 gałęzi i na każdej popcorn

W takiej donicy ona i tak zrobi 30-50cm wysokości max. 

Utnij na fim albo top a potem wiąż i pilnuj aby wszystkie szczyty i galezie miały równy baldachim. 

Tak mi sie udało przyciąć , czyli tylko glowny szczyt mam tylko ciąć?

Co do wiązania masz na mysli LST? 

Baldachim?

20211107_205752.jpg

20211107_205927.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tevadze Masz wszystko dobrze opisane na forum. Techniki treningu, zabiegi jakie możesz zrobić. Łatwiej Ci będzie przeczytać co Cię aktualnie interesuje niż dostawać pojedyncze odpowiedzi na dany temat 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No raczej na fim przyciąłeś czyli na 4 szczyty. Zobaczymy za tydzień ile wyszło nowych. Baldachim, LST.... No cóż. Zanim te odcięte odrosną, to te odrosty poniżej powinny na wysokość dogonić całego planta. Potem przywiązuj sznurkiem galezie tak aby wszystkie szczyty były na tym samym poziomie. Pilnuj tego. Czasem jedne niżej przywiąż czasem coś tam, no sam zobaczysz. Celem jest aby wszystkie szczyty były tej samej wysokości. To utworzy baldachim, parasol, jednej równej wysokości jak przy scrog. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Udyr napisał:

@Tevadze Masz wszystko dobrze opisane na forum. Techniki treningu, zabiegi jakie możesz zrobić. Łatwiej Ci będzie przeczytać co Cię aktualnie interesuje niż dostawać pojedyncze odpowiedzi na dany temat 🙂

Czytałem dużo i wciąż czytam , wiem również co jakie techniki mnie interesują, ogólnie tą pierwszą panne chciałem zostawić bez treningu, żeby zobaczyć co z tego będzie a w miedzyczasie sie przełamałem i założyłem u was konto , właśnie po to aby starsi doświadczeniem koledzy troszkę mnie poprowadzili.

 

20 minut temu, KlausKörner napisał:

No raczej na fim przyciąłeś czyli na 4 szczyty. Zobaczymy za tydzień ile wyszło nowych. Baldachim, LST.... No cóż. Zanim te odcięte odrosną, to te odrosty poniżej powinny na wysokość dogonić całego planta. Potem przywiązuj sznurkiem galezie tak aby wszystkie szczyty były na tym samym poziomie. Pilnuj tego. Czasem jedne niżej przywiąż czasem coś tam, no sam zobaczysz. Celem jest aby wszystkie szczyty były tej samej wysokości. To utworzy baldachim, parasol, jednej równej wysokości jak przy scrog. 

Właśnie przeglądam jeszcze raz trening SCROG , czyli na tą chwile mam czekac az wyrasna szczyty i dopiero wtedy zrobić baldachim? Jak juz zrobie baldachim to główną łodyge mam wygiąć na poziomo jak przy LST? Co do czasu przeznaczonego na wega sie nie spuszczałem chcialbym raczej zeby cis tam uroslo

 

 

 

Z innej beczki: tak zdaje sobie sprawę,z tego ,ze moge byc meczacy 😄 ale pierwszy plant sami panowie wiecie

Edytowane przez Tevadze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już tak jakby nie masz głównej łodygi, właśnie ją odciąłeś . Teraz masz odrosty, czyli galezie i to na nich będziesz pracował. I to te galezie będziesz wiązał jak do lst. Fajnie będzie, zobaczysz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, KlausKörner napisał:

Już tak jakby nie masz głównej łodygi, właśnie ją odciąłeś . Teraz masz odrosty, czyli galezie i to na nich będziesz pracował. I to te galezie będziesz wiązał jak do lst. Fajnie będzie, zobaczysz. 

W takim razie czekam na rozwój sytuacji i dzieki za wyczerpujące odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...